16 października 2017

Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex

ul. Karowa 31 w Warszawie:

13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00

regulamin aukcji wyprzedażowej

652
Deska dekoracyjna z dekoracją wzorem cebulowym;
porcelana biała, szkliwiona, kobalt; 21,5 x 12,5 cm;

653
Plakieta z kotem ceramika, wielobarwne szkliwo; 45,5 x 13,5 cm.
XX w.

654
Pimpek terakota wypalana, szkliwiona (odlew z formy); 20 x 14 x 9 cm.
Europa Zachodnia ?, k. XIX - pocz. XX w.

655
Waza porcelana biała, złocenia, farby naszkliwne; wys. 28 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.

656
Niemcy, Miśnia, XX w.

657
Dzbanek do czekolady porcelana białą, farby naszkliwne; wys. 21,5 cm; sygn. Niemcy, Miśnia, XX w.

658
Para waz z pokrywami kamionka, szkliwiona (krakelura), farby naszkliwne; wys. 25 cm;
Chiny, XIX w. (?)

659
Zespół 7 płytek holenderskich fajans, kobalt, wym. każdego kafelka ok. 13 x 13 cm; całość oprawiona w drewnianą ramę, wymiary całości: 95,5 x 19 cm; Holandia, XVIII w.

701
Naczynie do chłodzenia kieliszków plater niecechowany;
11,5 x 32 x 18 cm. k. XIX w.

702
Patera na ciasto szkło, plater cechowany (Hefra); średn.: 27 cm;
Polska, Hefra, po 1965.

703
6 talerzy do głównego dania plater cechowany; średn.: 30 cm;
Francja, Christofle, 1935-1983.

704
Taca prostokątna srebro, pr.800; 2 x 41 x 31 cm;
cztery cechy przy kołnierzu krótszego boku:
kwiat, 2 cechy nieczytelne, 800.

705
Zestaw pięciu widelców plater cechowany; dł. widelca do głównego dania: 20 cm;
Francja, Paryż, 1 ćw. XX w. oraz Austria, 1 poł. XX w.

706
Nóż i widelec do mięsa stal, kość słoniowa; dł. noża: 31 cm, dł. widelca: 28 cm;
sygn.: Victoria Inox, Szwajcaria, 1 ćw. XX w.

707
Puszka z nakrywą plater, wys. 20 cm; średnica 14 cm;
na spodzie cecha: orzeł na skale [w wieloboku]; XX w.

708
Naczynie do próbowania wina plater, cechowany: 2 oraz cechy zatarte;
średn. 8,5 cm; waga 77 g.
Francja, XIX / XX w.

709
Cukiernica skrzynkowa srebro, cechowane (cechy fantazyjne); waga 689 g.
Polska ?, XX w.

710
Taca na wizytówki srebro cechowane pr. sterling, waga: 308 g.,
Anglia, Birmingham, złotnik HE & Company; litera datująca J: XX w.

711
Para lichtarzy srebro cechowane; waga: 555 g., wys. 27 cm;
XIX / XX w.

712
Rondel z drewnianą rączką srebro cechowane pr. 84, drewno; waga: 998 g.,
Rosja, Ryga, probierz: Ludvig Zuck, 2 poł XIX w.

713
Kokilka z pokrywką srebro cechowane pr. 950 (głowa Minerwy), złocone; waga: 468 g.,
Francja, k. XIX / XX w.

714
Kokilka z różą na pokrywce srebro cechowane pr. 950 (głowa Minerwy) złocone; waga: 422 g.,
Francja k. XIX / XX w.

715
Para lichtarzy w formie waz srebro cechowane pr. 800; waga: 1296 g., wys. 24,5 cm;
Niemcy, po 1886 r.

716
Świecznik trójświecowy srebro cechowane pr. 835; waga: około 500 g.,
Niemcy, Bruckmann & Sohne, 1 poł. XX w.

717
Sosjerka srebro cechowane pr. sterling; waga: 422 g.,
Anglia, Londyn, rodzina złotników Henell, pocz. XIX w.

718
Paterka owalna, żeberkowana srebro pr. 835, złocone; waga: 48 g.,

719
Pieprzniczka i solniczka srebro cechowane pr. sterling; waga: 93 g.,
Anglia (?), XX w.

720
Taca na wizytówki srebro cechowane; waga: 198 g.
Anglia, XIX / XX w.

721
Patera owalna srebro cechowane (?) (cechy zatarte); waga: 325 g.,
Anglia, XX w.

722
Koszyk ażurowy srebro cechowane pr. 800; waga: 310 g.,
Niemcy, Gebrueder Kuehn, po 1860, XX w.

723
Łopatka do ryby srebro pr. 800, metal złocony - ostrze; dł.: 28 cm;
XIX / XX w.

724
Taca okrągła srebro cechowane pr. 800; waga: 411 g.,
Szwajcaria, Schaffhausen, Jezler, II poł. XX w.

725
Taca z herbem Witkiewiczów, Nieczuja srebro (?) niecechowane; waga: 506 g.,
średn.: 29 cm.

726
Bomboniera srebro cechowane pr. 13, szkło niebieskie, złocenia;
Europa Zachodnia (?), k. XIX w.

727
Zestaw sztućców do ryb dla dwóch osób srebro cechowane, pr. 3; waga całkowita: 197 g.,
Austro-Węgry, Wiedeń, Vincenz Carl Dub, (firma czynna 1838-1924),
1872-1922.

728
Cztery łyżeczki do herbaty srebro, pr. 1, złocone; dł.: 15 cm;
Francja, ok. 1838

729
Komplet do ryb na sześć osób srebro cechowane pr. 800, złocone; waga: 680 g.,
Niemcy, F. Birnstiel, po 1886 r. / 1 ćw. XX w.

730
Zestaw pięciu łyżek przystawkowych srebro cechowane pr. 800; waga: 203 g.,
Włochy ?, ok. poł. XX w.

731
Zestaw dla dwóch osób srebro cechowane pr. 800; waga całkowita: 329 g.,
Niemcy, Hans Gernreich, 1 poł. XX w.

732
Zestaw 13 sztućców różnego typu większość z nich: srebro pr. 800 lub 925, waga: 399 g.,
XX w.

733
Zestaw 13 sztućców różnego typu część elementów srebrny pr. 800 i 925; waga: 261 g.,
XX w.

734
Zestaw sztućców środka stołu srebro cechowane oraz plater;
widelec do mięsa: Polska, Warszawa, Klimowicz, 1884-1914.

735
Zestaw widelczyków i łyżeczek do kawy z dwóch różnych zestawów; po cztery sztuki;
widelczyki: Niemcy, Bremen, Bremer Silberarbeiten, XX w.
łyżeczki: Włochy ?, ok. poł. XX w.

736
Uchwyt maszynki do golenia srebro cechowane pr. sterling; waga: 30g., dł: 11,5 cm;
TIFFANY & Co., 1981

737
4 widelczyki do ostryg srebro pr. 925, kość słoniowa, dł. 15 cm;
Francja, Paryż?, po 1838 r.

738
Para podstawek pod kieliszki srebro próby 835 cechowane; waga 76 g.;
Niemcy, Schwabisch Gmu¨nd, Silberwarenfabrik,
Wilhelm Binder (czynna od 1869, XIX w.

739
Kieliszek srebro, pr. 84, cechowane, waga 26 g;
Rosja, złotnik: Israel Eseevich Zakhoder, k. XIX w.

740
Komplet sztućców na cztery osoby srebro złocone cechowane pr. 1; waga całkowita: 766 g.,
Francja, Paryż, złotnik: Cardeilhac, 1819-1838.