01 lutego 2017

Pełny katalog już dostępny! Zapraszamy do udziału w aukcji wyjątkowych dzieł w atrakcyjnych cenach. Zachęcam do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej oraz osobistego udziału w aukcji jak również składania zleceń stałych i telefonicznych: 22 826 44 08 wew. 104, 105, salon@rempex.com.pl

W ofercie znalazły się dzieła takich twórców jak: Piotr Michałowski, Tadeusz Makowski, Zygmun Menkes, Alicja Halicka, Jakub Cuker, Włodzimierz Terlikowski, Włodzimierz Zakrzewski, Wiktor Korecki, Jan Berdyszak, Zygmunt Rytka, Aleksander Kobzdej, Jane Labert-Rucki, Igor Mitoraj.

Jadwiga MAZIARSKA (1913-2003)

328
Kompozycja, 1963 litografia (?), papier naklejony na karton;
18,5 x 13 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 150 zł

Juliusz WOŹNIAK (ur. 1931)

329
Złota kompozycja, 1963 litografia barwna, papier naklejony na karton;
21 x 10 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 150 zł

Jerzy GRZEGORZEWSKI (1939-2005)

330
Kompozycja, 1963 litografia (?), papier naklejony na karton; 17,5 x 16 cm (wymiar arkusza);
22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 100 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

331
Znaki, 1963 litografia (?), papier naklejony na karton;
20 x 16 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 100 zł

Stanisław ŁABĘCIKI (ur. 1935)

332
Odcisk, lata 60. XX w. litografia, papier naklejony na karton;
17,5 x 17,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł

Andrzej ŁOBODZIŃSKI (ur. 1931)

333
Linia, lata 60. XX w. litografia?, papier naklejony na karton;
19,7 x 16,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł

Juliusz WOŹNIAK (ur. 1931)

334
Dziura, l. 60. XX w. litografia (?), papier naklejony na karton;
16,5 x 9,2 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł

Marian KRUCZEK (1927-1983)

335
Postać, l. 60. XX w. akwaforta (?), papier naklejony na karton;
22,7 x 17 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 300 - 500 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

336
Koła, 1963 litografia (?), papier naklejony na karton; 20 x 20 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
na odwrocie napis piórem (ślad ołówka): LKun (…)
estymacja: 300 - 500 zł
Cena sprzedaży 200 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

401
Bezgłowa postać, 1982 pastel, papier żeberkowy, czerwony;
60,5 x 46 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 800 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 350 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

402
W objęciach pokusy, 1985 pastel, papier jasnobrązowy;
estymacja: 800 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

403
Fiu bździu w głowie, 1982 pastel, papier jasnobrązowy;
60,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 800 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

404
Z notatnika gwasz, papier; 29,5 x 20,5 cm;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1973)

405
Kompozycja, 1966 akwarela, gwasz, technika mieszana, papier;
39 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

406
Pejzaż tusz, akwarela, gwasz, papier;
49 x 64 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

407
Kompozycja geometryczna collage, papier; 47,5 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan (faksymile);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Andrzej MARCZUKIEWICZ (ur. 1958)

408
Modele, 1992 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marczukiewicz 92
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)

409
Bez tytułu - wielki fiolet, 2016 technika mieszana (spray, akryl), płótno; 120 x 160 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: P. Kałużyński / 2016
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

MONSTFUR (grupa artystyczna założona w 2006 r

410
Tramwaj, po 2006 akryl, szablon, blacha; 90 x 40,5 cm;
sygn. śr. d.: Monstfur / Extra Homeless
estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

411
Collage, 1991 collage, płótno; 60,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TERESA / RUDOWICZ / 91
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Jerzy KENAR (ur. 1948)

501
Mojżesz, 85 drewno; średn. 63 cm;
sygn. z tyłu (ryta): KENAR 85
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

502
Twarz metal srebrzony, drewniana podstawa; wys. całkowita: 16,5 cm;
sygn. z boku: IGOR MITORAJ
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

503
Krucyfiks drewno, brąz patynowany, wym. 30,5 x 25 cm;
sygn. na krawędzi postaci: LambertRucki
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł