Wojciech SARNECKI (1948-2011)
Nr katalogowy: 409
Kompozycja z wiolonczelą, 2007
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: W. SARNECKI / 2007
olej, płótno; 60 x 80 cm;
Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kształcił się pod kierunkiem prof. Janiny KraupeŚwiderskiej i prof. Adama Marczyńskiego, w pracowni, którego w 1974 roku uzyskał dyplom. W ostatnich latach żył i tworzył w odosobnieniu. Z obrazów artysty, który zawsze wychodził - jak sam mówił - od natury można odczytać stany uczuciowe i niepokoje ich autora, przejawiające się w dynamicznym, udramatyzowanym rysunku. Po częściowej utracie wzroku zmienił się u artysty sposób widzenia rzeczywistości, poprzez płaskie postrzeganie świata,
malarz skupił się na przestrzeni czysto malarskiej ukształtowanej poprzez układ form i kolorów. W prezentowanej pracy można dostrzec wszystkie cechy dojrzałego malarstwa Wojciecha Sarneckiego.