Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy1041
Monreale (Sycylia), 1913
akwarela, papier; 47,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Teod. Grott / Palermo 913
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Wiesław FUSEK (1912-2011)
Nr katalogowy1043
Chaty w śniegu, 1976
olej, płótno; 43 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Fusek / 1976.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Franciszek TUREK (1882-1947)
Nr katalogowy1045
Kościół na Skałce w Krakowie, ok. 1930
akwarela, papier; 47 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FrTurek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: FrTurek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1047
Martwa natura
olej, płótno; 45,5 x 62,5 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 600 zł
C. DENNER, XX w.
Nr katalogowy1049
Scena orientalna
olej, płótno; 31,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: C. Denner.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: C. Denner.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Nr katalogowy1050
Zima
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 300 zł
Josef WENGLEIN (1845-1919)
Nr katalogowy1051
Pejzaż
olej, płótno dublowane; 28 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. W.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
sygn. l. d.: J. W.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
3 400 zł
Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Nr katalogowy1053
Martwa natura z irysami
technika mieszana (ołówek, akwarela, pastel, gwasz), papier;
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: Sawulak.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
sygn. p. g.: Sawulak.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Edmund BURKE (1912-1999)
Nr katalogowy1055
Róże i owoce, 1987
olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Zdzisław CZAJA (ur. 1929)
Nr katalogowy1057
Martwa natura z różami
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja;
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. p. d.: Zd. Czaja;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy1059
Martwa natura z patisonem
olej, płótno; 66,5 x 62 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Robert BACKMANN (1898-1980)
Nr katalogowy1060
Akt leżącej kobiety, ok. 1963
olej, płótno; 30,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: Backmann;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Backmann;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 000 zł
Aimée Eschner ORTLIP (1888-1969)
Nr katalogowy1061
Dary natury, 1925
olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: Aimee E Ortlip. 25.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Alfred ŚWIEYKOWSKI (1969-1953) - ?
Nr katalogowy1063
Portret dziewczynki z zabawką
olej, płótno; 100 x 81 cm;
na odwrocie, u góry na płótnie, napis: A. Świeykowski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Nr katalogowy1065
Odpoczynek nad rzeką
olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: N. Gutman;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: N. Gutman;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Nr katalogowy1067
Pejzaż podgórski
olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Marc STERLING (1898-1976)
Nr katalogowy1069
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Sterling / ... (data nieczytelna).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Czesław WASILEWSKI (OK. 1875-1946/7)
Nr katalogowy1071
Wyjazd do miasta
olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
8 000 zł
Maciej NEHRING (1901-1977)
Nr katalogowy1073
Las zimą
akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Johannes DOMMISSE (1878-1955)
Nr katalogowy201
Głowa Chrystusa cierniem koronowanego
G. MARTON, XIX / XX w. (?) - według
terakota, na marmurowej podstawie; wys. 35 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy203
Popiersie mężczyzny w typie rzymskich senatorów
biały marmur; wys. 60 cm, szer. 45 cm, głęb. 22 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Włochy, XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Pierre Jules MENE (1810-1879)
Nr katalogowy205
Afrykański myśliwy na koniu
brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 36 cm, głęb. 18 cm;
sygn. na podstawie: P.J. MENE.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia
Nr katalogowy207
Diana łowczyni, ok. 1840 (?)
Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
brąz patynowany; wys. 59 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
brąz patynowany; wys. 59 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
209
Święty Sebastian męczennik
drewno lipowe (?), malowane; wys. 100 cm;
Małopolska, warsztat prowincjonalny, pocz. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?
Nr katalogowy211
Dziewczyna z dzbanem - płaskorzeźba
drewno bejcowane; wys. 48,5 cm, szer. 29,5 cm;
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?
Nr katalogowy212
Madonna z Dzieciątkiem
jesion (?); wys. 60 cm, szer. 27 cm;
Zakopane?, 1 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Zakopane?, 1 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
7 000 zł
Cesare BRAZZINI (?), XIX w.
Nr katalogowy1201
Popiersie Aleksandra Medyceusza
terakota brązowiona; wys. 42,5 cm;
Włochy, Florencja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł