09 września 2020

Aukcja: 9 września, godz. 18.00

Przypominamy, że wszystkie niesprzedane pozycje są nadal dostępne.
Zachęcamy do składania ofert.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

WYDAWNICTWO ARTYSTYCZNE Urszula Kurtiak i Edward Ley; Ilustracje: Jerzy Kozimor

1
„TRYLOGIA” Henryka Sienkiewicza, unikatowe wydanie kolekcjonerskie w jednym tomie oprawa introligatorska: skóra wołowa, barwiona, tłoczenia;
papier żeberkowany, papier ręcznie czerpany, ilustracje ręcznie kolorowane; Koszalin 1999
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Stanisław BIZAŃSKI (1846-1890)

2
Widoki Tatrzańskie - zestaw 7 fotogramów fotografie czarno-białe, sepiowane, papier fotograficzny naklejony na karton;
ok. 20 x 26 cm (każda, wymiar kompozycji);
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Awit SZUBERT (1837-1919)

3
Portret trupy teatralnej fotografia albuminowa, papier naklejony na tekturę;
17,5 x 25 cm (wymiar fotografii), 19 x 26,8 cm (wymiar tektury)
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Hannes KILIAN (1909-1999)

4
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,3 x 24 cm;
na odwrocie nalepka autorska.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Maurice ZELDMAN (1900-1993), Seymour ZELDMAN (1902-1995) oraz Fotograf nierozpoznany

5
Para fotografii - Śpiewacy operowi Jerzy Czaplicki i Teresa Kubiak 1. Jerzy Czaplicki (1902-1992) śpiewak operowy
2. Teresa Kubiak (ur. 1937) śpiewaczka (sopran) operowa
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Christian STEINER, XX w. / Maurice ZELDMAN (1900-1993) i Seymour ZELDMAN (1902-1995)

6
Para fotografii - John Corigliano i Elizabeth Carroll 1. John Corigliano (ur. 1938) kompozytor
2. Elizabeth Carroll, baletnica
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ken HOWARD, XX w. / Fotograf nieznany

7
Para fotografii: Roy Elton i Colin Davis 1. Roy Elton (ur. 1930) amerykański pianista
2. Sir Colin Davis (1927-2013)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Charles Louis SIMONNEAU (1645-1728)

8
Le Rhin passe a la nage par les Francois według: Adam Frans van der MEULEN (1632-1690)
miedzioryt, papier naklejony na tekturę; 47,5 x 93,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

9
Beduin, 1935 drzeworyt barwny, papier jasnoróżowy; 39 x 26,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. pod kompozycją l. d.: A.Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885) - pierwowzór, Jan Kazimierz WILCZYŃSKI - wydawca

10
Pojedynek Paska z Jasińskim - Ilustracja do „Pamiętników” Jana Chryzostoma Paska, wyd. z 1849; litografia, papier; 34 x 47,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygnowana z lewej: Pierwotwór Ant: Zaleskiego, ob: P tu. Trockiego
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

11
Kolk w Amsterdamie, 1933 drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (wymiar kompozycji), 25 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Mrożewski 33 (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

12
Kapliczka w lesie, ok. 1910-1920 drzeworyt barwna, papier; 20 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem), l. d. tytuł: Kapliczka w lesie (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

13
Zestaw rycin o tematyce religijnej, 1916 1. Św. Rodzina - akwaforta, papier; 22,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
2. Modlitwa - akwaforta, papier; 11,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Karol KOZŁOWSKI (1847-1902)

14
Para grafik 1. Hucułka - akwaforta, papier; 12 x 7,5 cm (odcisk płyty),
2. Drzewo - akwaforta, papier; 11,8 x 10 cm (odcisk płyty)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

15
Plac Mariacki w Krakowie litografia, papier; 47 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Kamocki.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

16
Władysław Biały heliograwiura, papier; 31 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: HELIOGRAWURA C.K.WOJSK. GEOGRAFICZNEGO INSTYTUTU W WIEDNIU (drukiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

17
Teka grafik - XIV Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu 1933 okładka, spis tablic (znaczne uszkodzenia), 7 litografii:
Z. Szpingier, W. Taranczewski, S. Szmaj, W. Roguski, W. Ossecki, R. Bogaczyk, J. Wroniecki.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Tadeusz SEWERYN (1894-1975)

18
Cykl prac Legionowych składający się z 5 oprawionych rysunków ołówkiem,
grafiki oraz szkicownika
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

19
W oczekiwaniu na dorożkę piórko, tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU śr. d.: II.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

20
Igraszki piórko, tusz, papier; 29,3 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU, śr. d.: V.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

21
Akt tusz, piórko, papier; 31 x 20 cm;
na odwrocie notatki matematyczne (piórem).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

22
Portret mężczyzny sangwina, papier żeberkowy;
34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Aleksander SOCHACZEWSKI (1843-1923)

23
Modlitwa kredka, papier; 42,5 x 33,5 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: A. Sochaczewski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

24
Widok na bramę Floriańską z okna pracowni ASP węgiel, papier, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

25
Kot ołówek, papier, 17,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Edward KARNIEJ (1890-1942)

26
Portret młodego mężczyzny ołówek, papier; 46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Edward Karniej (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Monografista G.B., XIX w.

27
Skrzypek, 1869 ołówek, biała kredka, brązowy papier; 37 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G.B. 1869.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

28
Chrystus Ukrzyżowany akwarela, tektura; 8 x 7 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka: NIKIFOR MATEJKO . KRYNICA WIEŚ ./ ARTYSTA MALARZ.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

29
Święci - para portretów akwarela, tektura; 7,4 x 7 cm oraz 7,4 x 6,6 cm;
na odwrocie każdej pracy pieczątka: NIKIFOR MATEJKO . KRYNICA WIEŚ ./ ARTYSTA MALARZ.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

30
Pejzaż miejski ze skwerem akwarela, gwasz, papier; 17,3 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: WINICAWSIMIASTOROSYTASFCZ... (słabo czytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

31
Widok na kościół akwarela, gwasz, papier; 20,6 x 14 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: 250 ZŁ / KRENICAWIESSEŁO7284.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

32
Trzy prace - Święci trzy prace we wspólnej oprawie;
akwarela, gwasz, tektura; 7 x 5,3 cm, 7 x 5,5 cm; 7 x 6 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

33
Kościół i zabudowania akwarela, gwasz, piórko, tusz, papier; 17 x 15 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRINICAAPLIGAWSEŁOORAWLA. (pod ramą).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

34
Zabudowania akwarela, gwasz, papier; 25 x 17 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: 800Z / KRYNICAMIASTOWILLASEŁ.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

35
Przy stole akwarela, piórko, tusz, papier;
19,5 x 29 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Kamil MACKIEWICZ (1887-1931)

36
Szlacheckie swary (satyra na polską szlachtę), 1930 technika mieszana, gwasz, akwarela, ołówek, papier; 15 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kamil Mackiewicz 1930
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

37
Postacie ze Szlembarka, 1935 pastel, papier żeberkowy; 36 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 35 r / Szlembark.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

38
Modlitwa Arabów pastel, papier; 46,5 x 67,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski senior.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

39
Pejzaż, 1898 akwarela, papier; 10 x 13 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. po środku: WG / 98 (monogram)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

40
Pejzaż z tęczą, 1912 akwarela, papier, 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

41
Las akwarela, papier; 33,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana p. d.: Maciej Nehring … / Warszawa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

42
W parku pastel, papier; 39 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WŻaboklicki.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

43
Pejzaż z mokradłami gwasz, pastel, papier; 48 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

44
Pastuszek, 1888? akwarela, ołówek, gwasz, papier naklejony na tekturę; 22 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: FKostrzewski / 88 (? - data słabo czytelna)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

45
Portret studenta akwarela, ołówek, papier; 44,7 cm x 35,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ZPronaszko (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

46
Głowa Żyda, 1871 akwarela, ołówek, papier; 16,7 x 11,3 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Kotsis 71 / w Krakowie
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

47
Wawel akwarela, kredka, papier; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

48
Motyw z krakowskiego Kazimierza akwarela, papier naklejony na tekturę; 9 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany wzdłuż lewej krawędzi: A. Markowicz Kraków fragment / z Kazimierza
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł