Jan WOJNAROWSKI (1815 - ?)
Nr katalogowy: 164
Portret Generała Stanisława Wodzickiego
olej, płótno; 112,5 x 89 cm.
olej, płótno;
112,5 x 89 cm.
Stanisław Wodzicki (1764-1843) - przywódca krakowskiego stronnictwa arystokratycznego, prezes Senatu Rządzącego Rzeczypospolitej Krakowskiej (1818-1831), senator-wojewoda Królestwa Polskiego (1829); pamiętnikarz, poeta i botanik.