22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

97
Kronika Topolskiego, lata 50. XX w. Zestaw 6 litografii pochodzących z wydawanej w Londynie „Topolski’s Chronicle”
estymacja: 900 - 1 200 zł

Zofia FIJAŁKOWSKA, Władysław LAM, Konstanty BRANDEL, XX w.

98
Zestaw 3 drzeworytów 1. Pieniny 2. Sancho Panso
3. Sen
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 600 zł

Artysta nieokreślony, XIX / XX w.

99
Wiosna ołówek, papier naklejony na tekturę; 21 x 34 cm;
zatarty napis po środku prawej krawędzi
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Giovanni PISANO (1250 - przed 1319) według

201
Madonna z Jezusem terakota; wys. 62 cm, szer. 28 cm, głęb. 22 cm.
Niemcy? XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY

202
Narciarz gips patynowany, wys. 28,5 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

203
Kobieta z ukwieconą gałązką kość, drewno; wys. figurki 30 cm, wys. całkowita 34 cm;
Japonia lub Chiny?; XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

204
Figurka kobiety kość, drewno; wys. 23 cm, wys. całkowita 26 cm;
Japonia lub Chiny?; XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

205
Postać mężczyzny z koszem kwiatów kość, wys. 32 cm;
Chiny lub Japonia?, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

RZEŹBIARZ NIEOKREŚLONY

206
Św. Piotr drewno polichromowane, złocenia; wys. 59 cm.
Europa Środkowa, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

207
Matka Boska Immaculata drewno (jesion?); wys. 34 cm.
Polska, Zakopane; l. 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

208
Figura nieokreślonego świętego drewno, wys. 83,5 cm.
Europa Środkowa, XVI w. (?)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA, RZEŹBIARZ „AW”

209
Gaździna drewno, wys. 35 cm.
Polska, Zakopane, 1934
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

210
Golgota drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 55 cm, szer. 33,6 cm, głęb. 9,5 cm.
Małopolska; XVIII w. (renowacja 1865).
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Victor Heinrich SEIFERT (1870-1953)

211
Taniec z tamburynem brąz, kamień; wys. 17,5 cm, wys. całkowita 27 cm.
Niemcy, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

212
Sfinks - figura gabinetowa brąz; 8 x 12 x 5,2 cm (wymiary po złożeniu);
Austria?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

213
Posążek Buddy brąz, odlew cyzelowany; blacha mosiężna; wys. 38,5 cm;
Daleki Wschód (Chiny?); pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

214
Zdrój przyścienny z hermą kobiecą brąz; wys. ok. 68 cm.
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)

601
Wazon ozdobny secesyjny szkło barwione w masie - odcienie: kremowy, różowy, jasnozielony, brązowy;
trawione; wys. 25 cm; sygn. z boku; Francja, 1904-1906
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

602
Wazonik ozdobny secesyjny szkło warstwowe, barwione w masie - odcienie: matowe, blado różowe, jasnozielone; trawione;
wys. 31 cm; Francja, ok. 1903
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

603
Przycisk do papieru z dekoracją millefiori szkło bezbarwne i wielobarwne, szlifowane; wys. 7 cm;
Francja?; Włochy?; po poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

604
Karafka w tradycji biedermeier, z korkiem szkło rubinowe, złocenia; wys. 32,5 cm (z korkiem);
Czechy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Fabryka Porcelany „ĆMIELÓW”

605
Narciarz porcelana, farby naszkliwne; wys. 23 cm; Ćmielów;
proj. Józefa Szewczyka (1910-1987) z 1938 r., powtórzenie powojenne.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Fabryka Fajansu Stanisław Mańczak i Sp.

606
Para flakoników czworobocznych z ornamentem geometryzujących rozet fajans cienkościenny, dekoracja barwna przez szablon i odręczna, szkliwo ołowiowe;
wys. 15,5 i 15,3 cm; Chodzież, lata 1921-1937.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Majolika - und Steingutfabrik Richard und Maria Krauze, zał. 1882

607
Żardiniera neobarokowa majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe;
wys. 18,5 cm, Śląsk, Świdnica (Schweidnitz), XIX / XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Królewska Wytwórnia Majoliki w Kadynach, zał. 1905

608
Łoś glinka garncarska (terakota), szkliwo zielonkawe, częściowo matowane;
wys. 35,3 cm, średn. podstawy 17,2 cm; Pomorze, Kadyny /k. Tolkmicka, l.20.XX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Fabryka Porcelany w Chodzieży

609
Talerz dekoracyjny z portretem Natalii Potockiej porcelana, druk barwny, złocenia; średn. 31,8 cm;
Polska, lata 60./70. XX w., miniatura oprac. wg Johanna Nepomuka Endera (?).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

610
Talerz z dekoracją kwiatową i czterema medalionami z ptakami na gałązce porcelana miękka, farby naszkliwne (w szkliwie), kobalt bleu roi, złocenia;
Francja - manufaktura w Vincennes - Sevres ?; XVIII/XIX w.?
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Royal Dux Bohemia (Duxer Porzellanmanufaktur AG)

611
Słoń z uniesioną trąbą porcelana, farby podszkliwne (częściowo z natrysku); wys. ok.35 cm;
Czechy, Dux (Duchcov), lata 80./90. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

612
Półmisek Imari porcelana, kobalt podszkliwny, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia, naszkl. zieleń (emaliowa), złocenia;
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

FIRMA CHRISTOFLE (czynna od 1830)

701
Cukiernica z monogramem plater; wys. 13,5 cm.
Francja, Saint Denis pod Paryżem, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Firma NORBLIN (czynna od 1820)

702
Para lichtarzy plater; wys. 31 cm.
Polska, Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

703
Cukiernica skrzynkowa plater, wnętrze pozłacane; 8,5 x 12,5 x 9 cm.
Polska, Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

704
Patera - koszyk plater; 7,5 x 35 x 21 cm.
Europa Środkowa, Polska? 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

FIRMA JÓZEF FRAGET

705
Taca owalna plater; 56 x 39 cm.
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

706
Krater do chłodzenia szampana miedź srebrzona nie cechowana; wys. 24 cm, szer. 28,8 cm;
Polska?, ok poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Firma KRUPSKI I MATULEWICZ (zał. 1909)

707
Papierośnica art déco, z herbem Grzymała srebro pr. 3, wew. i zew. złocone; 11 x 7 cm; waga 154 g.
Polska, Warszawa 1931-1939
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

708
Papierośnica z herbem Godziemba srebro z austriacką próbą, częściowo złocone; emalia; 10 x 8 cm, waga 110 g.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

FIRMA KRUPSKI I MATULEWICZ (zał. 1909)

709
Wizytownik z herbem Ogończyk srebro pr.3, wew. złocone, 10 x 6 cm, waga 104 g.
Polska, Warszawa, 1931-1939
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Złotnik Stiepan KUZMICZ LEWIN (czynny od 1875)

710
Krzyż prawosławny, z łańcuszkiem srebro, pr. 84; 10 x 6 cm.
Rosja, Moskwa, ok. 1880
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

711
Automobil srebro próby 84 cechowane; wys. 8 cm, szer. 17,5 cm; waga 486 g.;
Moskwa, 1908- 1917.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

FIRMA SEMIA

712
Papierośnica w stylu art déco srebro pr. 2, wew. złocone; waga 137 g.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

713
Karafka art-deco z kieliszkami szkło bezbarwne, przeźroczyste, srebro cechowane pr. 800;
wys. karafki 22 cm, wys. kieliszka 6,5 cm;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

FIRMA ZWILLING J. A. HENCKELS (zał. 1731)

714
Zestaw sztućców na 12 osób, w kantynie srebro pr. 800, częściowo złocone; waga 3793,7 g; ostrza noży - stal nierdzewna.
Niemcy, Solingen, 1 poł. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

715
Taca neorokokowa, z herbem Mora srebro; 47 x 39 cm; waga 1112 g.
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

F. ZWICKL (projektant)

716
Papierośnica z wizerunkiem auta marki Daimler srebro pr. sterling (0,935), emalia kolorowa; 1 x 8,7 x 5,6 cm; waga 130 g
Austria, Wiedeń, ok. 1930.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

717
Para waz dekoracyjnych srebro złocone próby 950/100 cechowane;
wys. 32,3 cm, waga 3775 g. Paryż, firma Boin-Taburet, k. XIX w.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

801
Krzyżyk z diamentami 14 szt. brylantów o łącznej masie ok. 0.40 ct; łańcuszek, złoto pr. 0.585;
masa całkowita 5.180 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

802
Pierścionek z bursztynem owalny naturalny bursztyn w formie walca w ażurowej oprawie,
złoto pr. 0.583, masa całkowita 10.300 g.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł