Feliks KOPERA (1871-1952)

1
Dzieje malarstwa w Polsce tom I, II, III (w dwóch woluminach) Warszawa - Kraków 1925-1929
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

2
Książę Józef Poniatowski zwiedza stadninę Mohorta chromolitografia, papier,
43,5 x 95,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

3
Zestaw 12 scen rodzajowych we wspólnej oprawie miedzioryt, papier; 9,5 x 5,5 cm (każda);
jedna z prac sygnowana: Chodowiecki
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

4
Zestaw 31 prac z przedstawieniami typów postaci we wspólnej oprawie akwaforta, papier; różne wymiary;
oprawa: 61 x 95 cm;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Aleksander LESSER, Henryk ASCHENBERGER

5
Zestaw 3 litografii - Królowie Polski Władysław IV, August III,
Stanisław August Poniatowski - owalne portrety
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888) - według

6
Sanna litografia podmalowana, papier;
32,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maksymilian FAJANS (1825-1890)

7
Zestaw 23 plansz z "Wzorów sztuki średniowiecznej w dawnej Polsce. Serya Trzecia", 1860 litografia barwna, papier; ok. 27,5 x 21 cm;
prace sygn. na kamieniu i opisane
Cena wywoławcza. 2 000 zł

KUNICHIKA TOYOHARA (1835-1944)

8
Otome z serii Genji Goju - yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier,
34,7 x 23 cm;
sygn. l. śr. na klocku
Cena wywoławcza. 1 900 zł

KUNICHIKA TOYOHARA (1835-1900)

9
Sekiya z serii Genji Goju - yo Jo, 1884 drzeworyt, papier; 34,3 x 22,8 cm;
sygn. l. d. na klocku
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

10
Portret dziewczyny litografia barwna, papier;
47,5 x 35,5 cm (odcisk płyty);
l. d.: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

11
Akt kobiety litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Alfons MUCHA (1860-1939) - według

12
Plakat: Sarah Bernhardt - Theatre de la Renaissance litografia barwna, papier; 175 x 64 cm;
(drobne ubytki papieru przy krawędziach,
załamania papieru)
Cena wywoławcza. 8 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

13
Matka Boża kredka, papier; 10,6 x 14,7 cm;
na odwrocie napis autorski: NASWIETAPAXJHKEZ/ 200 ZŁ
Cena wywoławcza. 600 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

14
Bijatyka ołówek, karton; 33,7 x 25,7 cm;
rysunek naklejony na karton
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

15
Akt siedzący - studium akademickie, 1918 ołówek, węgiel, papier;
63 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Kasper Pochwalski 1918
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

16
Portret Tytusa Czyżewskiego piórko, tusz, papier; 21 x 17 cm;
Na odwrocie wzory matematyczno - logiczne
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

101
Droga na Sybir akwarela, papier; 27,5 x 37,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: Droga na Sybir (tusz czarny)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

102
Przed kościołem akwarela, papier,
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

103
Widok na Sukiennice w Krakowie akwarela, papier; 16 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KOSZELIŃSKI (1876-1968)

104
Wiosna - akt nad stawem, 1937 pastel, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Koszeliński 37r.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

105
Widok na morze akwarela, papier, 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

106
Podwórze wiejskie akwarela, papier, 58 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

107
Martwa natura z kwiatami w wazonie, 1960 akwarela, papier; 57,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Maja Berezowska 60 r.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

108
Martwa natura z kielichem, ok. 1960 akwarela, papier;
58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

109
Góralka na koniu, 1889 akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 33 x 24,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1889
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

110
Góral na koniu, 1889 akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 33 x 24,5 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

111
Sala Kirkora - projekt scenograficzny do inscenizacji „Balladyny” w Teatrze Polskim akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
tektura; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

112
Obraz dwustronny: Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

113
Szermierka, 1925 akwarela, papier, 30 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leon Chwistek / 1925.
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

114
Wnętrze lasu jesienią, 1922 olej, płótno, 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski 1922
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Lorenz Ernst MUROWANA (1872-?)

115
Majowy dzień olej, płótno; 60,5 x 80 cm;
sygn. l. d.: Lorenz Murowana
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Arnold GRABONE (1892-1981)

116
Pejzaż z brzozami, 1958 olej, płótno; 80,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d: Arnold Grabone 58
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927)

117
Pejzaż górski, 1925 olej, płótno dublowane, 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Aleks. Mroczkowski / 1925
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

118
Krajobraz, ok. 1932 olej, płótno, 60,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Henryk Szczygliński;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

119
Żółte róże w wazonie olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stefania MORAWSKA - ORDYŃSKA (1882-1968)

120
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: St. Ordyńska
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

121
Bratki olej, płótno; 57,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebische
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

122
Kwiaty w wazonie, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19(…) / W. Terlikowski (ryte)
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Herman HENDRICH (1856-1931)

123
Wiosna olej, płótno, 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: HENDRICH
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony XIX/XX w.

124
Pejzaż wiejski, 1905 olej, tektura, 19 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: nieczytelnie / 1905
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

125
Pejzaż z Capri olej, tektura, 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Bratkowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

126
Głowa kobiety - studium Chimery olej, płótno; 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Malczewski / 1910
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

127
Kirasjer na koniu olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

128
Wesele krakowskie olej, tektura, 33,5 x 48,5 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1947
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Karl MOHR, XX w.

129
Polowanie par force olej, płótno, 80 x 70 cm;
sygn. l. d.: K. Mohr
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

130
Pod Stoczkiem olej, płótno, 85 x 146 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1934
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Alfred Józef SIPIŃSKI (XX w.)

131
Wejście do Botanicznego Ogrodu olej, tektura, 89 x 67 cm;
sygn. p.d.: Alf. J. Sipiński 1925
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Wojciech GRABOWSKI (1850-1885)

132
Młyn, 1882 olej, deska, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: W. Grabowski 82.
Cena wywoławcza. 12 000 zł