1801
Brosza z kameą owalna, profil popiersia kobiety rzeźbiony na muszli,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 10.070 g.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1802
Pierścionek z perłami 13 szt. okrągłych pereł naturalnych,
złoto pr.0.583, masa całkowita 3.900 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1900-1910.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

1803
Pierścionek ze szmaragdem ręcznie wykonana kompozycja z owalnym szmaragdem,
wysadzana 32 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.500 g.
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Józef AUMILLER (1992-1963)

1804
Plakieta z popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego brąz, lany, cyzelowany, patynowany;
Warszawa, Mennica Państwowa, 1926
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1805
Zestaw plakiet 1/ Zygmunt Józef OTTO (1874-1944)
Plakieta „JULIUSZ SŁOWACKI”, w 100-lecie urodzin
2/ Józef AUMILLER (1892-1963) - Medalion „JÓZEF PIŁSUDSKI”
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jan PROCCARINI (czynny 1 poł. XX w.)

1806
Portret podwójny brąz, odlew patynowany;
Polska, 1935
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Władysław GRUBERSKI (1873-1933)

1807
Portret męski brąz, odlew patynowany;
wys. 48 cm, szer. 33,8 cm, głęb. 3,7 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Alphonse MAUQUOY (1880-1954)

1808
Medalion z postacią kobiecą, w marmurowej oprawie brąz patynowany, marmur;
Belgia, Antwerpia, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1809
Kadzielnica z pokrywką brąz, emalia komórkowa;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1810
Parasolka z motywem gałązki różanej bambus, jedwab, haft ręczny, nici jedwabne; drewno czernione;
dł. 53 cm, średnica 75,5 cm. Chiny, XX w,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1811
Figurka - smok i mnich buddyjski kość rzeźbiona, drewno lakierowane;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1812
Kasetka intarsjowana drewno - mahoń, orzech, brzoza, intarsja (oliwka, drewna owocowe, barwione),
kalkomania, malatura, plusz; Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1813
Pacynka drewno lipowe, polichromowane, aksamit, pasmanteria;
Europa Zachodnia? Południowa? XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1814
Ikona - Tron Deesis tempera na desce, papier, tłoczenia, 2 profilowane szpongi;
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1815
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce, z dwiema dębowymi szpongami;
papier tłoczony, złocenia; Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1816
Ikona domowa - Matka Boska Włodzimierska, w koszulce z koralików tempera na desce, obszyta białym płótnem, koraliki (tzw. bisior),
szkiełka, cekiny, perełki, papier; 18 x 13,5 x 3 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1817
Ikona - Matka Boska Orędowniczka - „Skarbiaszczaja” tempera na desce wygiętej łukowo, dwie szpongi;
40 x 33,8 x 3,7 cm. Rosja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1818
Ikona - Prazdniki tempera na desce, z 2 szpongami na sztorcach, złocenia;
35,6 x 31 x 4 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1819
Szpicruta drewno, skóra, srebro niellowane (brak próby);
Rosja, Kaukaz, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1820
Zegar art-deco czarny marblit, onyks, czerwony marmur, alabaster?; mosiądz, cynkal, szkło;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1821
Zegar kominkowy rotacyjny, z figurą bogini Demeter czarny marblit, brąz, mosiądz, szkło, stal;
Francja, Paryż, lata 70. - 90. XIX w.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Andreas LEHMANN (zegarmistrz praski, zm. 1814)

1822
Zegar szafkowy drewno czernione i złocone; konstrukcja sosnowa; brąz; mosiądz; srebrzenie;
szkło; wys. 47,3 cm, szer. 36 cm, głęb. 20 cm. Czechy, Praga; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1823
Waza dekoracyjna alabaster; wys. 48 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1824
Kandelabr 6-ramienny, z papugą brąz, odlew złocony; wys. 62,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1825
Para wierzchów toreb typu Salor wełna na osnowie wełnianej, naturalne barwniki; podszycie z grubego wojłoku;
54 x 108,5 cm. Azja Centralna, Turkmenistan, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Roman ORSZULSKI

1826
Kilim art-deco z motywami geometrycznymi wełna na osnowie lnianej; 190 x 97 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

901
Zydel w stylu eklektycznym orzechowy, intarsjowany i rzeźbiony w motywy alpejskie;
93,5 x 45 x 40 cm; Szwajcaria, kon. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

902
Szafka w stylu II cesarstwa inkrustowana w motywy roślinne, bogato ozdobiona brązami złoconymi;
112,6 x 87 x 43 cm; Francja (?), 3 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

903
Szafa kredensowa o konstrukcji dębowej XIX wiecznej, z fornirowanymi licami szuflad, płycinami skrzydeł drzwi
i zwieńczeniem pochodzącymi z poł. XVIII w., Europa Środkowa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

904
Etażerka - gazetnik w stylu art nouveau buczyna; 115 x 45 x 32,5 cm; Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

905
Barek w stylu art deco w formie stolika na kółkach z tacą, mahoniowy; 78 x 74 x 42,2 cm;
Europa Środkowa, lata dwudzieste XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

1901
Szafa sieniowa w stylu mebli gdańskich masywna, bogato rzeźbiona, fornirowana dębiną, o konstrukcji sosnowej; 242 x 234 x 74 cm;
Gdańsk ?, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

1902
Serwantka neorokokowa o falistych liniach szkieletu, fornirowana orzechem; 234,7 x 189 x 60 cm; Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł