Malarz nieokreślony, XVI/XVII w.

127
Portret biskupa olej, płótno dublowane; 86 x 81 cm.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Stanisław BARCIKOWSKI (ok. 1832- po 1897)

128
Sielanka olej, sklejka; 67 x 95 cm;
na odwrocie napis: Barcikowski (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Erdmann SCHULTZ (1810-1841)

129
Martwa natura z pąkami róż i winogronami, 1834 olej, płótno dublowane; 95 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Erdm : Schultz. pinx / 1834
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

130
Martwa natura myśliwska olej, płótno dublowane; 100 x 125 cm (obraz po dawnej konserwacji).
W tradycji malarstwa Jan Fyta (1611-1661).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Pierre-Athanase CHAUVIN (1774-1832)

131
Pejzaż olej, płótno dublowane; 70,5 x 97,5 cm;
sygn. l. d.: Chauvin ... (częściowo zatarte)
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Jan OWIDZKI (1852-1913)

1101
Na polnej drodze akwarela, papier; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Owidzki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Kajetan STEFANOWICZ (1876-1920)

1102
Lwów - Park Kilińskiego, 1918 akwarela, papier; 39 x 31 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka kolekcjonerska zbioru Lucjana Bastgena z autorem, tytułem, datą nabycia
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

1103
Pejzaż z gęsiarką akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Bieszczad.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

1104
Akt kobiety - studium, 1945 tusz, piórko, akwarela, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Klimek / PARIS 45.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1105
Pejzaż, 1974 akwarela, papier; 26,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KZiel. 74 (ołówkiem)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1984)

1106
Pejzaż akwarela, papier; 71,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Gałkowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Erwin CZERWENKA (1887-1970)

1107
Pejzaż, 1921 akwarela, papier; 34 x 27 cm;
sygn, dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

1108
Baszta Złodziejska na Wawelu, 1919 akwarela, tektura; 73 x 43 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1919.;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Estera KARP (1897-1970)

1109
Martwa natura gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.; Ester Karp (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zygmunt GRABOWSKI (1892-1939)

1110
Rekwizycja, 1917 ołówek, akwarela, gwasz, szary papier; 41,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ZYGMUNT GRABOWSKI 1917 R.;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

E. MICHROWSKI, XIX/XX w.

1111
Para obrazów Pejzaż ze stawem, ok. 1906; Pejzaż podgórski, 1906
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

1112
Kwiaty, ok. 1980 olej, płyta pilśniowa; 54 x 62 cm;
sygn. p. d.: Such.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Georg Paul HEYDUCK (1898-1962)

1113
Studium portretowe olej, tektura; 55 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Georg P. Heyduck / 1919 - ryte końcówką pędzla.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Ludwik JACH (1892-1952)

1114
Pejzaż olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. l. d.: L. Jach.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

1115
Portret mężczyzny z brodą olej, płótno; 36 x 31 cm;
na odwrocie napis: R. Karlseder / Stokcholm / 1791 - napisy słabo czytelne.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)

1116
Łodzie na morzu olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Lorenz-Murowana.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

WYSZKOWSKI, XX w.

1117
Łodzie na brzegu, 1935 olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wyszkowski 1935 / Jastarnia.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

1118
Pokłon pasterzy olej, blacha; 37 x 58 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, cechowy, XVIII w.

1119
Upadek z konia św. Pawła olej, płótno; 46 x 61 cm.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

Frans SMEERS (1873-1960) ?

1120
Martwa natura z kuflem olej, płótno; 40 x 50,5 cm;
sygn. i opisany p. g.: FSmeers. 92.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

Malarz nieokreślony

1121
Corrida olej, płótno; 43 x 52 cm.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Alfred JORGENS, XIX / XX w.

1122
Starzec olej, płótno; 81 x 61 cm;
opisany na odwrocie: Alfred Jorgens ? - napis słabo czytelny.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1123
W świetle księżyca olej, tektura; 25,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Raymond Léopold BROCQUESOY (1911-1971) ?

1124
Akt kobiety tyłem olej, płótno; 92 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: R. Brocquesoy.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Zofia Janina ZIELIŃSKA (1915-?)

1125
Łąka, 1955 olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Artur KOLNIK (1890-1971)

1126
Syrena olej, płyta; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kolnik.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

George MAJEWICZ (1897-1965)

1127
Motyw leśny olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

1128
Widok na Wawel, 1919 olej, tektura; 31,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WK.;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1129
Znad Morskiego Oka olej, tektura, 28 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST.GAŁEK.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Seweryn OBST (1847-1917)

1130
Pejzaż olej, płótno; 42 x 28 cm;
sygn. p. d.: Seweryn Obst.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

A. EICHLER (XX w.)

1131
Pejzaż o zachodzie słońca olej, tektura 37 x 47 cm;
sygn. p. d.: A. Eichler / 44
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

R. VON HŐVELL, XX W.

1132
Nokturn z wiatrakiem olej, deska; 18 x 26 cm;
sygn. p. d.: R. V. Hővell.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XIX w.

1133
Pejzaż alpejski olej, tektura; 16,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: … J.J. Sp ... 07 - słabo czytelna.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Johann KÜHN, XX w.

1134
Żółte róże olej, płótno; 37 x 52 cm;
sygn. i opisany l. d: Joh Kühn / 1920.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

G. VŐLKER, XX w.

1135
Czerwone róże olej, tektura fakturowana; 24,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, FRANCUSKI (?), XVIII w.

1136
Dama z różą olej, deska; 42 x 32 cm.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

1137
Portret prawnika Wolfganga Adama Mercka olej, płótno; 80 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowym napisem
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, około poł. XIX w.

1138
Portret dziewczyny z różową kokardą olej, płótno; 74 x 62 cm (obraz po konserwacji).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Godfried SCHALCKEN (1643-1706) - naśladowca

1139
Próba jakości jajka olej, blacha; 25,5 x 21,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z napisem: G. Schalcken (piórem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI, XIX w.

1140
Próba wina olej, płótno; 46 x 40 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Victor KISS (1902-1940)

1141
Dziewczyna w serdaku, 1935 olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: Victor Kiss / 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XVIII w.

1142
Święty Marek Ewangelista olej, płótno; 116,5 x 94 cm;
(obraz przed konserwacją).
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

August Herman KNOOP (1856-1919)

1143
Scena rodzajowa - Ocena portretu olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d. H. Knoop (czerwienią);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł