27 października 2021

Aukcja: 27 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Wystawa przedaukcyjna: 21 - 27 października.

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

305
Kopernik - Projekt pomnika, ok. 1973 cynkografia, karton; 31,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

306
Krak zabijający smoka, ok. 1973 cynkografia, karton; 31,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany p. g.: "KRa-k" / Szukalski;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

J. Darius

307
Torso I offset, papier; 67 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: offset 8/11, „TORSO l”, J. DARIUS 15292 ok;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

308
Erotic, 2002/2016 akwaforta, akwatinta, papier, wymiar arkusza 44 x 31 cm; sygn. na płycie: l. g.: monogram wiązany AK (w kółku) 2002, opiasny ołówkiem na dole pracy.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

309
Taniec, 1955 litografia, papier, 56 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Szancenbach 55 (ołówkiem), l. d.: litografia (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

310
Studia śpiącego psa, 1951 tusz, papier; 15 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szancenbach 51 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

311
Akt kobiety, 1953 piórko, tusz amarantowy, tusz czarny lawowany, papier; 36 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JSzancenbach / 53.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

312
C, d 1. dla J. G., 1990 autocynkografia, karton czerwony; 48 x 35 (płyta), 62 x 47 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

313
Kompozycja abstrakcyjna linoryt, karton; 57,5 x 44 cm (arkusz);
sygn. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

314
W Galerii 7, 2001 linoryt, karton ciemnoróżowy; 39,5 x 30,5 cm (płyta);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

315
Ero, 2001 linoryt, karton; 52,5 x 44,5 cm (arkusz);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

316
***, 1984 autocynkografia, karton; 61,2 x 47,3 cm (arkusz);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

317
Arcydzieło IX, 1985 autocynkografia, karton, apla złota; 35,5 x 27,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

318
Typ wyuzdany 1 tusz wielobarwny, karton; 36 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

319
Typ wyuzdany 2 tusz, sepia czarna, karton; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

320
Typ wyuzdany 3 tusz wielobarwny, papier amarantowy, karton; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

321
Typ wyuzdany 4 tusz wielobarwny, papier amarantowy, fioletowy, karton jasnoszary; 47 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

322
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Ryszard WINIARSKI (1936 -2006)

323
1:1 - Kreska-dyptyk tusz, piórko, papier; 38,5 x 7,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. [?] na odwrocie niebieskim długopisem;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Krystyna BRZECHWA (ur. 1928)

324
Pięć Gracji, 1972 czarny tusz, brystol; 66,8 x 49,7 cm;
sygn. i dat. p .d.: K. BRZECHWA 72;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

325
Przeciw wojnie piórko, tusz lawowany, papier; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Feliks SZYSZKO (1940-2011)

326
Awers-Rewers - Raffael, 1985 technika mieszana (komputerowa), papier, 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Szyszko ' 85.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

327
Rys. 7c.d, 1973 flamaster, ołówek, papier; 29 cm x 21 cm;
estymacja: 4 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

328
Paleta, 1998 akryl, papier; 28,5 x 21 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1998 Stasys oraz pieczątka artysty;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

329
Bez tytułu gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Thomas KOCHEISEN (UR. 1954) i Ulrike HULLMANN

330
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

331
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

332
Znicz, 1982 kolaż, kredka, gwasz, papier czarny; 91 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "znicz" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Artur ŻMIJEWSKI (ur. 1966)

333
Pejzaż bez bohatera, 2015 akwarela, gwasz; papier; 25 x 35 cm;
sygn. na odwrocie: "Artur Żmijewski | »Pejzaż bez bohatera«"; pieczątka z nazwiskiem artysty i datą 2015-07-30;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

335
Szkice postaci kobiecych, 1999 tusz, gwasz, papier; 9 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: … Opaliński 19.marz 1999. Eltmann (cienkopisem);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

336
Operacje z komputerem, 1974 akwarela, flamastry, ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: .J Grabowski / 31.lll.74 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

337
Bez tytułu, 1962 tempera, karton; 69 x 24 (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

339
Tableau, ok. 1990 Ilustracje do 18. wierszy Władysława Broniewskiego.
Papier naklejony na tekturki (różne formaty: od 15 x 9 cm do 24, 6 x 14, 3 cm);
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

341
Drzewo życia gwasz, piórko, tusz, papier; 26 x 34,5 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Levkovitch.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Ryszard WAŚKO (ur. 1947)

342
Hypothetical photography I-st trial ołówek, papier; 60,6 x 91 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.; sygn. i dedykowany na odwrocie: Adamowi P. R. Waśko
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł