Hrabia Stanisław Kazimierz KOSSAKOWSKI (1837--1905), Atelier: WOJTKUSZKI

1
Kolekcja 60 fotografii, 1894-1905 3 fotografie portretowe autora, 12 zdjęć z Warszawy, duży format - 7 fotografii,
34 zdjęcia - portrety i sceny pałacowe z Wojtkuszki-Litwa; 4 fotografie -varia
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

2
Studium górala i konia, 1877 akwarela, ołówek, papier; 12,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: WKossak / 1877 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

3
Widok na kościół akwarela, papier; 21 x 15 cm;
u dołu napis autorski: DO CNZAWSIPOLRUSYTASEŁO;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

4
Portret kobiety z profilu, ok. 1925 pastel, papier brązowy; 59 x 49 cm (owal);
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

5
Widok na kościół Paulinów na Nowym Mieście w Warszawie olej, płótno; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Erno ERB (1878-1943)

6
Lwów - Widok na Katedrę Łacińską pastel, papier brązowy, żeberkowy; 50 x 36 cm;
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

7
Widok na Wawel, 1940 olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: CZWARTEK / 21 LISTOPAD 1940 / KRAKÓW oraz dedykacja okolicznościowa;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

8
Mokradła, 1913 olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

9
Pejzaż z rozlewiskiem olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

10
Modlitwa olej, płótno; 54 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

11
Jerycho [Palący sziszę] olej, sklejka; 55 x 45,5 cm;
sygn. i opisany l. g.: Behrmann Jericho.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

12
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

13
Góral, ok. 1920 olej, tektura; 42 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Szczygliński (ryta w suchej farbie).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

14
Góralka pastel, tektura; 52 x 36 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

15
Pędzące sanie, 1926 olej, płótno; 125,5 x 206 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 26;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

16
Samotne drzewo olej, tektura; 60,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

17
Pejzaż podgórski olej, tektura; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

18
Cowboy, 1927 olej, sklejka; 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927;
estymacja: 21 000 - 27 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

19
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 39 x 43 cm;
sygn. p. d.: z. pronaszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 200 zł

Julia GIŻYCKA-BEREZOWSKA (1880-1976)

20
Martwa natura - Owoce, ok. 1937 olej, płótno; 54 x 113 cm;
sygn. p. d.: Giżycka Berezowska;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

21
Martwa natura, 1937 olej, tektura; 64 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Aleksander Boba/ 1937
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

22
Maki ogrodowe olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: aKarpiński;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

23
Martwa natura z kwiatami i truskawkami, ok. 1924 olej, sklejka; 51 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

24
sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

25
Potok zimą, 1909 olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

26
Strumień w górskim lesie, 1927 olej, tektura; 49 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: L. de LAVEAUX/ VII 1927;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

27
Drzewa, ok. 1888 olej, płótno naklejone na sklejkę; 80 x 52 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności, odręcznie wypisane przez syna artysty
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

28
Zatoka Pucka, ok. 1930 olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
na odwrocie opis autorski: STANISŁAW KAMOCKI / "Z. PUCKA"
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

29
Brzeg morza olej, tektura; 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

30
Łodzie rybackie olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

31
Akt, 1936 olej, płótno; 120 x 99 cm;
sygn. i dat. p. g. : G. Mendoly / 1936;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

32
Odpoczynek w cieniu drzewa olej, tektura; 46 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

33
Mały dobosz - Johnnie z bębenkiem olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 40,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: kanelba.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

34
Owoce olej, sklejka; 59,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), 1 poł. XX w.

35
Martwa natura olej, płótno; 98 x 77 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

36
Płaszczka olej, płótno; 53,7 x 73,7 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

37
Drzewo olej, tektura; 32,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (przetarte).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

38
Wzburzone morze o zachodzie słońca olej, sklejka; 69 x 99 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

39
Pejzaż z chatą olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

40
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

41
Portret młodego mężczyzny, 1673? olej, płótno dublowane; 96 x 80 cm;
opisany l. g.: napis słabo czytelny […] / JACOB … / 1673 oct. [?] 24.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

42
Głowa młodego mężczyzny - Studium - Głowa męska, ok. 1880 olej, płótno naklejone na tekturę; 38,8 x 28,8 cm;
sygn. p. d.: WG (inicjał wiązany);
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Morten Thrane BRÜNNICH (1805-1861)

43
Portret młodej kobiety, 1853 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. po środku, pod uniesioną ręką portretowanej: M. Bru¨nnich / AP. 1853.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

44
Pejzaż z klasycystycznymi ruinami i sztafażem, ok. 1820 olej, płótno dublowane na wosk; 94,5 x 125,5 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

45
Portret oficera carskiego - Księcia Mihaiła Gorczakowa, 1860 olej, płótno dublowane; 98 x 78 cm;
sygn. i dat p. d.: Kaniewski 1860.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

46
Św. Anna Samotrzeć olej, płótno; 75,5 x 99 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski?, XIX w.

47
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 84,5 x 63,5 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Jan Piotr MOLITOR (1702-1756)

48
Wniebowzięcie Matki Bożej w asyście świętych, 1742 olej, płótno dublowane, 76,5 x 48,5 cm;
sygn. l. g.: P. Molitor/ Invenitet/ Pinxit/ A. 1742
estymacja: 30 000 - 35 000 zł