12 lutego 2020

Aukcja: 12 lutego, godz. 18.00

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Pamela Skrzypczak
p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Donatello GABBRIELLI (1884-1955)

202
Pasterka z owieczką alabaster; wys. 49 cm, szer. 20,4 cm, głęb. 17,2 cm.
Włochy, lata 20. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

203
Krucyfiks brąz, odlew złocony; palisander; wys. 30 cm, szer. 25 cm, głęb. 6,3 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Eugene BERNOUD (czynny XIX-XX w.)

204
Pasterka brąz złocony, kość; marmur czerwono-żółty, mosiądz; wys. 26,3 cm, dł. 21 cm, szer. 13,3 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wilhelm LEHMBRUCK (1881-1919)

205
Akt brąz, odlew patynowany; wys. 53 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Francja, odlewnia paryska, 1910-1914
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)

206
Ujeżdżanie konia brąz patynowany; wys. 53 cm, szer. 22 cm, głęb. 34,5 cm.
U. S. A., ok. 1895, odlew późniejszy.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Pierre-Jules MENE (1810-1879)

207
Źrebak z matką brąz patynowany, marmur brązowo-zielonkawy; wys. 25 cm, szer. 33,3 cm, głęb. 17,3 cm.
Francja, ok. 1850; odlew późniejszy.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

208
Głowa Buddy brąz złocony, proszkowany, częściowo malowany; drewno czernione; głowa - wys. 40 cm,
Chiny, dynastia Ming, XVI/XVII w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

209
Igraszki z Amorem brąz, odlew patynowany, czarny marmur z białymi żyłkami; wys. 43 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan SZOSTAK-GĄSIENICA - Senior? (1863-1939)

210
Zwózka drewna dębina? wys. 43 cm, dł. 98,5 cm, szer. 22,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

211
Grajek drewno (jesion); wys. 32 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 7,5 cm.
Polska, Zakopane, 2 tercja XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Georg KLOSE (zm. 1728)

212
Rama epitafium kupca Pankracego Kretschmera z rzeźbionymi, pełnoplastycznymi, mięsistymi liśćmi akantu i motywami kwiatów;
drewno, złocenie; 206 x 162 x 22 cm; Śląsk, Georg Klose, ok. 1692 roku
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

213
Trzy postacie spod krzyża: Maria, Jan, Maria-Magdalena drewno polichromowane, szkło (oczy);
Włochy, XIX-XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

214
Postać świętego biskupa drewno (dębina); wys. 71,3 cm, szer. 30,5 cm, głęb. 13 cm.
Europa Środkowa, XVI w.?
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

215
Chrystus Emanuel drewno lipowe, polichromowane i złocone, wys. 67 cm.
Kraków (?), pocz. XVI w.
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

VACLAV ŠIMEK (1907 - ?)

1201
Pocałunek terakota; wys. 43,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 21 cm.
Europa Środkowa, Czechy? 1942
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

GIOVANNI PISANO (1250 - przed 1319) według

1202
Madonna z Jezusem terakota; wys. 62 cm, szer. 28 cm, głęb. 22 cm.
Niemcy? XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1203
Popiersie Apolla, na kolumnie gips; wys. 53 cm, szer. 16 cm, głęb. 11 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef ZIĘBA (UR. 1927)

1204
Głowa Stanisława Moniuszki gips; wys. 31 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 22,5 cm;
Polska, 3 ćw. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

ABBA FENICHEL (1906-1986) wg;Pracownia Artystyczno-Metalowa S.LUCHTERA, monogramista„H.CH"

1205
Rabin nad talmudem blacha mosiężna repusowana, pasmanteria, oprawa drewniana, czerniona,
gipsatura, złocenie; wymiary w świetle 40.5 x 30,7 cm; Kraków, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

WYTWÓRNIA ARTYSTYCZNA, WŁADYSŁAW MIECZNIK (1903-1989)

1206
Hucuł grający na fujarce brąz patynowany, marmur różowy; wys. 34,5 cm, szer. 10,6 cm, głęb. 13 cm.
Polska, Warszawa, ul. Nowogrodzka 4, po 1962 (wg modelu z lat 30. XX w.)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

JOSÉ CARDONA I FURRÓ (1878-1923)

1207
Chłopiec z cygarem brąz patynowany; wys. 35 cm, szer. 13,8 cm, głęb. 11,7 cm.
Hiszpania, ok. 1910; odlew późniejszy - Francja.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

1208
Figurka dziewczynki grającej w diabolo brąz patynowany, kamień wielobarwny; wys. 19,5 cm, szer. 8,8 cm, głęb. 17,7 cm.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

AUGUSTE HENRI CARLI (1868-1930)

1209
Święte serce Jezusowe brąz patynowany, biały marmur; wys. 20,5 szer. 8,8 cm, głęb. 9 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Józef PROSZOWSKI (1904 - 1961)

1210
Portret górala drewno bejcowane, polichromowane; wys. 27,5 cm, szer. 36,5 cm;
Polska, Krynica, 1942
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY (P. O.?)

1211
„Wędrowiec - Dziura w bucie” drewno; wys. 25,5 cm, szer. 11,3 cm, głęb. 11,8 cm.
Włochy?; 1935?
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1212
Krucyfiks drewno, polichromia; wys. 79 cm
Europa Środkowa, Niemcy?; XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Royal Dux Bohemia (Duxer Porzellanmanufaktur AG)

601
Słoń z uniesioną trąbą porcelana, farby podszkliwne (częściowo z natrysku); wys. ok.35 cm;
Czechy, Dux (Duchcov), lata 80./90. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Johann Carl SCHÖNHEIT (1730-1805), Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

602
Alegoria wzroku - figurka z serii: Pięć zmysłów porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 16 cm;
model z ok. 1775 roku, powtórzenie późniejsze - XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Karl HIMMELSTOSS (1878-1967), Rosenthal AG Selb

603
Carmen (Tancerka hiszpańska) porcelana biała; wys. 39,5 cm; Niemcy, model dla Kunstabteilung z 1912 r.
powtórzenie późniejsze (okres międzywojenny).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie

604
Siedzący pies fajans delikatny, farby ceramiczne (tamponowanie?), szkliwo ołowiowo - boraksowe,
wys. 16 cm; Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

EPIAG (Erste Porzellan Industrie AG), Loket (Elbogen)

605
Różowy serwis do herbaty art déco porcelana, szkliwo różowe, srebrzenia, lekko przetarte srebrzenia na kilku naczyniach;
Czechy, lata 1920-1938.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

606
Zegar porcelanowy neobarokowy porcelana, farby naszkliwne, złocenia (obudowa); wys. 34 cm,
Niemcy - Berlin-Moabit?, Porzellanmanufaktur F. A. Schumann? lub Francja?, ok. 1835-1845.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wytwórnia Josiah Wedgwood (& Sons Ltd.)

607
Zespół deserowy do herbaty, ze szlakiem ogniw z różą kostna porcelana angielska (bone china), kobalt podszkliwny (wszkliwny), farby naszkliwne
i złocenia; Anglia, Barlaston (Staffordshire), ok. 1902-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Cesarska Manufaktura Porcelany w Wiedniu

608
Dzbanek z pokrywką, z dekoracją rzutem kwiatków porcelana, farby naszkliwne; wys. 22,5 cm;
Wiedeń, kon. XVIII w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI

1601
Amor z gołębiem pocztowym i sercem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29,5 cm;
model Johanna Pollaka (1843-1917) z ok. 1880 - realizacja z XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Fabryka fajansów w Gien (zał. 1821)

1602
Zespół 12 talerzy i talerz - patera, ze scenami kampanii napoleońskich fajans (delikatny?), druk barwny, złocenia;
Francja, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1603
Cztery kufle pamiątkowe - tzw. Reservistenkrüge porcelana, druk barwny i szablon, farby naszkliwne, pokrywy z oprawą - cynowe; wys. 23-24,5 cm.
Niemcy, kon. XIX w. - pocz. XX w. (lata ok. 1896-1909).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

1604
Lampa porcelanowa z dekoracją dalekowschodnią, w oprawie z brązu porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa mosiężna, klosz plastikowany, lamowany pasmanterią, wys. 50 cm (całość),
trzon porcelanowy; XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Wytwórnia Josiah Wedgwood & Sons Ltd.

1605
Lampa ceramiczna z trzonem - wazonem z reliefem winorośli kremowy fajans delikatny (Queen’s Ware, creamware), abażur tekstylny, wys. 48 cm (całość);
Anglia, Barlaston (Staffordshire), XX w. (po 1940).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

NORBLIN & Co (firma czynna 1819-1944)

701
Gabinetowy komplet do papierosów plater częściowo złocony cechowany; Warszawa,
po 1914 (wg modelu z k. XIX w.)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Roman PLEWKIEWICZ (czynny 1886-1935)

702
Szkatułka neorokokowa cyna srebrzona cechowana; wys. 15 cm, szer. 13 cm, głęb. 9,5 cm.
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

703
Krater do chłodzenia szampana miedź srebrzona nie cechowana; wys. 24 cm;
Polska?, ok poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

704
Komplet do herbaty plater niecechowany, iworyna.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

705
Para kandelabrów 5-świecowych w typie rokokowym mosiądz srebrzony; wys. 49 cm, szer. 32 cm, głęb. 32 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan Fryderyk SUCK (czynny ok. 1820- 1854?)

706
Solniczka z orłem srebro próby 11 częściowo złocone cechowane; waga 70 g.
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

707
Solniczka podwójna srebro częściowo złocone cechowane; wys. 6,5 cm, waga 152 g.
Florencja, lata 60.-70. XX w. (po 1968)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

708
Solniczka - papuga srebro próby 800 cechowane (próba, znak firmy?);
wys. 6,5 cm, waga 86 g. Niemcy?, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

709
Zespól zawieszek cechu murarzy (5 sztuk) srebro (brak oznaczenia próby); waga 220 g.
Rostok, 1770-1860
estymacja: 7 000 - 8 000 zł