Aukcja
Szanowni Państwo,
Dziękuję za zainteresowanie naszą spontaniczną akcją Artysta w potrzebie. Bezpośrednim powodem jej powstania była dramatyczna sytuacja naszego przyjaciela, profesora i rektora Wojciecha Müllera. Niestety nie zdążyliśmy, Wojtka nie ma już wśród nas, ale sprawa jest wciąż aktualna.
Wraz Prof. Krzysztofem Truszem chciałbym Państwa zaprosić do wzięcia udziału we wspólnym stworzeniu funduszu solidarnościowego, wspierającego artystów pracujących w uczelniach artystycznych naszego kraju. Ideę Artysta w potrzebie adresujemy do osób, których sytuacja rodzinna, zdrowotna i finansowa nie pozwala na godne życie. Do osób, które dzisiaj potrzebują stałej opieki, a byli i są członkami społeczności artystycznej. Fundusz – stworzony wspólnie przez artystów pracujących w uczelniach wyższych – opierałby się na środkach gromadzonych systematycznie co roku, a pochodzących z imprez charytatywnych (aukcje, koncerty, spektakle). Fundusz byłby zarządzany przez Konferencję Rektorów Uczelni Artystycznych, którzy z urzędu mają pełną wiedzę o losach swoich pracowników oraz emerytach w potrzebie. Jednocześnie zarządzają też funduszami socjalnymi własnych uczelni i wiedzą, gdzie pomoc nie jest wystarczająca.
Ideę Artysta w potrzebie chcemy rozpocząć od aukcji pod tym samym hasłem, organizowanej w Warszawie wspólnie z Domem Aukcyjnym Rempex, który zgodził się być naszym partnerem w tej społecznej inicjatywie. Ten solidarnościowy gest wsparli dotychczas rektorzy i środowiska uczelni plastycznych z całego kraju, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować.
Proszę o Państwa pomoc w rozpropagowaniu tej idei i wzięcie w niej czynnego udziału. Prace artystyczne wystawione na sprzedaż mają potrójną wartość: artystyczną, finansową, ale przede wszystkim emocjonalną, gdyż są darem dla innych.
Prof. Wiktor Jędrzejec,
Prorektor Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie
ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI
DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel. 605 325 918
Stanisław BAJ (ur. 1953)
Nr katalogowy1
sygn. l. d.: S. Baj;
Elżbieta BANECKA (ur. 1965)
Nr katalogowy3
sygn. i dat. p. d.: 18 / Elżbieta Banecka;
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Nr katalogowy4
Marcin BERDYSZAK (ur. 1964)
Nr katalogowy5
Antoni CYGAN (ur. 1964)
Nr katalogowy7
Mateusz DĄBROWSKI (ur. 1980)
Nr katalogowy8
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MATEUSZ DĄBROWSKI / "BUJKA" 2017.
Mirosław DUCHOWSKI (ur. 1948)
Nr katalogowy9
70,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946)
Nr katalogowy10
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Joanna GOŁASZEWSKA (ur. 1961)
Nr katalogowy11
84,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
Prot JARNUSZKIEWICZ (ur. 1977)
Nr katalogowy13
Wiktor JĘDRZEJEC (ur. 1961)
Nr katalogowy15
Wiktor JĘDRZEJEC (ur. 1961)
Nr katalogowy16
Ryszard KAJZER (ur. 1973)
Nr katalogowy17
sygn. p. d.: KAJ / ZER.
Roman KALARUS (ur. 1951)
Nr katalogowy18
Roman KALARUS (ur. 1951)
Nr katalogowy19
sygn. p. d.: RKalarus®
Michał KLIŚ (ur. 1945)
Nr katalogowy21
sygn., dat. i opisany u dołu: "Szepczący do ucha" linoryt 5/15 Michał Kliś '93 (ołówkiem).
Rafał KOCHAŃSKI (ur. 1973)
Nr katalogowy22
sygn., dat. i opisany na odwrocie oprawy:
Anna KODŹ (ur. 1987)
Nr katalogowy23
sygn., dat. i opisana u dołu: "PTAKI III" A. KODŹ
Ryszard ŁUGOWSKI (ur. 1955)
Nr katalogowy24
tusz, papier; 100 x 70 cm;
Jan MIODUSZEWSKI (ur. 1974)
Nr katalogowy25
sygn., dat. i opisany na odwrocie: maj 2018 / Mioduszewski / EGIPT
Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Nr katalogowy26
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica / Modzelewski 2012;
Adam MYJAK (ur. 1947)
Nr katalogowy27
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam / Myjak / Mazury / 2004.
Paweł NOWAK (ur. 1956)
Nr katalogowy28
sygn., dat. i opisana u dołu: "Chory obieg" Nowak' 08 (ołówkiem, na kartonie);
Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)
Nr katalogowy29
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "RAMA" GNOWICKI 2012 (ołówkiem);
Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)
Nr katalogowy30
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "SZWAJCARIA" GNOWICKI 2010 (ołówkiem);
Grzegorz NOWICKI (ur. 1951)
Nr katalogowy31
sygn., dat. i opisany u dołu: e/a OFFSET "DWIE STRUKTURY DREWNIANE" GNOWICKI 2009 (ołówkiem);
Marian OSLISLO (ur. 1955)
Nr katalogowy32
Błażej OSTOJA-LNISKI (ur. 1974)
Nr katalogowy33
sygn. i dat. p. d.: Błażej / Ostoja / Lniski / 24 SIE. 2018 (stempel);
Janusz PASTWA (ur. 1944)
Nr katalogowy34
sygn. i dat. p. d.: Pastwa 96.
Jacek STASZEWSKI
Nr katalogowy35
na odwrocie nalepka autorska z opisem: GÓRA /
Jacek SZEWCZYK
Nr katalogowy36
sygn., dat. i opisana u dołu: "UDRYCZE 1" AKWAFORTA 15/50 J. Szewczyk 2016 (ołówkiem);
Zbigniew SZOT (ur. 1962)
Nr katalogowy37
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Krzysztof TRUSZ
Nr katalogowy38
akwarela, tusz biały, papier;
Małgorzata ET BER WARLIKOWSKA (ur. 1970)
Nr katalogowy39
sygn. i dat. na odwrocie:
Piotr WELK
Nr katalogowy41
sygn., dat. i opisany u dołu: 2013 figura S1 Welk (flamastrem).
Andrzej WĘCŁAWSKI (ur. 1962)
Nr katalogowy42
sygn. i opisana na odwrocie: Andrzej Węcławski / z cyklu "THE NOTE III".
Stanisław WIECZOREK (ur. 1943)
Nr katalogowy43
sygn., dat. i opisany u dołu:
Stanisław WIECZOREK (ur. 1943)
Nr katalogowy44
sygn., dat. i opisany u dołu:
Stanisław WIECZOREK (ur. 1943)
Nr katalogowy45
sygn., dat. i opisany u dołu: Z cyklu " [Ślady] mojej pamięci",
Artur WINIARSKI (ur. 1960)
Nr katalogowy46
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Wojciech ZUBALA (ur. 1964)
Nr katalogowy47
sygn. na odwrocie:
Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)
Nr katalogowy48
poniżej opisany: OBRAZ PRAWIE NIEMOŻLIWY / (DŁUGOŚĆ WIĘZI PĘDZLI B. KRÓTKA /
Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy sie wkrótce.