Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
złożony z kanapy, dwóch fotelików i stolika, fornirowanych, intarsjowanych i bogato dekorowanych brązami. Górne ramiaki
oparć kanapy i foteli o zaokrąglonym kształcie, przedłużone na bokach, równych im wysokością, dekorowane na obrzeżach intarsjowaną żyłką i mosiężnymi rozetami pośrodku, wsparte od frontu na mosiężnych uskrzydlonych kobiecych popiersiach. Oparcia i siedzenia tapicerowane, zaokrąglone z tyłu, od frontu proste, wsparte na czterech graniastych, zbieżnych nogach, prostych zakończonych mosiężnymi stopkami, tylnymi lekko wygiętymi do tyłu. Stół z okrągłym blatem, wsparty na toczonym trzonie, który wspierają uskrzydlone kobiece popiersia, jak on umieszczone na trójbocznej podstawie o wklęsłych bokach, opartej na trzech kulach. Blat intarsjowany z wieloramienną paterą pośrodku ujętą arkadami z listków, w których umieszczono palmety, na obrzeżu ujęty mosiężną listwą z jajownika;
konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsje - jawor, palisander, mahoń;
wymiary: kanapa - 77 x 147 x 60 cm; fotele - 77 x 70,7 x 59 cm; stół - 75 x śr. 78 cm.
Komplet mebli do salonu zaprojektowany w stylu nawiązującym do mebli z pocz. XIX wieku, będącym połączeniem cech stylowych klasycyzmu i empire. Meble taki były w Polsce ponownie modne i wykonywane na pocz. XX wieku przez wiele zakładów i fabryk. Oferowany komplet z uwagi na doskonałe wykonanie, zgrabne formy i proporcje, wysmakowane dekoracje intarsjami oraz dobrej jakości odlewy mosiężne został wykonany przez zakład mający duże doświadczenie i możliwości techniczne.
Podobne meble produkowała w tym czasie Fabryka Mebli Stylowych Zdzisława Szczerbińskiego z Warszawy (1902/06 - 1947).