27 października 2021

Aukcja: 27 października, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Wystawa przedaukcyjna: 21 - 27 października.

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Wojciech GERSON (1831-1901) - według, DESMAISONS (XIX w.) - autor litografii

1
Mazurzy - z cyklu typy regionalne litografia barwna, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Herman THIELE (1867-?)

2
Nokturn zimowy, ok. 1910 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 56 x 83 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. (na płycie): Herm. THIELE. BERLIN.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Josef Johann BEYER (1861-1933)

3
Pejzaż z burzowymi chmurami, 1914 litografia barwna, papier; 62 x 79,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: J. J. Beyer 1914;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

4
Mikołaj Kopernik - Szkic do obrazu: „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, 1873 ołówek, papier jasnobrązowy; 18 x 22 cm;
sygn. p. d.: JM. (monogram wiązany);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 60 000 zł

Aniela (Lela) PAWLIKOWSKA (1901-1980)

5
Portret pani K., 1940 kredka, pastel, papier; 61 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L.Pawlikowska / V.lII.40;
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

6
Wazon z kwiatami, lata koniec 60. - pocz. 70. XX w. tusz lawowany, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. l. g. : Eugeniusz Eibisch;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

7
Rynek w Krakowie, 1942 drzeworyt, bibuła; 21,5 x 29,3 cm (odcisk klocka), 26 x 33,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

8
Podwieczorek, ok. 1916 Żona artysty Irena z córeczką Hanią;
ołówek, papier, 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

9
Akt siedzącej na krześle, ok. 1913 ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

10
Pejzaż z tęczą, 1912 akwarela, papier, 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

11
Kózki, 1918 akwarela, papier, 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

12
Pejzaż wiosenny, 1906-1907 pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;
estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

13
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911.
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

14
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

15
Przy stole pastel, kredka, papier naklejony na tekturę;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

16
Portret legionisty - szkic, ok. 1915 kredka, pastel, papier; 77 x 59 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

17
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

18
Złoty naszyjnik pastel, papier; 44,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

19
Clowni akwarela, papier kremowy, 56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Wojtkiewicz.../ 1905
estymacja: 140 000 - 170 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

20
Polowanie zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

21
sygn. p. d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

22
Róże w wazonie, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kitz 14. VI 934 (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

23
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

24
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

25
Pochód. Zgromadzenie pastel, papier; 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 4 500 - 4 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

26
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

27
Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 6 800 - 8 200 zł
Cena oferowana 6 200 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

28
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

29
na odwrocie oprawy naklejona fotografia obrazu wraz z opisem, 4 pieczęcie lakowe, nalepka z nr 7438
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

30
Martwa natura ze świątkiem, 1947 akwarela, gwasz, karton; 47,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: W. Taranczewski 1947;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

31
Pejzaż z drzewem olej, tektura naklejona na tekturę; 17,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI;
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

32
Szkuta I, ok. 1931 akwarela, gwasz, papier; 15,8 x 21 cm.
Studium do olejnego obrazu „Szkuta” z 1931 r. (w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie).
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

33
Portret Wandy P., ok. 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 46 x 32 cm (arkusz);
na odwrocie rysunek piórkiem: postać portretowanej oraz głowa mężczyzny.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

34
Hucuł na koniu - Jeździec na koniu, ok. 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 32 x 41,5 cm (arkusz w świetle oprawy);.
Lit.: „Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna”, [katalog];
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Tibor CZORBA (CSORBA) (1906 -1985)

36
Głodówka - Tatry zimą, 1960 akwarela, karton; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Csorba Tibor / 1960; l. d. tytuł: Głodówka.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jan SIKORSKI (1804-1887)

37
Kwiaty i pies - Pies i kwiaty, 1828 akwarela, papier; 12,5 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. SIKORSKI-1828.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Józef GALEWSKI (1882-1966)

38
Weranda w wiosennym słońcu, 1965 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. długopisem p. d.: J Galewski 1965;
estymacja: 800 - 1 000 zł

Malarz nieokreślony

39
Portret kobiety, 1 poł. XX w. olej, papier; 31 x 24 cm;
nieznaczne przerwania przy krawędziach.
estymacja: 600 - 700 zł

Malarz nieokreślony

40
Na wsi olej, tektura; 47 x 29 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Otto AXER (1906-1983)

41
5 szkiców projektowych do kostiumów z filmu: „Kazimierz Wielki” w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich, ok. 1974
gwasz, ołówek, długopis (tusz czarny), karton; ok.: 50 x 70 cm;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

42
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

43
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

44
Truskawiec - na drodze do Marysi akwarela, papier; 35 x 24,5 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 200 zł

46
W słonecznym sadzie przy kołysce, 1905 olej, tektura; 12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

301
Ogród ornamentalny IV, 2019 litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Lienhard von MONKIEWITSCH (ur. 1941)

302
Bez tytułu, 1970 offset, papier; 55 x 73 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

303
Europa giclée, papier; 60,5 x 48,5 cm (arkusz);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

304
Das Paradies giclée, papier; 61 × 48,5 cm (arkusz);
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł