Josef VETROVSKY (1897-1944)

101
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier, 26 x 21 cm;
sygn. suchą pieczęcią p. d.:
COPYRIGHT - JOSEF / VETROVSKY PRAGUE
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

102
Kompozycja fotografia czarno biała, brom, papier, 32 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: sucha pieczęć:
COPYRIGHT/ DRTIKOL PRAGUE
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)

103
Zestaw pięciu fotografii o tematyce huculskiej fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny,
format zróżnicowany;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

104
Dziewczyna przy drzewie autolitografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

105
Dzieci autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 500 zł

Honoré DAUMIER (1808-1879)

106
Scenki z życia Paryża, ok. 1840 - zestaw pięciu prac o tematyce rodzajowej
litografia, papier, 23,5 x 17 cm (w świetle oprawy każda);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Włodzimierz BIELECKI (1896-1943)

107
Pejzaż z ruinami zamku - Ojców drzeworyt barwny, papier,
25,7 x 29,4 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza. 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

108
Łosie i niedźwiedzie - praca z „Teki Myśliwskiej” litografia barwna, papier, 28 x 42,5 cm
(w świetle oprawy), sygn. l. d.: jFałat/ Nieśwież
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Bronisław KOPCZYŃSKI (1882-1964)

109
Dworek na Rybakach, 1916 litografia, papier, 49 x 35 cm;
u dołu napis na kamieniu: - DWOREK NA RYBAKACH
- RYS. 1916.R.P.WARSZAWA
Cena wywoławcza. 700 zł

Frans MASEREEL (1889-1972)

110
Zestaw 10 ekspresjonistycznych prac ze scenami miejskimi drzeworyt, papier, format zbliżony do 9,5 x 9 cm
(odcisk klocka)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

111
Do pracy, przed 1939 drzeworyt, papier, 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Raczyński (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 650 zł

Józef HECHT (1891-1952)

112
Leda z łabędziem sucha igła, papier, 19,5 x 11,8 cm (odcisk płyty),
38 x 26 cm (arkusz)
Cena wywoławcza. 550 zł

113
W bramie kościelnej drzeworyt barwny, papier,
25,5 x 19,5 cm (odcisk klocka),
Cena wywoławcza. 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

114
Łoś atakowany przez wilki - z „Teki Myśliwskiej”, 1923 litografia barwna, papier, 23,5 x 42,5 cm
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

115
Idylla sobotnia litografia, papier; 60 x 43,5 cm (całość);
sygn. u dołu: W. W.
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

116
Bazie wiosenne, 1931 pastel, papier jasnobrązowy, 40 x 32 cm;
sygn. p. d.: J Szancer 1931
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

117
Pola Raksa, 1972 ołówek, papier, 31,7 x 22,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ 1972
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

118
Człowiek interesu, 1942 ołówek, kredka litograficzna, papier,
55,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

119
Scena we wnętrzu - portret ojca artysty ołówek, tusz lawowany, papier,
5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

120
Śpiąca, 1952 ołówek, papier, 17,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: S / 1952
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

121
Eros i Psyche ołówek, papier, 11,3 x 14,9 cm;
sygn. l. g.: EROS i PSYCHE SZ
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

122
Jeźdźcy z końmi - epizod z wojen kozackich XVII wieku ołówek, karton, 48 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

123
Głowa Żyda, 1964 tusz, papier; 30 x 21 cm;
sygn. p. d.: 1964 /JCharyton
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

124
Sceny z życia stetl - zestaw 15 rysunków ołówek, flamaster , papier, różne wymiary;
we wspólnych oprawach
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

125
Żyd, 1964 tusz, papier; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.: 1964? /JCharyton
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

126
Kruchta wiejskiego kościółka, ok 1908 kredki, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

127
Drzewo, 1942 pisak, papier, 34,5 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Marek Szwarc
/ 6 VII - 1942 Nisbet House
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artysta nieokreślony niemiecki, XIX w.

128
Ucieczka do Egiptu ołówek, tusz, papier, 95 x 85 cm;
u dołu ozdobny tytuł: ET FUGE IN AEGYPTUM
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Artysta nieokreślony, XVIII w.?

129
Rysunek dwustronny: Triumf Samsona wg Guido RENI (1575-1642)
Maria z Dzieciątkiem i św. Bernardem Tolomei
Cena wywoławcza. 3 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

201
Miasto akwarela, gwasz, papier, 19,5 x 28 cm;
napis autorski u dołu
Cena wywoławcza. 1 300 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

202
Widok miejski gwasz, papier, 14 x 20,5 cm;
napis autorski u dołu
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

203
Pejzaż gwasz, papier,
27 x 39 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Karol HILLER (1891-1939)

205
Sieci rybackie na brzegu jeziora, 1936 gwasz, papier, 24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. HILLER / 36
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Augusto CORELLI (1853-1910)

206
Pejzaż morski, ok. 1900 akwarela, gwasz, papier, 24 x 33,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Corelli
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

207
Kobieta z różą, ok. 1930 pastel, tektura, 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Kidoń
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

208
Czytający gazetę, ok. 1960 akwarela, papier, 36 x 29,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Schreter
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Maria RITTER (1896-1976)

209
Odpoczywające robotnice ołówek, akwarela, papier,
51 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: MRitter (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Zofia ATTESLANDER (1874 - po 1928)

210
Portret młodej kobiety z narcyzami pastel, papier, 97 x 69 cm;
sygn z prawej: Zo ATTESLANDER;
ok. 1925
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

211
Portret Suzanne akwarela, papier; 51 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kanelba
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

212
Sanie w lesie akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

213
Przed wiejską chatą akwarela, papier, 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

214
Zima w górach akwarela, tektura, 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

215
Katedra na Wawelu, 1914 akwarela, papier, 44,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tondos / Kraków 1914
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

216
Londyn - Whitehall, 1957 pastel, karton, 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zvi RAPHAELI (1920/1924-2005)

217
Tora litografia podmalowana akwarelą, papier, 48 x 63 cm,
sygn. p. d.: ZviRapchaeli
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

218
Pejzaz zimowy, 1928 olej, płótno, 70 x 105,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław JANOWSKI (1866 - 1942)

219
Msza polowa olej, płótno, 75 x 94 cm;
sygn. p.d.: St. Janowski
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

220
Pejzaż olej, deska, 23,5 x 33,5 cm;
na odwrocie stempel na białym zamalowaniu
Cena wywoławcza. 25 000 zł