22 kwietnia 2020

Aukcja: 22 kwietnia, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.
Przypominamy, że wszystkie pozycje, które nie zostały sprzedane są nadal dostępne. Zachęcamy do składania ofert.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

Leon Antoni BARAŃSKI (1943-2019)

350
Zeta, 2011 szkło, folia, relief; 101 x 71 x 14 cm.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

351
Tryptyk przestrzenny, 1976 gwasz, ołówek, papier; 20 x 20 cm (w świetle passe-partout, każda z prac);
każdy sygn. i dat. l. d.: ALBarański 76 (tuszem).
estymacja: 700 - 800 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929 Łódź - 2019 Łódź)

352
Czytający + fotele - ciąg dalszy 2, 1976 fotografia czarno-biała, brom, papier;
58 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952, Mogielnica)

353
Zestaw 3 prac, 1992 cienkopis brązowy, papier;
29 x 20 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

JAROSŁAW KAWIORSKI (UR. 1955)

354
Trzy stojące postaci, 2002
olej, płótno; 149,5 x 199,5 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Agnieszka ŁAKOMA (ur.1980)

355
Fleur 10, 2019 olej, płótno; 80 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Fleur 10 / Agnieszka / Łakoma 2019.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

356
Casablanca grafika komputerowa, papier; 38,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (przy krawędzi): Wojciech Matusik (tuszem).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 600 zł

Bartłomiej CHWILCZYŃSKI (ur. 1987)

357
Długi spacer V, 2014 litografia barwna, papier; 54,5 x 75,5 cm (kompozycja);
68,5 x 99,5 cm (arkusz);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Dobiesław GAŁA (ur. 1975)

358
Ciemna strona Księżyca, 2020 technika własna, płyta; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. GAŁA / 020;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

JAN TARASIN (1929-2009)

359
Bez tytułu, 1990 litografia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: JTarasin 90
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

360
Pejzaż z Gran Canarii, 2015 olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

361
Analityk, 2019 olej, płótno, 130 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J.ANTOSZCZYK / ANALITYK 2019 oraz opisany: 130 x 100 cm / o/p.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Marek KWASZKIEWICZ (ur. 1943)

362
Dialog, 2008 olej, papier brązowy, 74 x 52 cm; sygn. na odwrocie: St. Dawski (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

363
Bez tytułu, 2020 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jacek Maurycy GRZESIAK (ur.1963)

364
Bez tytułu II, 1990 olej, akryl, 100 x 130 cm;
na odwrocie napis autorski: ART - PLASTYK / JACEK MAURYCY / GRZESIAK / TYTUŁ / BEZ TYT. II / TECH OLEJ + AKRYL / ROK 1990
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Renata MICHALUK

365
Lato I technika własna, tworzywo sztuczne, len, liny żeglarskie, stilon,
35 x 34 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Adam RUTKOWSKI (ur. 1973)

366
Z cyklu: FORESTITY - alpha 1.2020, 2020 technika własna (olej, farba drukarska), płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: A.Rutkowski;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Mira SKOCZEK-WOJNICKA (ur. 1959)

367
W labiryncie, 2019 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. przy lewej krawędzi, po środku: M / MIRA/ 2019 (w prostokącie),
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Magda Karbowiak BENEDA (ur. 1962)

368
Upalne lato nad Bałtykiem olej, płótno, 65 x 100 cm;
sygn. p.d.: M. Beneda;
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Tomasz KURAN (ur. 1971)

369
Gdy się zamyślisz pojawi się szary kot, 2019 akryl, płótno; 120 x 100 cm;
opisany z tyłu: T. KURAN / 2019 estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

370
Igraszki z nimfami akwarela, gwasz, papier, 41 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Burke
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Stanisław BATRUCH (1935-2015)

371
Pejzaż, 1965 akryl, płótno, 75 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Batruch. 65;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Andrzej SADOWSKI (ur. 1926 r.)

372
Mielno - Łodzie rybackie, 1981 akryl, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. A. SADOWSKI / 1981;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Bronisław KRZYSZTOF (ur. 1956r.)

500
On i ona, 2009 komplet mebli składający się z 2 krzeseł i stolika;
brąz, lany kryształ; stolik: 66 x 119 x 72 cm, krzesło: 81 x 51 x 63 cm (wysokość siedziska 42,5 cm);
estymacja: 78 000 - 90 000 zł
Cena oferowana 58 000 zł

Przemysław DRUSZCZ (ur. 1968)

501
Moby Dick, 2016 technika własna; 66 x 26 cm;
sygn. i dat.: DRUSZCZ 2016.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Przemysław DRUSZCZ (ur. 1968)

502
Wenus, 2016 metal; 27 x 14 cm;
sygn. i dat.: DRUSZCZ 2016.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Monika GARLEY (ur. 1965)

503
Bez tytułu brąz patynowany, wys. 9,6 cm
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

504
Rodzina drewno jesionowe; 47,5 x 18 x 8 cm;
sygn. z tyłu u dołu: H. BURZEC (wydrapane w strukturze drewna).
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

505
Macierzyństwo kamień; 32 x 30 cm.
estymacja: 3 900 - 5 200 zł

WITOLD PODGÓRSKI (UR. 1958)

506
Życie jest piękne, ale jak tu żyć, 2018 ceramika, szkliwo, podstawa granitowa; 23 x 24 x 6 cm;
sygn na odwrociu: Życie jest piękne, ale jak tu żyć, WP (monogram wiązany)
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

507
Anioł, 1987 brąz patynowany; wys. 39 cm;
sygn. i dat. z tyłu rzeźby: 87 / JW. (monogram wiązany).
estymacja: 3 800 - 4 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

508
Testa Addormentata - zawieszka metal srebrzony; 4 x 3 x 1,7 cm,
sygn. i opisany na spodzie: "Mitoraj / amnesty / international".
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

SPECTRE ART

509
Teddy Bear, 2020 złote lustro, laminat, odlew; wys. 120 cm;
sygn. z tyłu na plakietce wraz z nakładem: 1/8 I 2020.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Maciej DYSZKIEWICZ

510
Zestaw 3 szkieł dekoracyjnych szkło warstwowe w kolorze kobaltowym z białą wierzchnią warstwą; wys. 39 cm, 35,5 cm, 33 cm;
dwie formy sygnowane na spodzie: MDyszkiewicz (ryte).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

511
Wazon szkło warstwowe niebiesko-żółte i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 27 cm, śr. 7 cm.
estymacja: 500 - 600 zł

512
Miseczka szkło warstwowe niebiesko-żółte i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 8,5 cm, śr. 15 cm.
estymacja: 500 - 600 zł

513
Talerz autorski, lata 60. XX w. szkło, malatura; śr. 44 cm;
opisany na spodzie T. 145,-.
estymacja: 900 - 1 400 zł

514
Lampa biurkowa w stylistyce art déco Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
podstawa metalowa, niklowana, klosz szklany; śr. podstawy 23 cm, wys. 63 cm, śr. klosza 40 cm, wys. klosza 13 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

515
Para kinkietów metal niklowany, szkło; 86 x 16,5 x 20 cm;
Europa Zachodnia, 3. tercja, XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Henning KJAERNULF - projektant?

516
Komplet 4 foteli tapicerowanych model 31 skóra (?), teka; 75 x 50 x 50 cm, wys. siedziska 45 cm;
Dania, Producent: Bruno Hansen?, lata 60. XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł