DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

 

Nr katalogowy
857
Buzdygan bojowy pułkownika lub rotmistrza kawalerii z okresu staropolskiego stal; dł. 63 m.
Polska lub Turcja; 4 ćw. XVII w. lub I poł. XVIII w.
estymacja: 26 000 - 28 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Firma ALFONS MANN 

Nr katalogowy
858
Szabla polska, w pochwie, wz. 21/22 stal, mosiądz, skóra, dł. w pochwie 96 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

 

Nr katalogowy
859
Półszabla austriacka, w pochwie stal, mosiądz, skóra; dł. całk. 73 cm
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

 

Nr katalogowy
860
Szabla pruska oficera piechoty, w pochwie stal, dł. w pochwie: 92 cm.
Niemcy, Solingen, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Firma WEYERSBERG / KIRSCHBAUM & Co 

Nr katalogowy
861
Pałasz pruski, w pochwie stal, mosiądz, skóra, biały metal; dł. w pochwie 99 cm.
Niemcy, Solingen, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

 

Nr katalogowy
862
Szabla prosta, oficerska, pruska, w pochwie stal, mosiądz, skóra, biały metal; dł. w pochwie 103 cm.
Prusy, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

 

Nr katalogowy
863
Szabla pruska, oficera artylerii, w pochwie stal, mosiądz, skóra, b. metal; dł. w pochwie 102 cm.
Prusy, ok. 1889
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

HORSTMANN & SONS 

Nr katalogowy
864
Szpada ceremonialna Zakonu Templariuszy, w pochwie stal, kość, mosiądz, emalia; dł. w pochwie 95 cm.
USA, Filadelfia, XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

DAUM FRERES (Verreries de Nancy) 

Nr katalogowy
865
Lampa buduarowa, elektryczna, z jedną żarówką szkło warstwowe, barwione proszkowo, fakturowane, trawione, mosiądz;
wys. 30 cm. Francja, Nancy, ok. 1925
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

VERRERIE DE VIANNE (zał. 1820) 

Nr katalogowy
866
Para elektrycznych lamp wiszących - ampli szkło powlekane, trawione, mosiądz; średn. klosza 37 cm; wys. całości: 65 cm.
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

 

Nr katalogowy
867
Lustro ścienne z dekoracją z kokardą drewno, rama złocona, aplikacje gipsowe; 148,5 x 82 cm;
Polska (?), ok. poł. XIX w. (rama), aplikacja w zwieńczeniu późniejsza.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Jan OBROCHTA-BARTUŚ (1879-1958) 

Nr katalogowy
868
Lustro zakopiańskie, ścienne rama drewniana, 134 x 96 cm; tafla lustrzana (oryginalna) 115 x 76 cm.
Polska, Zakopane, 1898
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Firma GUSTAV BECKER - w typie 

Nr katalogowy
869
Zegar podłogowy drewno (dąb, mahoń), szkło, mosiądz, stal; wys. 201, szer. 58 cm, głęb. 29 cm.
Śląsk (?), lata 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

 

Nr katalogowy
901
Komplet mebli do jadalni w stylu art déco konstrukcja: sklejka, buczyna, sosna, jawor, fornir - palisander;
na oskrzynieniach krzeseł nalepki papierowe THONET.
Polska, ok. 1930.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

 

Nr katalogowy
902
Serwantka w stylu art déco konstrukcja - sklejka, sosna, fornir - orzech,
we wnętrzu - brzoza; 166,4 x 113 x 35 cm.
Polska, ok. 1930.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

 

Nr katalogowy
903
Szafka biblioteczna w stylu francuskiego art déco konstrukcja - sklejka, sosna, mahoń, fornir - orzech, gruszka;
we wnętrzu - mahoń; 164,5 x 120 x 37,5 cm.
Europa Zachodnia, koniec lat 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

 

Nr katalogowy
904
Stolik pomocniczy w stylu art déco orzech; 82 x 66,7 x 49,6 cm.
Polska, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

 

Nr katalogowy
905
Stół do jadalni w stylu biedermeier fornir - mahoń; 76,5 x 124 (złożony 85,5) x 64,8 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

 

Nr katalogowy
906
Komplet mebli w stylu eklektycznym drewno (buczyna?), rzeźbione, złocone; porcelana szkliwiona, malowana, złocona;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

 

Nr katalogowy
907
Biblioteka w stylu neobiedermeier konstrukcja - sosna, fornir - wiąz; 195 x 114,5 x 52,5 cm.
Europa Zachodnia (Niemcy?), XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

 

Nr katalogowy
908
Biblioteka eklektyczna fornirowana wzorzystym mahoniem; 196 x 99 x 42,4 cm;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

 

Nr katalogowy
909
Komoda późnobarokowa fornir - orzech, 89,5 x 116 x 56,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XVIII w.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł