705
Kieł słonia na postumencie kość słoniowa, srebro złocone próby 800 cechowane (półksiężyc, korona i próba), srebro?
niecechowane, kamień; Niemcy, Polska?, k. XIX i XX w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Abram Reiner (czynny od ok. 1850 do ok. 1881)

706
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 84 cechowane, wys. 22,5 cm, waga 105 g.
Warszawa, 1874
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

707
Écuelle srebro złocone próby 12; waga 260 g.
Cesarstwo Austriackie, po poł. XVIII w.,
(repunca kontrybucyjna probierni w Salzburgu z lat 1806-09).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

708
Zestaw sztućców (53 sztuki) srebro próby 84 cechowane, stal cechowana; waga całkowita 3135 g.
Warszawa, 1915-1920
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Teodor Werner i Ska (spadkobierca Malcza, firma czynna do 1939)

709
Tacka srebro próby 84 cechowane, waga 748 g.
Warszawa, 1877
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Franciszek Cmoch (czynny 1910-ok.1939) dla Izraela Szekmana (czynny 1886-ok.1919)

710
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane; waga 579 g.
Warszawa, ok. 1919
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

711
Fragment pasa zdobionego filigranem srebro niecechowane, pr. ok. 950 (na każdej części monogram MB cyrylicą),
kolorowe szkła; waga 472 g.; Rosja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

712
Żardiniera srebro częściowo złocone próby 925 cechowane (tylko próba);
waga 4270 g. Stany Zjednoczone Ameryki, XIX/XX w.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Fabryka Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych Plewkiewicz &Co

1701
Paterka secesyjna plater cechowany; wys. 5 cm, szer. 35 cm;
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Br. Henneberg według projektu Julii Keilowej

1702
Koszyczek art deco plater cechowany, wys. 17 cm, szer. 18 cm;
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1703
Paterka łódkowata srebro próby ok. 900 niecechowane; waga 443 g.
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Krupski i Matulewicz

1704
Puchar nagrodowy z wystawy psów srebro cechowane; waga 260 g.
Warszawa, ok. 1927
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1705
Środek stołu - sort out de table srebro próby 835 cechowane, lustro, drewno; średn. 34 cm
Belgia, lata 40.XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Fabryka Wyrobów z Metali Szlachetnych WARMET

1706
Cukiernica z nakrywką z dołączoną łyżeczką srebro próby 3 cechowane; waga 374 g.
Warszawa, lata 60. XX w. (po 1965)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1707
Żardiniera plater, szkło; wys. 17 cm, szer. 47 cm, głęb. 20 cm
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

801
Wisior rzeźbiony w koralu półksiężyc w oprawie,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.000 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

802
Pierścionek art-deco z rubinami 3 szt diamentów, 10 szt rautów diamentowych, 2 szt. rubinów;
wyrób wykonany ręcznie we Francji w latach 1900-1915.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

803
Brosza z diamentami 27 szt rautów diamentowych; złoto białe i żółte pr. 0.750;
wyrób wykonany ręcznie w Belgii w latach 1900-1910.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

804
Spinki do mankietów złoto pr. 0.750, masa całkowita 14.500 g.
Wyrób wykonany ręcznie we Francji w latach 1900-1915.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

805
Wisior w stylu art-deco 6 szt brylantów oraz 18 szt. rautów diamentowych;
białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 13.900 g.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

806
Kolczyki z brylantami złoto białe i żółte pr. 0.585, masa całkowita 7.110 g.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

807
Pierścionek z brylantem platyna pr. 0.950, masa całkowita 4.920 g.
Wyrób wykonany recznie w latach 20-tych XX w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

808
Brosza złoto - srebrna 160 szt rozet oraz rautów diamentowych,
masa całkowita 11.250 g, cechy probiercze Francja.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

809
Sygnet męski brylant w oprawie o masie 1.37 ct;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.800 g.
Wyrób wykonany ręcznie w latach 1900-1915.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

810
Bransoleta w stylu art-deco 88 szt brylantów; białe złoto pr. 0.583, masa całkowita 15.700 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Złotnik monogramista „A.C” ? [Aleksandr Iwanowicz Sparyszkin? - czynny 1907-1914]

811
Sygnet złoto pr. 56 ( 0,583), czarny onyks; waga 6,900 g.
Rosja, Moskwa?; 1908-1915; grawerunek - 1921.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

812
Medalion owalny z miniaturą portretową złoto pr. 18 K; kość (?), gwasz, szkło;
Europa Zachodnia, oprawa 1870, miniatura wcześniejsza.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Firma Louis Ulysse CHOPARD (czynna od 1860)

813
Zegarek damski, naręczny, biżuteryjny, z bransoletką białe złoto pr. 0,750, 36 diamentów w formie okrągłej;
Szwajcaria, Genewa, 2 tercja XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

814
Ekrytuar i nóż do papieru brąz patynowany i złocony; wys. 18 cm, szer. 36 cm;
Polska, Warszawa, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

815
Przycisk do papieru brąz złocony; wys. 4 cm, dł. 16 cm, szer. 7,5 cm.
Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

816
Popielniczka z wróblami brąz patynowany; wys. 7 cm, średnica 11,8 cm.
Polska, Warszawa?; lata 20. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

817
Amfora w stylu II Cesarstwa brąz patynowany, złocony, srebrzony; marmur toczony;
wys. 37,5 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 16 cm. Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

818
Para lichtarzy w tradycji manieryzmu brąz złocony, drewno; wys. 17,8 cm, średnica 10 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

819
Ikona - Ścięcie św. Jana Chrzciciela tempera na desce z dwiema pionowymi szpongami;
44 x 65,5 x 3,5 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

820
Chrystus Ukrzyżowany kość słoniowa, rogi nosorożca, srebro; drewno, plusz; wys. 37 cm, szer. 30 cm;
Francja i Francuskie Kongo (Górne Ubangi), 1894
estymacja: 12 500 - 16 500 zł

A. G. U. L. - Aktiengesellschaft fur Uhrenfabrikation LENZKIRCH (fabryka czynna od 1851)

821
Zegar konsolowy, neorokokowy drewno sosnowe, brzozowe, okleina z czeczoty, brąz, mosiądz, stal, szkło;
wys. 51 cm, szer. 29 cm; Niemcy, Lenzkirch, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Wytwórnia zegarów JAPY FRERES, Zegarmistrz CAUDRON (czynny 1850-1870)

822
Zegar kominkowy z dziewczyną przy zdroju brąz złocony, emalia, mosiądz, stal; wys. 25,7 cm, szer. 30 cm;
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Fabryka Lamp Naftowych CARL HOLY

823
Lampa naftowa porcelana, farby naszkliwne, brąz, mosiądz, szkło; wys. 64,7 cm;
Niemcy, Berlin, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

824
Karabin wojskowy, kawaleryjski, skałkowy, kal. 17,5 mm stal, drewno orzechowe; dł. lufy 75,5 cm, dł. całk. 111,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

825
Strzelba myśliwska, dubeltówka skałkowa, kal. 28 stal, drewno orzechowe, mosiądz; dł. całk. 121,5 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1770.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

MAISON GAGNEAU (wytwórnia lamp i brązów, czynna od 1839)

826
Lampa naftowa Fabryka Lamp Naftowych i Palników QUAADT & HIRSCHSON (2 poł. XIX w.)
Francja, Paryż, Gagneau Pére et fils; Niemcy, Berlin; k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Manufacture de Klingenthal, COULAUX & Cie

827
Szabla francuska, oficera piechoty, wz. 1855, w pochwie stal, mosiądz, róg (kość bawola?); skóra; dł. całk. 90 cm;
Klingenthal, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

828
Ładownica napoleońska drewno, skóra lakierowana, mosiądz, rzemień skórzany;
Francja, 1 dekada XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

829
Tapiseria - Lato, z cyklu: Ziemia wełna, 265 x 392 cm;
Francja, Gobelins, 2 poł. XVII w.
estymacja: 135 000 - 180 000 zł

830
Tkanina dekoracyjna jedwab, haft wypukły na podkładzie, nić metalowa srebrzona, mulina,
aplikacje; 42,5 x 43 cm. Besarabia (?), XIX w.
estymacja: 22 000 - 29 000 zł

831
Kilim Kazak wełna na wełnie, węzły typu ghiordes, barwniki naturalne;
250 x 180 cm. Azerbejdżan; 1935
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Firma SYMPHONION

832
Polifon i 27 płyt drewno, mazerunek, kalkomania, stal, mosiądz;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

833
Mitra duchownego prawosławnego, w pudle tekturowym tektura, tkanina jedwabna, pasmanteria z nicią metalową,
srebrzoną, cekiny, szklane paciorki, celuloid, papier, tworzywo sztuczne;
Rosja? Ukraina?; XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł