Feliks KOPERA (1871-1952)
Nr katalogowy1
Dzieje malarstwa w Polsce tom I, II, III (w dwóch woluminach)
Warszawa - Kraków 1925-1929
Cena wywoławcza.
5 800 zł
Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)
Nr katalogowy3
Zestaw 12 scen rodzajowych we wspólnej oprawie
miedzioryt, papier; 9,5 x 5,5 cm (każda);
jedna z prac sygnowana: Chodowiecki
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Aleksander LESSER, Henryk ASCHENBERGER
Nr katalogowy5
Zestaw 3 litografii - Królowie Polski
Władysław IV, August III,
Stanisław August Poniatowski - owalne portrety
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Maksymilian FAJANS (1825-1890)
Nr katalogowy7
Zestaw 23 plansz z "Wzorów sztuki średniowiecznej w dawnej Polsce. Serya Trzecia", 1860
litografia barwna, papier; ok. 27,5 x 21 cm;
prace sygn. na kamieniu i opisane
Cena wywoławcza.
2 000 zł
KUNICHIKA TOYOHARA (1835-1900)
Nr katalogowy9
Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo, 1884
drzeworyt, papier; 34,3 x 22,8 cm;
sygn. l. d. na klocku
sygn. l. d. na klocku
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy11
Akt kobiety
litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy13
Matka Boża
kredka, papier; 10,6 x 14,7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETAPAXJHKEZ/ 200 ZŁ
Cena wywoławcza.
600 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy15
Akt siedzący - studium akademickie, 1918
ołówek, węgiel, papier;
63 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Kasper Pochwalski 1918
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Maksymilian OBORSKI (1809-1878)
Nr katalogowy101
Droga na Sybir
akwarela, papier; 27,5 x 37,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: Droga na Sybir (tusz czarny)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
Nr katalogowy103
Widok na Sukiennice w Krakowie
akwarela, papier; 16 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy105
Widok na morze
akwarela, papier, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy107
Martwa natura z kwiatami w wazonie, 1960
akwarela, papier; 57,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Maja Berezowska 60 r.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Nr katalogowy109
Góralka na koniu, 1889
akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 33 x 24,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1889
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Nr katalogowy111
Sala Kirkora - projekt scenograficzny do inscenizacji „Balladyny” w Teatrze Polskim
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
tektura; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Leon CHWISTEK (1884-1944)
Nr katalogowy113
Szermierka, 1925
akwarela, papier, 30 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leon Chwistek / 1925.
Cena wywoławcza.
90 000 zł
Lorenz Ernst MUROWANA (1872-?)
Nr katalogowy115
Majowy dzień
olej, płótno; 60,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: Lorenz Murowana
sygn. l. d.: Lorenz Murowana
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927)
Nr katalogowy117
Pejzaż górski, 1925
olej, płótno dublowane, 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Aleks. Mroczkowski / 1925
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy119
Żółte róże w wazonie
olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: a. Karpiński
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)
Nr katalogowy121
Bratki
olej, płótno; 57,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebische
sygn. p. d.: Ebische
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Herman HENDRICH (1856-1931)
Nr katalogowy123
Wiosna
olej, płótno, 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: HENDRICH
sygn. l. d.: HENDRICH
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Nr katalogowy125
Pejzaż z Capri
olej, tektura, 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Bratkowski
sygn. p. d.: R Bratkowski
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Jan ROSEN (1854-1936)
Nr katalogowy127
Kirasjer na koniu
olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen
sygn. p. d: J. Rosen
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Karl MOHR, XX w.
Nr katalogowy129
Polowanie par force
olej, płótno, 80 x 70 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr
sygn. l. d.: K. Mohr
Cena wywoławcza.
6 300 zł
Alfred Józef SIPIŃSKI (XX w.)
Nr katalogowy131
Wejście do Botanicznego Ogrodu
olej, tektura, 89 x 67 cm;
sygn. p.d.: Alf. J. Sipiński 1925
Cena wywoławcza.
5 500 zł