27 maja 2020

Aukcja: 27 maja, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

Fritz MIKESCH (1939-2009)

397
Wall, 1967 akryl, płyta pilśniowa; 78,5 x 78,5 cm;
na odwrocie naklejka z sygnaturą: Fritz Mikesch oraz tytułem i opisem.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

398
W przestrzeni kosmicznej, 2020 olej, kolaż, płyta pilśniowa; 68 x 91 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: WKozub;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Roman SOLSKI (ur. 1957)

501
Lena, 2018 brąz patynowany i oksydowany, postawa mahoniowa; 53,5 x 28 x 19,5 cm;
sygn. w odlewie: RS.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kazimierz ZIELIŃSKI (1923-2010)

502
Nowe życie, 1975-1985 mosiądz, wys. 50 cm;
sygn. i nakład w odlewie: KZ III;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Marian KONIECZNY (1930 -2017)

503
Ikar, 1965 brąz patynowany, wymiary: cokół: 24 x 14 x 15 cm,
wysokość całkowita: 56 cm, długość 52 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

504
Akt kobiety terrakota (?), ceramika barwiona; wys.: 62 cm
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

505
Erotyk rzeźba w drewnie, wys. 27,5 cm;
sygn. na spodzie: H. BURZEC.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Agnieszka HERNIK (ur. 1983)

506
Przemiany, 2014 glina ceramiczna z szamotem; 29 x 73 x 21 cm.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Sławomir MICEK (ur. 1956)

507
Projekt statuetki olimpijskiej brąz, wys. 46 cm, szer. 18 cm;
sygn. na boku rzeźby: SMICEK.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Waleria MATELSKA (ur. 1994)

508
Afrodyta Pandemos, 2018 marmur, szkło, płyta budowlana, drewno; 116 x 57,8 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 114,5, 115 / 56,6, 5+5 / Waleria Matelska / Afrodyta Pandemos / 116 x
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

509
Venus; z cyklu: Galaxis ceramika, kalka, złocenia; śr. 33,5 cm;
sygn. l. d. W.SIUDMAK;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

510
Lampa wisząca, elektryczna szkło przeźroczyste, barwione w masie na zielono i szafirowo; metal niklowany;
wys. 45,5 cm, klosz: 20 x 30 x 30 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

511
Postument w formie spiralnej kolumny drewno egzotyczne; 100 x 28,8 x 30 cm.
Europa Zachodnia, Włochy (?), lata 60. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

512
Stół w stylu boho [artystycznej bohemy] drewno; 74,2 x 172,4 x 99,4 cm, 2 wkłady 49,5 x 99,4 cm, powierzchnia blatu po zamontowaniu wkładów 272,5 x 99,4 cm.
Polska, XXI w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

513
Krzesło tapicerowane czarny winyl, stal chromowana; szer. 47 cm, wys. 80 cm;
Niemcy, producent: Fröscher KG, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

514
Fotel biurowy skóra(?), metal niklowany; szer. 58 cm, wys. 88,5 cm, gł. 45 cm;
Europa Zachodnia, lata 90. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

A. SCARPA i T. SCARPA - projekt

515
Komplet mebli: stół model 121 z 4 krzesłami model 778 drewno, siedziska i oparcia krzeseł malowane na czarno; 4 krzesła: szer. 47 cm, wys. 81 cm, głęb. 47 cm (każde); stół rozkładany: szer. 100-200 cm, wys. 73 cm,
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Selman SELMANAGIĆ (1905-1986) - projektant

516
Fotel model 53693, 1957 tkanina, drewno; szer. 60,5 cm, wys. 77 cm, gł. 61 cm;
Niemcy, producent: DWH - Deutsche Werkstätten Hellerau, 1957.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 800 zł

517
Stolik, lata 50. XX w. stolik kontraktowy?; metal, tworzywo sztuczne; szer. 76 cm, wys. 66 cm;
lata 50. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Philippe STARCK (ur. 1949) - projektant

518
Stolik kawowy Titos Apostos, 1985 metal; szer. 85 cm, wys. 71 cm;
Włochy, producent: Draide; projekt z 1985 r.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

519
Para krzeseł tapicerowanych tkanina żółta, drewno; szer. 41 cm, wys. 83 cm, gł. 42 cm, wys. siedziska 46 cm;
Polska, lata 60. XX w; po renowacji.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Richard SAPPER (1932-2015) - projektant

520
Lampa Tizio metal; szer. 20 cm, wys. 116 cm;
Włochy, producent: Artemide, lata 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 700 zł

Andre VANDENBEUCK, XX w. - projektant

521
Fotel King skóra brązowa, metal; szer. 93 cm, wys. 92 cm, gł. 100 cm;
Szwajcaria, producent: Strassle, lata 70. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

522
Fotel metal, tkanina; szer. 58 cm, wys. 81 cm, głębokość 74 cm, wys. siedziska 41 cm;
Niemcy, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Johannes KRAHN (1908-1974) - projektant

523
Krzesło z podłokietnikami BundesStuhl sztuczna skóra w kolorze granatowym, drewno; szer. 70 cm, wys. 100 cm, gł. 50 cm;
Niemcy, 2 poł. XX w., projekt z 1949 r.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

524
Barek drewno tekowe; wys. 77,5 cm, szer. 46,5 cm, dł. 72 cm;
Dania, BR Gesteld, lata 60. / 70. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Mario BERTORELLI, XX w. - projektant

525
Lampka biurkowa plastik; podstawa 28 x 19 cm, szerokość 62 cm, 60 cm;
Włochy, producent: JM M Massanzago, lata 80. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

526
Fotel skóra, drewno mahoniowe; wys. 100 cm, gł. 70 cm;
Europa Zachodnia, lata 50. / 60. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

527
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Roland RAINER (1910-2014) - projektant

528
Para krzeseł drewno bukowe?, sklejka, lakier; szer. 54 cm, wys. 80 cm, gł. 64 cm;
Austria?, producent: E & A Pollack; lata 50. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

529
Krzesło tkanina, drewno; szer. 43 cm, wys. 80 cm, gł. 43 cm, wys. siedziska 43 cm;
Europa Zachodnia, lata 80. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł

530
Biurko tekowe drewno tekowe; szer. 121 cm, wys. 73 cm, głębokość 59 cm;
Dania, lata 60. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

531
Lampa podłogowa z barkiem metal; tworzywo sztuczne; szer. 45 cm, wys. 133 cm;
Niemcy, zakłady Opal, lata 70. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 700 zł

Ingo MAURER (ur. 1932) - projektant

532
Lampa stołowa metal; szer. 25 cm, wys. 43 cm;
Niemcy, producent: Design M., lata 80. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

533
Lampa wisząca Metal emaliowany na pomarańczowo, tworzywo sztuczne; wys. klosz 15 cm, średnica klosza 20 cm; wys. całkowita 37 cm;
Niemcy, lata 70. XX w.
estymacja: 400 - 600 zł

534
Lampka biurkowa, lata 80. XX w. plastik; szer. 15 cm, wys. 17 cm;
estymacja: 300 - 400 zł

535
Lampka nocna, lata 50. XX w. plastik, metal; szer. 10 cm, wys. 21 cm;
estymacja: 400 - 600 zł

536
Para kinkietów, lata 60.-70. XX w. drewno, metal, szkło; wys. 36 cm, szer. 20 cm;
Europa Zachodnia, lata 60.-70. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł