Mojżesz KISLING (1891-1953)

Lot No.
1
Chłopiec litografia, papier, 75,5 x 55,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Kisling/ Sanary/ 1948 (na kamieniu), oraz p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) i pieczęć atelier Kislinga.

Julian FAŁAT (1853-1929)

Lot No.
2
Klimczok widziany z Bystrej, 1928 autolitografia, papier; 27 x 20 cm (w świetle passe-partout), sygn. na płycie l. d.: Fałat Bystra.
Praca pochodzi z teki „Czartak”, Kraków, 1928.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Lot No.
3
Stroje historyczne tusz, papier; zestaw dwóch plansz we wspólnej oprawie o wym.: 26,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
obie sygn. p. d.: AU.

Otto AXER (1906-1983)

Lot No.
4
Scena miejska, 1939 tusz, papier; 17 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: O. Axer 39.

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

Lot No.
5
Zestaw trzech rysunków we wspólnej oprawie Widok małego miasteczka z kościołem, Chłop wiejski z batem, Kataryniarz
piórko tusz, papier; wymiar całkowity: 26 x 21 cm (w świetle passe-partout).

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

Lot No.
6
Architektura akwarela, papier; 25 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu ołówkiem: St. Janowski, dalej nieczytelne.

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

Lot No.
7
Motyw z Warszawskiej Starówki - Wąski Dunaj akwarela, węgiel, papier; 34 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

Lot No.
8
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.

Władysław Teodor BENDA (1873-?)

Lot No.
9
Cztery szkice akwarelowe, 1896 akwarela, ołówek, papier; 23 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn., miejsc. i dat. p. d.: "Wł. Benda / We Wiedniu 96".

Mieczysław WEJMAN (1912-1997)

Lot No.
10
Pejzaż akwarela, papier; 39 x 40 cm;
sygn. p. d. Wejman.

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

Lot No.
11
Ułani - pytanie o drogę, 1925 olej, płótno; 67 x 106 cm;
sygn. l. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI / 1925.

Janusz ŁONICKI (1898-1973)

Lot No.
12
Po deszczu, 1922 olej, tektura; 50,5 x 59,5 cm;
sygn., dat., tytuł l. d.: Janusz Łonicki 922 / "Po deszczu".

Stefan PIENIĄŻEK (1913-2008)

Lot No.
13
Pejzaż olej, tektura; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stef. Pieniążek.

Ignacy PINKAS (1888-1935)

Lot No.
14
Portret mężczyzny - Portret własny artysty olej, tektura; 99 x 68 cm;
sygn. l. g.: I PINKAS / …

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937 - 2022)

Lot No.
15
Sztuka ekstremalna fotografia czarno-biała, brom, papier; 9,5 x 15 cm (w świetle passe-partout);

Lot No.
16
Seans: PIRAMIDA fotografia czarno-biała, brom, papier; 9,5 x 15 cm (w świetle passe-partout);

Lot No.
17
sygn. i dat. na odwrocie: "NATALIA LL / Seans: PIRAMIDA / 23/24 czerwca 1979".

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
18
Pejzaż, 1990 serigrafia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: JTarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
19
Ptaki, 1990 serigrafia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.

Irena HASSENBERG RENO (1884-1953)

Lot No.
20
Nowy Jork litografia, papier; 49,7 x 40,2 cm;
sygn. p. d.: Reno.

Szymon KOBYLIŃSKI (1927-2002)

Lot No.
21
Karmienie łabędzi w Ogrodzie Saskim, 1976 mazak, papier; 15 x 13,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SK76.

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

Lot No.
22
Pejzaż z chatami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier: 20,5 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: E. Waniek.

Jan Wacław ZAWADOWSKI (1891-1982)

Lot No.
23
Pejzaż podgórski akwarela, karton; 28 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Zawado.

Zbigniew SZCZEPANEK (ur.1933)

Lot No.
24
Lwówek Śląski - ratusz akwarela, ołówek, papier; 48 x 67 cm;
opisany i sygn. ołówkiem p. d.: „Lwówek Śląski / Z. Szczepanek”.

Bolesław UTKIN (1913-1993)

Lot No.
25
Pejzaż akwarela, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. : B. Utkin.

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Lot No.
26
Z gór, 1962 tempera olejna, tektura; 35 x 22,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 8.1962 PODSADECKI.

Janusz KARBOWNICZEK (ur. 1950)

Lot No.
27
Bez tytułu, 1998 olej, tektura; 24,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Karbowniczek 98.

Edward WIECZOREK (1901-1988)

Lot No.
28
Pejzaż olej, tektura; 23 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Wieczorek.

Jan BETLEY (1908-1980)

Lot No.
29
Chata, 1968 olej, płótno naklejone na tekturę; 26,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Betley 68.

Aleksandr BUŁAKOW (ur. 1965 r.)

Lot No.
30
Cerkiew, 1989 olej, płótno; 80 x 58 cm;
sygn. l. d. A. Bułakow, 89 r. (cyrylicą).

Lot No.
31
Początek kwietnia, 1989 olej, płótno; 120 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Bułakow 1989 r, opisany na odwrocie.

Lot No.
32
Serwis stołowy tzw. chiński porcelana malowana podszkliwnie.
Chiny, Niemcy (NRD), 4 ćw. XX w.

VOLKSTEDT-Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik Triebner, Ens & Co

Lot No.
33
Grupa figuralna - Zaloty porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), XIX/XX w.

MIŚNIA

Lot No.
34
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana, farby naszkliwne; wys. 2,3-2,5 cm, średn. 24-24,4 cm;
sygn. (oba) kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z gwiazdką.

NORBLIN i S-KA

Lot No.
35
Zestaw sztućców do owoców art déco dla sześciu osób biały metal; noże długość: 17 cm, widelce dług. 13,8 cm;
oznaczenia na spodzie uchwytów; ostrza noży oryginalne.

Antoni RIEDEL (działający na terenie Warszawy)

Lot No.
36
Zestaw 6 łyżeczek do kawy srebro pr. 84; długość. 12 cm; waga 141 g;
oznaczenia na spodzie uchwytu.

Lot No.
37
Świecznik z parą bawiących się putt brąz patynowany, marmur; 28 x 17 x 17 cm;
projekt XIX w., powtórzenie z 2 poł. XX w.

Lot No.
38
Zegar ścienny w typie Gustav Becker drewno, szkło; 87 x 38,5 x 17 cm.
System bicia godzin i półgodzin, naciąg sprężynowy.

Anna SZLENDAK - wg Nicolas PAUSSIN

Lot No.
39
Odpoczywająca Wenus wełna; 125 x 105 cm;
opisany na odwrocie.

Lot No.
40
Dywan jedwab; 160 x 103 cm.

Lot No.
41
Dywan jedwab; 120 x 79 cm.

Lot No.
42
Słupek marmur; 107,5 x 23 x 23 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

Lot No.
43
Para kinkietów trójświecowych drewno, metal niklowany, szkło mleczno-miodowe; wys. 32 cm; szer. 40 cm; głęb. 19 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 3 ćw. XX w.

Lot No.
44
Kinkiet trójświecowy drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 32 cm; szer. 40 cm; głęb. 19 cm.

Lot No.
45
Lustro drewno, gipsatura, farba w barwie starego złota, tafla lustrzana wtórna; 101 x 62 cm.
Włochy?

Lot No.
46
Barek na kółkach ze zdejmowaną tacą mosiądz, drewno, okleina mahoniowa; 73 x 85 x 43 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

Lot No.
47
Wieszak drewno, mosiądz; 73 x 42 x 42 cm.
Włochy?, XX w.

Lot No.
48
Fotel bujany drewno bukowe, malowane, rafia; 105 x 48 x 95 cm.
Polska, 2. poł. XX w.