Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie:
13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00
regulamin aukcji wyprzedażowej
652
Deska dekoracyjna
z dekoracją wzorem cebulowym;
porcelana biała, szkliwiona, kobalt; 21,5 x 12,5 cm;
654
Pimpek
terakota wypalana, szkliwiona (odlew z formy); 20 x 14 x 9 cm.
Europa Zachodnia ?, k. XIX - pocz. XX w.
658
Para waz z pokrywami
kamionka, szkliwiona (krakelura), farby naszkliwne; wys. 25 cm;
Chiny, XIX w. (?)
Chiny, XIX w. (?)
701
Naczynie do chłodzenia kieliszków
plater niecechowany;
11,5 x 32 x 18 cm. k. XIX w.
11,5 x 32 x 18 cm. k. XIX w.
703
6 talerzy do głównego dania
plater cechowany; średn.: 30 cm;
Francja, Christofle, 1935-1983.
705
Zestaw pięciu widelców
plater cechowany; dł. widelca do głównego dania: 20 cm;
Francja, Paryż, 1 ćw. XX w. oraz Austria, 1 poł. XX w.
707
Puszka z nakrywą
plater, wys. 20 cm; średnica 14 cm;
na spodzie cecha: orzeł na skale [w wieloboku]; XX w.
709
Cukiernica skrzynkowa
srebro, cechowane (cechy fantazyjne); waga 689 g.
Polska ?, XX w.
Polska ?, XX w.
713
Kokilka z pokrywką
srebro cechowane pr. 950 (głowa Minerwy), złocone; waga: 468 g.,
Francja, k. XIX / XX w.
Francja, k. XIX / XX w.
715
Para lichtarzy w formie waz
srebro cechowane pr. 800; waga: 1296 g., wys. 24,5 cm;
Niemcy, po 1886 r.
Niemcy, po 1886 r.
717
Sosjerka
srebro cechowane pr. sterling; waga: 422 g.,
Anglia, Londyn, rodzina złotników Henell, pocz. XIX w.
719
Pieprzniczka i solniczka
srebro cechowane pr. sterling; waga: 93 g.,
Anglia (?), XX w.
Anglia (?), XX w.
725
Taca z herbem Witkiewiczów, Nieczuja
srebro (?) niecechowane; waga: 506 g.,
średn.: 29 cm.
średn.: 29 cm.
727
Zestaw sztućców do ryb dla dwóch osób
srebro cechowane, pr. 3; waga całkowita: 197 g.,
Austro-Węgry, Wiedeń, Vincenz Carl Dub, (firma czynna 1838-1924),
1872-1922.
1872-1922.
729
Komplet do ryb na sześć osób
srebro cechowane pr. 800, złocone; waga: 680 g.,
Niemcy, F. Birnstiel, po 1886 r. / 1 ćw. XX w.
731
Zestaw dla dwóch osób
srebro cechowane pr. 800; waga całkowita: 329 g.,
Niemcy, Hans Gernreich, 1 poł. XX w.
733
Zestaw 13 sztućców różnego typu
część elementów srebrny pr. 800 i 925; waga: 261 g.,
XX w.
XX w.
735
Zestaw widelczyków i łyżeczek do kawy
z dwóch różnych zestawów; po cztery sztuki;
widelczyki: Niemcy, Bremen, Bremer Silberarbeiten, XX w.
łyżeczki: Włochy ?, ok. poł. XX w.
737
4 widelczyki do ostryg
srebro pr. 925, kość słoniowa, dł. 15 cm;
Francja, Paryż?, po 1838 r.
Francja, Paryż?, po 1838 r.