18 grudnia 2018

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Witold ABAKO (ur. 1958)

1411
R-3, 2018 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO'18;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1412
R-1, 2018 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO'18;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1413
Bez tytułu (137), 2015 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz' 15;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

1414
W berecie, 1981 olej, płótno; 65 x 73 cm;
sygn., dat. na odwrocie: TADEUSZ WLAZŁO / 1981.
estymacja: 6 400 - 8 400 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

1415
Dante i Matylda, 1993 olej, płótno; 65,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Waniek / ... (zatarta);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jolanta RUDZKA-HABISIAK (ur. 1958)

501
Z cyklu: Książki, 2002 technika własna umocowana na kartonie;
20 x 30 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Adam JAŚKIEWICZ (ur. 1975)

502
Relief, 2018 technika własna, tektura falista; 23 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: adam jaśkiewicz ' 2018.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

503
Światłoformy kamienia X, 1970 płyta drewniana, polichromowana, drewno lipowe, werniks,
z tyłu instalacja elektryczna; 71,5 x 71,5 cm;
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Walentyna PSZENICZNA-CHAŁACZKIEWICZ (1923-2017)

504
Ewa - Rzeźba ogrodowa, 1954/1987 ceramika; 72 x 38 x 36 cm;
praca ujęta w katalogu: Rzeźba. Walentyna Pszeniczna-Chałaczkiewicz, Warszawa 2003, poz. 3.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Walentyna PSZENICZNA-CHAŁACZKIEWICZ (1923-201

505
Madonna w rozwianych szatach - szkic rzeźbiarski, 1985 terrakota; wys. 29,5 cm;
sygn. na spodzie: WCH (ryta);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)

506
Melancholia, 1978/2017 żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm;
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

507
Milion brąz; wys.: 16,5 cm
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Dorota BRODOWSKA (ur. 1954)

508
Bez tytułu - z cyklu: Głowy - Portret aktora Mirosława Zbrojewicza. papier-mâché, technika własna, deska; 40,5 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: [oznaczenie artystki].
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

509
Głowa - Portret K. K. drewno, plastik, tkanina; 37 x 34 x 33 cm;
z tyłu opisane: PORTRET K. K… / WYKONANIE RZEŹBY / WŁADYSŁAW HASIOR.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Wojciech KAŁA (ur. 1959)

510
W lipcowy księżyc, 1994 brąz, 56 x 64 x 30 cm;
sygn.: Kała;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Aleksander ŚLIWA (ur. 1948)

511
Tors brąz, podstawa marmurowa; wys. całkowita: 34 cm;
sygn. z tyłu rzeźby: AS.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

512
Smok Wawelski brąz; wys. 28 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

513
Sowa brąz patynowany; wys. 40 cm,
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

514
Laleczka - Pan w czerwonym szaliku, lata 90. XX w. technika własna, tkanina; wys. ok. 33 cm;
z tyłu metka autorska: ALTHAMER (...) WARSZAWA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

515
Lalka - Pan z cygarem, lata 90. XX w. technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

516
Lalka - Mikołaj, lata 90. XX w. technika własna, tkanina; wys. ok. 38 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Salomon Reich & Co., Krásno

517
Wazon, 3 ćw. XX w. szkło warstwowe, bezbarwne i rubinowe, trawione;
wys. 21,5 cm, sygn.: RKrasno.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Project: Carlo MORETTI, Murano

518
Wazonik w formie klepsydry, 2 poł. XX w. szkło warstwowe mleczne fioletowe i białe; wys. 16,5 cm;
nalepka: Carlo Moretti Italia Murano.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Projekt: Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (ur. 1924), Huta Szkła Tarnowiec (?)

519
Wazon, 2 poł. XX w. szkło białe i czarne; wys. 18 cm;
wazon w formie stożka z falistym kołnierzem.
estymacja: 600 - 800 zł

Jan Sylwester DROST (ur. 1934) -- projektant

520
Zestaw deserowy "Igloo", lata 70. XX w. w składzie: 1 duży talerz deserowy, 6 szt. talerzyków deserowych;
szkło przezroczyste; średn. dużego talerza 24 cm, średn. talerzyka 18 cm;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

521
Miseczka z kotkiem, 2 poł XX w. szkło białe i niebieskie; wys. 9 cm; dł. 16,5 cm;
Francja, Nancy, wytwórnia Daum.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

522
Serwis do kawy w typie art déco - dla 6 osób, 1962-1978 porcelana, farby naszkliwne;
Uhlstadt (Niemcy), 1962-1978.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

523
Zestaw kawowy, lata 50. XX w. w składzie: mlecznik wys. 8,5 cm, cukiernica z nakrywką wys. 11,5 cm, spodek średn. 13 cm, filiżanka wys. 6 cm
estymacja: 300 - 400 zł

Teresa PUTOWSKA (ur. 1936)

524
Burza - gobelin, 2003 wełna, bawełna; 190 x 106 cm;
sygn. l. d.: TP;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Thomas HARLEV - projektant

525
Fotelik palisander; 72 x 52 x 55 cm;
Dania, lata 60. XX wieku (proj. 1958).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

526
Para fotelików klubowych tapicerowanych; 76 x 54 x 70 cm;
Europa Zachodnia, lata 60. XX wieku.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

527
Stolik pomocniczy ze szklanym blatem i kulistą podstawą z tworzywa z półką; 39, 5 x 70,5 x 109 cm;
Europa Zachodnia, lata 70./80 XX wieku.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 900 zł

528
Stolik kawowy z blatem wyklejonym kaflami ozdobionymi żaglowcami; 32 x śr. 96 cm;
Francja, lata 60. XX wieku, Vallauris.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Józef CHIEROWSKI (1927-2007) - projektant

529
Para fotelików nr 366 buczynowych, 68 x 61 x 65 cm;
Polska, lata 60. XX wieku, (proj. 1962).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

1501
Cuirasse - Pancerz brąz, podstawa z granitu; wys. 14,5 cm;
sygn. u dołu z przodu: MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł