Nr katalogowy: 902
Stół pomocniczy art deco
fornirowany wzorzystym orzechem i pasami palisandru; 80 x śr. 78 cm;
Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Polska, lata 20. XX w.;
stół z okrągłym blatem i dwiema szufladkami w szerokim oskrzynieniu, wsparty na wąskim, deskowym trzonie u dołu zagiętym pod kątem prostym i przechodzącym w platformę. Całość fornirowana wzorzystym fornirem krajowym, krawędzie zaś egzotycznym. Na bokach platformy niewielkie, toczone wałki.
Stół pomocniczy z ciekawie rozwiązaną podstawą w formie litery L, stanowiący dobry przykład mebla wykonanego w Polsce w późnych latach 20. tych w stylu art deco. Geometryczne kształty fornirowane popularnym w tym czasie wzorzystym orzechem podkreślone zostały na krawędziach okleiną palisandrową.
2 000 zł