Marcin SAMLICKI (1876-1932)

1110
Pejzaż olej, tektura; 22,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Samlicki
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław CHARZYŃSKI (1890-1945)

1111
Pejzaż podgórski, 1934 olej, tektura; 33,5 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Charzyński 34
Cena wywoławcza. 5 100 zł

Rudolf JELINEK (1880-1944)

1112
Piwonie w koszu olej, płótno; 80 x 95,5 cm;
sygn. p. g.: Rudolf Jelinek
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

1113
Modlący się Żyd olej, tektura; 29 x 24 cm;
sygn. przy prawej krawędzi na dole (słaboczytelnie)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1114
Karmienie gołębi olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1115
Kościoły Nowego Miasta w Warszawie olej, karton naklejony na tekturę; 25,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: W. Chorembalski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Adam MALICKI (1897-1949)

1116
Uliczka olej, tektura; 28 x 36 cm;
sygn. p. d.: Adam Malicki 1921
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

1117
Zima olej, płótno; 58 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: M. W. Czepita
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Klemens CESIUL (XX w.)

1118
Dziewczynka w chuście na progu, 1933 olej, płótno dublowane; 39 x 28,5 cm;
sygn. i dal. l. d.: pinx. KLEMENS CESIUL / WILNO 1933
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

1119
Nimfy i satyry olej, tektura; 20 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1120
Fragment zabudowy ulicy - studium perspektywy, ok. 1898 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
15,4 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1121
Portret chłopca pastel, papier;
48,5 x 38,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. u dołu: Kidoń
Cena wywoławcza. 1 900 zł

1122
Promienny zachód słońca - studium do obrazu, 1900 olej, tektura; 30,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Walerian KASPRZYK (1912-1992)

1123
W lesie olej, tektura; 47 x 59 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie nalepka z z informacjami o obrazie
sporządzona przez córkę artysty
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Edward Jerzy WINIARZ (1892-1928)

1124
Motyw z Saint Tropez, 1925 olej, płótno naklejone na tekturę; 55 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: E. WINIARZ / Sain Tropez / 1925
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

1125
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 32 cm;
sygn. l. d.: S. Bagieński
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1126
Portret kobiety olej, tektura; 34 x 24 cm;
sygn. p. d.: KŻelech
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1127
Dziewczyna z kwiatami pastel, tektura; 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KŻelech.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1128
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: Lubański
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1979)

1129
Martwa natura z owocami, ok. 1937 olej, tektura, 16,5 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Cz. Zawadziński
Cena wywoławcza. 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1130
Harfiarka - skrzydło tryptyku olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

1131
Powrót z polowania olej, płótno, 65,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1132
Motyw z małego miasteczka, ok. 1945-1950 olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1133
Portret księcia Józefa Poniatowskiego olej, płótno dublowane;
74 x 63,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

H. BERGE (XX w.)

1134
Las zimą olej, płótno; 71,5 x 101 cm;
sygn. p. d.: H. Berger
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1135
Chaty w górach, 1959 olej, płótno; 50 x 70 cm; sygn. p. d.: M. Stańko / 959
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

201
Relikwiarz hermowy drewno nieokreślonego gatunku, polichromowane,
wys. 24 cm. Śląsk(?), początek XVI w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

202
Upadek Chrystusa pod krzyżem - stacja Drogi Krzyżowej Małopolska?, warsztat prowincjonalny,
w tradycji z XVI w. realizacja późniejsza
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

203
Macierzyństwo, ok. 1901 gips; 45 x 40 x 35 cm
sygn.: Szymanowski
Praca pochodzi od rodziny artysty.
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena sprzedaży 52 000 zł

Marian SŁUGOCKI (1883-1944)

204
Plakieta z portretem mężczyzny, 1927 brąz; 35,2 x 28 cm (owal);
sygn. z prawej: M. Sługocki / 1927.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

CLODION (1738-1814) - według

205
Para popiersi dzieci na szklanych podstawach;
brąz patynowany, szkło, wys. całkowita: 28,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

206
Para koni Wiedeń, wytwórnia Berndorfer Metallwarenfabrik,
1880-1890
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Alexander ARCHIPENKO (1887-1964)

207
Postać - kompozycja kubistyczna brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. 62 cm;
sygn., dat. i opis przy podstawie:
Archipenko / 1914 / 4/4
Cena wywoławcza. 130 000 zł
Cena sprzedaży 130 000 zł

Theodore GECHTER (1796-1844)

208
Chart brąz patynowany, kamienna podstawa;
sygn. na krawędzi podstawy: T. Gech;
realizacja k. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Carlo MAROCHETTI (1805-1867) - według

209
Rycerz na koniu brąz patynowany, kamienna (czarna) podstawa;
powtórzenie - w stylu tzw. galanterii
gabinetowej (koniec XX w.)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Georges van der STRAETEN (1856-1941)

1201
Popiersie kobiety z kokiem Francja, Paryż, odlewnia Societé
des Bronzes de Paris, przed 1900.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1202
Popiersie kobiety w kapeluszu Francja, współczesne powtórzenie
odlewu z przełomu XIX i XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

301
Dorota Masłowska w Krakowie, 2005 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny Kodak Endura;
29,9 x 48,4 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Judyta PAPP (ur. 1977)

302
Wisława Szymborska, 2001 fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak Endura;
42,2 x 30,3 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław Jan WOŚ (1951-2011)

303
Drzewa Suwalszczyzny - 5 prac, lata 80. /1992 fotografia czarno-biała, sepiowana, papier fotograficzny; 30 x 40 cm;
każda z prac sygn. i dat. p. d.: S. J. Woś 92
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

304
Opowieść o domu - z cyklu „Żywot malarza”, tryptyk, 2006 akwatinta, akwaforta, papier;
34,5 x 96,5 (arkusz), 22,5 x 92,5 cm (odbitka - całość);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wilhelm SASNAL (ur. 1972)

305
Chroń, 2013 serigrafia, papier;
59 x 38 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

306
Piramidnius, 2001 litografia, papier;
64,5 x 76 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 900 zł

Roman OPAŁKA - według, odbijał: Henryk OPAŁKA

307
Metempsyhosis metaloryt, papier; 85 x 68 cm (wymiar arkusza),
62 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

308
Par avion, lata 80. XX w. tusz, gwasz, collage, papier;
21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Edward DWURNIK (ur.1943)

309
Komunizm i socjalizm, 1980 ołówek, papier; 19 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E. DWURNIK 80.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

310
Kompozycja tusz, akwarela, karton;
54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Ely BIELUTIN (1925-2012)

311
Kompozycja, 1970 tusze kolorowe, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. zielonym długopisem p. d.: ely bielutin 70
Cena wywoławcza. 2 500 zł