Teodor GROTT (1884-1972)

1041
Monreale (Sycylia), 1913 akwarela, papier; 47,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Teod. Grott / Palermo 913
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

1042
Dzwonnica w śniegu - Biecz, 1978 akwarela, karton; 43,8 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W. Fusek 1978.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

1043
Chaty w śniegu, 1976 olej, płótno; 43 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Fusek / 1976.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1044
Akt siedzącej kobiety, 1966 olej, sklejka; 47,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Franciszek TUREK (1882-1947)

1045
Kościół na Skałce w Krakowie, ok. 1930 akwarela, papier; 47 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FrTurek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004) - przypisywany

1046
Martwa natura, 1934 tempera, papier; 32,3 x 23,7 cm.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1047
Martwa natura olej, płótno; 45,5 x 62,5 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

1048
Bachantki, 1931 gwasz, karton; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: J. Popczyk 31.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

C. DENNER, XX w.

1049
Scena orientalna olej, płótno; 31,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: C. Denner.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1050
Zima olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Josef WENGLEIN (1845-1919)

1051
Pejzaż olej, płótno dublowane; 28 x 41 cm;
sygn. l. d.: J. W.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Malarz nieokreślony, polski XX w.

1052
Martwa natura z zegarem, 1927 olej, tektura; 74 x 49 cm;
sygn. p. d.: M.? Duszyński? / 1927.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

1053
Martwa natura z irysami technika mieszana (ołówek, akwarela, pastel, gwasz), papier;
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: Sawulak.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Wincenty BRAUNER (1887-1944)

1054
W parku Stryjskim we Lwowie olej, tektura; 44 x 37 cm;
sygn. l. d.: VBrauner;
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

1055
Róże i owoce, 1987 olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1056
Huculskie zabawy olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zdzisław CZAJA (ur. 1929)

1057
Martwa natura z różami olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jean Baptiste JOUVENET (1644-1717) - przypisy

1058
Portret damy - Diana olej, płótno; 81 x 65 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1059
Martwa natura z patisonem olej, płótno; 66,5 x 62 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Robert BACKMANN (1898-1980)

1060
Akt leżącej kobiety, ok. 1963 olej, płótno; 30,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: Backmann;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Aimée Eschner ORTLIP (1888-1969)

1061
Dary natury, 1925 olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: Aimee E Ortlip. 25.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

JOSEPH PRESSMANE (1904-1967)

1062
Para tusz, olej; papier naklejony na deskę; 29 x 14 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Alfred ŚWIEYKOWSKI (1969-1953) - ?

1063
Portret dziewczynki z zabawką olej, płótno; 100 x 81 cm;
na odwrocie, u góry na płótnie, napis: A. Świeykowski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, HOLENDERSKI, XVII w.

1064
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem olej, deska parkietowana; 38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

1065
Odpoczynek nad rzeką olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: N. Gutman;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1066
Góral z fajką pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

1067
Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

1068
sygn. i dat. p. d.: Szymon Müller 1920;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marc STERLING (1898-1976)

1069
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Sterling / ... (data nieczytelna).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1070
Portret kobiety, 1945 olej, papier; 58,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z lewej: Kidoń / 1945;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Czesław WASILEWSKI (OK. 1875-1946/7)

1071
Wyjazd do miasta olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

1072
Na pastwisku olej, płótno naklejone na tekturę;
37 x 61 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Maciej NEHRING (1901-1977)

1073
Las zimą akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Maciej Nehring.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

1074
Pejzaż z chatą olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Johannes DOMMISSE (1878-1955)

201
Głowa Chrystusa cierniem koronowanego G. MARTON, XIX / XX w. (?) - według
terakota, na marmurowej podstawie; wys. 35 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

G. MARCHI, XX w.

202
Głowa kobiety alabaster, wys. 43 cm; szer. 40 cm, głęb. 21 cm;
z tyłu ryty opis: G Marchi;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

203
Popiersie mężczyzny w typie rzymskich senatorów biały marmur; wys. 60 cm, szer. 45 cm, głęb. 22 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jean GARNIER (1853-1910)

204
Dafne zamieniona w drzewo wawrzynu marmur; wys. 71 cm;
sygn. na podstawie: Garnier oraz cyfra 1;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Pierre Jules MENE (1810-1879)

205
Afrykański myśliwy na koniu brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 36 cm, głęb. 18 cm;
sygn. na podstawie: P.J. MENE.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Louis Emile PICAULT (1833-1915)

206
Geniusz Przyszłości brąz patynowany; wys. 34 cm;
sygn. na podstawie: E. Picault;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia

207
Diana łowczyni, ok. 1840 (?) Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według
brąz patynowany; wys. 59 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Charles Octave LEVY (1820-1899)

208
Salome brąz patynowany; wys. 84,5 cm; sygn. na podstawie: C H Levy;
z przodu podstawy tabliczka z napisem: SALOME (HC) / PAR CH. LEVY (SC);
estymacja: 27 000 - 31 000 zł

209
Święty Sebastian męczennik drewno lipowe (?), malowane; wys. 100 cm;
Małopolska, warsztat prowincjonalny, pocz. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Johan BAUER, XX w.

210
Pieta drewno polichromowane; wys. 34,5 cm;
na spodzie napisy dotyczący rzeźby oraz data 1921;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

211
Dziewczyna z dzbanem - płaskorzeźba drewno bejcowane; wys. 48,5 cm, szer. 29,5 cm;
Zakopane (?), lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

212
Madonna z Dzieciątkiem jesion (?); wys. 60 cm, szer. 27 cm;
Zakopane?, 1 poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Cesare BRAZZINI (?), XIX w.

1201
Popiersie Aleksandra Medyceusza terakota brązowiona; wys. 42,5 cm;
Włochy, Florencja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XX w.

1202
Madonna w typie ludowym, 1965 terakota malowana, wypełniona cementem; wys. 24 cm;
Polska, Małopolska, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł