23 września 2020

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

23 września 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

17.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
18.09 (piątek): 11:00 - 19:00
21.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
23.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

645
Dzban do wina z pokrywką na zawiasie fajans delikatny, farby podszkliwne, cyna; 27 x 15 x 14 cm; odprysk podstawy;
sygn. kobaltem podszkliwnie na spodzie;

646
Kufel z pokrywką na zawiasie fajans delikatny, farby podszkliwne, cyna; 24,5 x 16 x 14 cm; drobne odpryski szkliwienia;
Frankfurt, XVIII w.

J. JAMESON & CO

647
Dzban z pokrywką fajans delikatny, kalka; 19 x 30 x 15,5 cm;
sygn. na spodzie; 3 ćw. XIX w.

648
Wazon z pokrywą dobieraną fajans delikatny, farby podszkliwne; 36,5 x 22 x 22 cm; pęknięcia brzuśca, odprysk krawędzi wylewu, drobne ubytki na krawędziach pokrywy i podstawy;

649
Lampka - aerozon ceramika, farby naszkliwne, kalka; 15 x 12 x 10 cm;
na spodzie wycisk w masie: G28.

701
Ramka na zdjęcia - prostokątna srebro pr. 925, palisander; 23,5 x 18,5 cm., wymiar światła: 17 x 12 cm;
Włochy, XX w.

R. CARR

702
Zegar gabinetowy drewno, srebro pr. 925; 16 x 12 x 3,5 cm;
cechy na boku obudowy; mechanizm kwarcowy na baterie; tarcza z cyframi rzymskimi;

C. G. HALLBERG

703
Puchar wygrawerowany napis na brzuścu: K. S. S. S. / OCH / I:PRIS / 1910.
srebro; 19 x 11 x 11 cm; waga 220 g;

704
Puchar dedykacja ryta na brzuścu w języku szwedzkim;
srebro; 21 x 10,5 x 10,5 cm; waga: 325 g;

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 -1967)

705
Medalik: Madonna z Dzieciątkiem srebro; 2,6 x 1,3 cm;
sygn. na odwrocie: J.LAMBERT / FRANCE / RUCKI, nieczytelna cecha w rombie.

706
Solniczka srebro pr. 800; wys. 5,5 cm, szer. 11 cm, głęb. 8,2 cm, waga 117 g.
Niemcy, koniec XIX w.

707
Patera z uchwytem plater; wys. 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie: w prostokącie: R, [gwiazdka], M, 12.

708
Łyżka i widelec do sałatki plater nie ozn.; dług: 24,5 cm.
XX w.

CHRISTOFLE

709
6 widelców plater; 3,5 x 21,5 x 2,5 cm;
sygn. na uchwycie: CHRISTOFLE;

710
Łyżeczka do cukru plater; 1,5 x 13 x 3,5 cm;
oznaczenia na odwrocie uchwytu: BSF 90;

711
5 łyżeczek do zupy plater; 2 x 17,5 x 4 cm;
oznaczenia na spodzie: A, RODGERS, EP, [dwie gwiazdki].

WELLNER

712
Komplet dziesięciu widelczyków do ciasta plater; dług. 14,5 cm;
oznaczenia na odwrocie uchwytu: WELLNER 90 18.

713
Para podstawek plater; 25,7 x 10,7 x 10,7 cm;
pocz. XX w.

714
Dzbanuszek secesyjny z korkiem na ocet plater, szkło; 15,5 x 7,5 x 6 cm;
Polska, 1 ćw. XX w.

715
Podstawka pod butelkę plater; wys. 2 cm, średn. 15 cm;
oznaczenia w lustrze;

HENNIGER

716
Podstawka pod butelkę giloszowana plater; średn. 17 cm
sygn. w lustrze przy kołnierzu: Henniger;

717
Paterka na owoce lub słodycze w stylu art déco plater; 4 x 24 x 24 cm;
sygn.: B i wizerunek lokomotywy oraz napis FAIN SILBER OUFLAGE;

718
5 kieliszków do jajek na tacy, lata 80. XX w. tacka: plater; średn: 19,5 cm; sygn. IA (Imago Artis);
kieliszki: plater; sygn.: R, MET.

719
Wazon plater na mosiądzu; 21,5 x 25 x 25;
Polska?, lata 60. XX w.

720
Para świeczników z tralkowymi trzonami plater na miedzi; wys. 23 cm;
oznaczenie na spodzie: MET.

801
Zestaw naczyń dobierany metal;
w składzie: - cukiernica z pokrywką: 11 x 13,5 x 8,5 cm; - mlecznik: 7,5 x 12,5 x 8.3 cm;

802
Marmurowy wazonik marmur; 14,5 x 12 x 12 cm;
pocz. XX w.

SANGERHAUSEN (?)

803
Sarenka, XX w brąz patynowany; wys. 15 cm., szer. 13,5 cm, głęb. 4,4 cm.
sygn. nieczytelnie na podstawie.

804
Popielnica secesyjna z nimfą mosiądz; 1,5 x 15 x 11,5 cm.

805
Zegar gabinetowy, 1856 metal czerniony, drewno, mosiądz, złocenie, dekoracja ornamentowo-kwiatowa (kalka); 33 x 26,5 x 8 cm;
tarcza z cyframi rzymskimi; mechanizm typu chodzik;

806
Taca w styli biedermeier brzoza; 3 x 61 x 35 cm;
okres międzywojenny.

807
Ramka na fotografię w stylu biedermeier brzoza, brąz złocony, fotografia; 22 z 18,5 cm (ramka); 12 x 9 cm (światło);
odpryski okleiny z tyłu;

808
Ramka na fotografię masa plastyczna; 16 x 11 (światło);
Europa Zachodnia, lata 70. XX w.

809
Ramka na dwie fotografii - składana zdobiona motywem kwiatowym brąz złocony, szyby; 14,3 x 9,5 cm (światło)
pocz. XX w.; brak jednej szyby.

810
Ramka na fotografię szkło kryształowe, fazowane, metal; 17 x 11 x 1 cm;
konstrukcja ażurowa metalowa z tyłu;

811
Zestaw 4 ramek do miniatur - ramka na miniaturę: mosiądz, szkło; 8,5 x 7 cm; wymiar światła: 6,9 x 5,2 cm; ząbki trzymające szkło ułamane;
- ramka z brązy złoconego: 12 x 9,2 cm;

812
Ramka do zdjęcia blacha złocona, tektura; 14,3 x 9,4 cm, wymiar światła: 12,7 x 7,8 cm; brak szybki.
Polska, okres międzywojenny;

Bartosz PAPROCKI (ok. 1540-1614)

813
Herbarzy rycerstwa polskiego [ilustrowany] oprawa-imitacja skóry;
Kraków, 1858 - reprint 1982

814
Humidor z antabami i kluczykiem drewno, okleina, metal; 20 x 38 x 26 cm.

815
Bransoleta historyczna [OBIEKT INTERESUJĄCY] brąz; 1 x 6,5 x 6 cm;
napis w środku farbą: lll.e.3345.

816
Lampka oliwna brąz; 7 x 11 x 4 cm.

817
Figurka z figurką heban; 11 x 7 x 8,5 cm;
jedna figurka wstawia się w drugą; być może fragment większej całości.

818
Figurka afrykańska: kobieta z dzieckiem brąz; 12 x 7 x 7 cm;
Afryka Pólnocna?, XIX/XXw.

819
Figurka dziadka z wnukami kość słoniowa; 13,5 x 5 x 3,5 cm;
2 poł. XIX w.

820
Figurka gejszy kość słoniowa; 10,5 x 3 x 2,5 cm; 2 poł. XIX w.
2 poł. XIX w..

821
Korek ozdobiony pełnoplastyczną dekoracją róż kość słoniowa;
11,2 x 4 x 3 cm; 4 ćw. XIX w.

822
Figurka siedzącej kobiety kość słoniowa;10 x 5 x 6 cm;
odprysk prawej dłoni; 2 poł. XIX w.

Król Polski

823
płaskorzeźba kość słoniowa, mosiądz złocony; 11,4 x 8,2 x 1 cm; 2 poł. XIX w.