823
Mysz - przycisk na biurko brąz patynowany; wys. 4,2 cm,
dł. 9,7 cm, szer. 4 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

824
Lampka buduarowa, elektryczna marmur, metal srebrzony, szkło marmoryzowane;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 400 zł

825
Podstawa świecznika z figurą putta drewno lipowe - polichromowane, złocone, srebrzone;
Polska, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł
Cena oferowana 2 200 zł

826
Ikona - Nieoczekiwana radość tempera na desce z kowczegiem i dwiema szpongami;
27 x 23 x 4,2 cm.
Rosja, Palech (?); XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

827
Ikona - Mandylion tempera na desce, z dwiema szpongami
grążonymi na sztorcach; 44 x 38 x 4 cm.
Rosja Centralna, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

828
Ikona - Zwiastowanie tempera na desce z 2 szpongami;
47 x 40,5 x 2,6 cm;
Rosja, szkoła Friaz, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

829
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie srebrnym i kiocie Rosja, Moskwa, 1899-1908; probierz Iwan Liebiedkin,
złotnik Wasilij Matwiejewicz Aszmarin
(czynny 1883-1908).
Cena wywoławcza. 7 400 zł

830
Lampa naftowa Niemcy, Lipsk, firma Wild und Wessel, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Hippolyte Francois MOREAU (1832-1927)

831
Paterka z figurą kobiety i amorkiem marmur, kompozycja metali srebrzona, szkło iryzujące;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Alfred BARYE - fils (1839-1882) - według

832
Para lamp elektrycznych art-deco, z figurami koziorożców alpejskich szkło marmoryzowane; wys. 37 cm,
dł. całk. 56 cm, podstawa 40 x 13 cm.
Francja, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Pierre AUBERT (1853-1912)

833
Lampa elektryczna z figurą antycznego filozofa granit, kompozycja metali srebrzona i patynowana,
szkło prasowane;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

834
Mapa Hrabstwa Kłodzkiego wyd. Spadkobierców
miedzioryt kolorowany na papierze; 46,5 x 56,4 cm;
Norymberga, 1747
Cena wywoławcza. 1 400 zł

835
Kindżał kaukaski typu kama, w pochwie oraz pas stal, srebro, niello, róg, drewno, skóra;
dl. całk. 53 cm, dł. pasa ca 135 cm.
Kaukaz, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

836
Manekin z zestawem uzbrojenia Wg oświadczenia właściciela - elementy uzbrojenia
wraz z manekinem pochodzą z atelier
malarskiego Wojciecha Kossaka.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

837
Zegar kominkowy, portykowy brąz złocony; wys. 63,2 cm,
Francja, Paryż, lata 30-40.XIX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

838
Zegar kominkowy, portykowy drewno czernione, okleina mahoniowa,
intarsja brzozowa i jaworowa; brąz złocony;
Europa Zachodnia, przed połową XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

839
Zegar kominkowy, szafkowy drewno sosnowe, okleiny orzechowe;
brąz, mosiądz, stal, szkło;
Niemcy, XVIII w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

840
Zegar szafkowy Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 16 500 zł

841
Kobierzec typu melajer wątek (1 przebieg) - biała bawełna; runo - wełna;
253 x 123 cm;
Persja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

842
Kobierzec typu serabend wątek - niebieska bawełna; runo - wełna;
192 x 124 cm;
Persja, k. XIX w.;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

843
Kobierzec sumach wełna, technika sumachowa; 320 x 235 cm;
Kaukaz k. XIX w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

844
Kobierzec Mosul wątek wełniany na wełnianej osnowie;
208 x 105 cm. Irak płn.; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

845
Kobierzec Tabriz wątek wełniany na bawełnianej osnowie; 198 x 138 cm.
Persja płn., k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

846
Flet poprzeczny typu C oraz futerał i pokrowiec Niemcy, Lipsk, firma Moritz Max MŐNNIG,
2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

847
Zestaw 4 kinkietów elektrycznych, 2-świecowych, art deco metal niklowany, szkło prasowane, powlekane;
Polska, Huta Szkła „Zawiercie”, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

848
Szafka kątowa tabernakulum barokowa konstrukcja - świerk (?), 70,5 x 61,2 x 32 cm;
Szafka w typie regionalnych austriackich mebli
barokowych z 2 połowy XVIII wieku.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

849
Lustro secesyjne konstrukcja - sosna, fornir - orzech, 97 x 89 x 4 cm.
Polska Południowa, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 900 zł

850
Piecyk żeliwny żeliwo, emalia; wys 81 cm, szer. 80 cm, głęb. 54 cm;
Francja płn.-wsch., Guise-Aisne,
firma Godin-Lemaire, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

851
Zegar szafowy, podłogowy klasycystyczny szafa: konstrukcja – dębina, 223 x 44 x 26,5 cm. Anglia, koniec XVIII w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

1801
Ikona - Matka Boska Tychwińska tempera na desce z kowczegiem, 17,7 x 15 x 3 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

1802
Świecznik podróżny, składany, 4-świecowy metal niklowany; wys. 15,5 cm,
szer. 25 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1803
Ikona - Cztery wizerunki Matki Boskiej, w okładzie tempera na desce (lewa krawędź z ubytkami),
okład mosiężny, srebrzony, złocony;
18,2 x 13,5 x 3 cm. Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł

1804
Ikona - Deesis tempera na desce, z dwiema szpongami
wpuszczanymi na sztorcach; 43,7 x 35 x 5,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

1805
Bóstwa hinduskie - Śiwa i Ganeśa brąz patynowany; wys. całk. 90,5 cm,
średnica podstawy 34,5 cm; wys. figurek - 22 cm.
Indie, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

1806
Kobierzec - Sziraz wątek wełniany na wełnianej osnowie;
210 x 170//177 cm.
Persja płd., region Fars, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1807
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem, w okładzie tempera na desce, srebro, od spodu pąsowa;
20 x 16,7 x 4 cm.
Rosja, Saratow, złotnik F. Utkin, 1886.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

1808
Para lichtarzyków brąz, odlew podtaczany i polerowany;
wys. 20 cm, średnica stopy 10,5 cm.
Rosja, firma Braci Frołow, lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1809
Kobierzec z datą „1937” wątek wełniany na wełnianej osnowie; 170 x 100 cm.
Turkmenia? 1937.
Cena wywoławcza. 700 zł

1810
Kobierzec Mahal o motywach kwiatowych wełniany wątek na bawełnianej osnowie;
195 x 133 cm.
Persja/Iran, Mahalat, po poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1811
Kobierzec z motywami geometrycznymi wełna na osnowie bawełnianej; 283 x 115 cm.
Persja/Iran, lata 30-40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1812
Makata ścienna jedwab, ręcznie malowany; 165 x 92 cm.
Polska?; lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

Peter SCHENK Starszy (1660 ? -1711 ?)

1813
Mapa Skanii miedzioryt kolorowany na papierze, 46,5 x 54,7 cm.
Amsterdam, wyd. Peter Schenk
i Gerard Valck, XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1814
Zestaw 3 kinkietów elektrycznych, 1-ramiennych blacha mosiężna, polerowana, szkło mleczne;
wys. 31 cm, szer. 10 cm, głęb. 30,5 cm;
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1815
Lustro biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, 99,5 x 79 x 5 cm
Polska środkowo-wschodnia, ok. 1815-30.
Cena wywoławcza. 800 zł

1816
Zegar kominkowy, szafkowy drewno czernione, brąz, mosiądz, stal, szkło, tkanina;
wys. 42 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 20,8 cm.
Anglia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

1817
Pierścionek z brylantami żółte złoto pr. 0.750, masa całkowita 1.460 g
Cena wywoławcza. 1 800 zł

1818
Brosza z koralami 12 szt. korali oraz 20 szt. perełek
słodkowodnych o śr.1.4 - 1.6 mm,
srebro pr. 0.800
Cena wywoławcza. 900 zł

901
Bufet w stylu lat 50. XX w. fornir - palisander, blat czarne szkło;
99 x 282 x 59,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł