412
Relikwiarz hermowy Św. Barbary
drewno lipowe polichromowane i srebrzone;
Małopolska (?), koniec XV w.
Cena wywoławcza.
45 000 zł
414
Chrystus Ukrzyżowany
drewno lipowe, polichromowane i złocone;
Małopolska (?), 1. ćw. XVII w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
501
Patera w kształcie kwiatu
szkło lane bezbarwne, średn. 42 cm;
Francja, w typie wyrobów Lalique. 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 400 zł
503
Wazonik art deco
szkło ciemnofioletowe; wys. 14 cm;
Polska, huty Niemen, - J. Stolle, ok. 1930 r.
Cena wywoławcza.
700 zł
505
Wazon
szkło fioletowe, trawione, złocone; wys. 28,8 cm;
sygn. trawiona na spodzie: Moser / Karlsbad/
Made in / Czechoslovakia
Cena wywoławcza.
10 000 zł
507
Serwis do kawy model Krokus
Polska, Ćmielów, model „Krokus”
z 1962 - proj. Wincenty Potacki, lata 70. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
509
Para zimorodków
Dania, manufaktura królewska w Kopenhadze,
model z 1923, powtórzenie powojenne
Cena wywoławcza.
900 zł
511
Talerz serwisowy dekoracją kwiatową
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy, fabryka
Francisa Gardnera, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
515
Serwis obiadowy (zestaw), model Sansouci
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
517
Wazon huculski - amfora
Wyrób ludowy z Pokucia, Jan Broszkiewicz
- pracownia w Kutach, okres międzywojenny
Cena wywoławcza.
2 800 zł
519
Wazon
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, szkliwo
jasnokremowe z siatką drobnej krakelury,
wys. 31 cm; Japonia, Satsuma, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
601
Komplet sztućców na 12 osób
w kasecie;
Niemcy, Solingen ?, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
603
Taca
plater; wys. 2,5 cm, szer. 59,7 cm, głęb. 29 cm;
Warszawa, Roman Plewkiewicz & Co, ok. 1910
Cena wywoławcza.
1 200 zł
605
Koszyk
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józef Fraget, k. XIX w. (przed 1896)
Cena wywoławcza.
900 zł
607
Mlecznik
srebro pr. 84; wys. 8,4 cm, szer. 13,4 cm,
głęb. 8,8 cm; waga 129 g.
Moskwa, 1868, probierz Wiktor Sawinkow
Cena wywoławcza.
1 500 zł
609
Oprawka do szklanki (podstakannik)
Moskwa, Wasilij Baładanow (czynny od 1877),
probierz A. Romanow; 1888 r.
Cena wywoławcza.
1 400 zł
611
Cyborium - puszka na komunikanty
srebro złocone; granaty;
wys. 33,5 cm, średn. stopy 16 cm; waga 867 g.
Niemcy, po 1888 r.
Cena wywoławcza.
8 200 zł
613
Kubełek do lodu
srebro z głowa Minerwy z próbą 1 (950); wys. 15,5 cm,
szer. 15,5 cm, głęb. 13,7 cm;
Paryż, Eugéne Lefebvre, 1895-1910
Cena wywoławcza.
3 300 zł
615
Komplet do kawy i herbaty z tacą
srebro pr. 835; waga 3035 g
Niemcy?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
14 000 zł
617
Komplet do kawy i herbaty
z tacą art deco;
srebro pr. 800, Niemcy, Hanau, Wilhelm Weinranck
(zał. 1899, od 1970 Geist und Sohn), lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
619
Komplet do kawy i herbaty
Belgia, Schaerbeek, Jean Michel Vanhoey
(czynny 1856-1888); dzbanek do kawy -
August Bonnevie (czynny 1839-1870), 1856- 1868
Cena wywoławcza.
16 500 zł
701
Lampa na biurko, elektryczna
mosiądz, blacha emaliowana, ebonit, plusz;
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
703
Zegar kominkowy, secesyjny
Francja, Paryż, firma Adolphe Mougin,
czynna przy Rue des Filles du Calvaire; pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł