GŁUCHOŁASKIE FABRYKI MEBLI

Lot No.
49
Szafka RTV typ 859 orzechowy fornir; 70 x 90 x 42 cm;
ślady użytkowania.

Lot No.
50
Biurko w stylu neorokokowym mahoń; 105 x 107 x 60 cm.
Anglia, pocz. XX w.

STORELLI - wg Cloude VERNET, ryt. DEVILIERS

Lot No.
101
Widok portu i morza w czasie mgły akwaforta, papier; 23 x 35 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: "Peint par Vernet", śr. d.: "Defsine par Storelli", l. d.: "Gravea l'eau forte par Devilliers..

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

Lot No.
102
Muzykanci, 1925 druk, papier; 22 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Kulisiewicz 25.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Lot No.
103
Ulica w Kazimierzu drzeworyt, papier; 22,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: Skoczylas, l. d. Ulica w Kazimierzu.

Elwiro Michał ANDRIOLLI, rytował A. ZAJKOWSKI

Lot No.
104
Ułan i dziewczyna drzeworyt, papier; 27 x 20 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Andriolli / 1881, p. d. A. ZAJKOWSKI.

Józef TOM (1883-1962)

Lot No.
105
Kościół Świętej Anny akwaforta, odprysk, papier; 26 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Józef Tom, l. d.: Warszawa.

Władysław BIELECKI (1896-1943)

Lot No.
106
Wawel - Baszta Sandomierska drzeworyt barwny, papier; 19 x 19 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu ołówkiem - nieczytelnie.

Henri MATISSE (1869-1954)

Lot No.
107
Harmonie rouge, 1908 litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 40 x 48 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz), numerowana ołówkiem 40/75, sygnowana z płyty pod kompozycją

Piet MONDRIAN (1872-1944)

Lot No.
108
Composition with Grid 2 litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze 43 x 27 cm (kompozycja), 66 x 50 cm (arkusz), edycja limitowana, numerowany ołówkiem 160/200, sygnowany

Alfons Maria MUCHA (1860-1939)

Lot No.
109
Gorset, 1902 litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 47 x 19 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją l. d. Mucha”.

CASCELLA, XX w.

Lot No.
110
Żaglówki druk szlachetny, papier; 53 x 70,5 cm (wymiary arkusza).

CASCELLA, XX w.

Lot No.
111
W porcie druk szlachetny, papier; 49 x 69 cm (wymiary arkusza).

I. PICELI, XX w.

Lot No.
112
Kompozycja geometryczna serigrafia, papier, 80 x 80 cm.

Artysta nieokreślony

Lot No.
113
Sceny erotyczne we wspólnej oprawie drzeworyt barwny, papier.
Japonia, koniec XIX-pocz. XX w.

Francis J. DEFFET

Lot No.
114
Louisa Cranston Lisbett w roli Króla litografia, papier, 44 x 30 cm;

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Lot No.
115
Kościół Świętej Katarzyny w Krakowie, 1911 litografia barwna, papier; 29,2 x 38,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: KRAKÓW-CZAJKOWSKI STANISŁAW-1911.

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

Lot No.
116
Kościół Świętego Wojciecha w Krakowie, 1911 chromolitografia barwna, papier; 28,6 x 38,8 (w świetle oprawy).
Litografia z teki „Kraków 1911”

Johann Baptista HOMANN / Spadkobiercy - Wydanie

Lot No.
117
Plan globu Johann Matthias HASE (1684-1742), Georg Moriz LOWITZ (1722-1774) - opracowanie

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1900-1944)

Lot No.
118
Perykles, książę Tyru drzeworyt, papier (tinta écru); 30,8 x 24,6 cm;
sygn. p. d.: "CHROSTOWSKI", poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".

Lot No.
119
Zbroja Peryklesa drzeworyt, papier; 31 x 25 cm;
sygn. l. d. "CHROSTOWSKI" (na klocku), poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1895-1955)

Lot No.
120
Baszty Wawelu akwaforta, papier; 33,5 x 25 cm;
opisany ołówkiem poniżej ryciny l. d.: "Baszty Wawelu", sygn. p. d.: K. Dzieliński.

Gilles Robert DE VAUGONDY (1688-1766) - znany też jako Le Sieur ROBERT

Lot No.
121

Artysta nieokreślony

Lot No.
122
Duńska grafika narodowa litografia, papier; 56 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. "TOR / MER".

Artysta nieokreślony

Lot No.
123
Grafika bożonarodzeniowa druk, offset, papier; 35 x 46 cm.
Dania.

Carl BLOCH (1834-1890)

Lot No.
124
Hans Christian Andersen druk, offset, papier; 43 x 32 (w świetle passe-partout).
Dania.

Artysta nieokreślony

Lot No.
125
Ślub Batorego litografia; 63,5 x 84,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
stan: do konserwacji.

Artysta nieokreślony

Lot No.
126
Scena historyczna grafika; 66 x 79 cm (arkusz, w świetle p.-p.);
praca opisana u dołu.

Artysta nieokreślony

Lot No.
127
Portret damy druk; 37 x 29 cm.

Victor ADAM (1801-1866), Litografia: J. LEMERCIER

Lot No.
128
Książę Józef Poniatowski skaczący do Elstery litografia barwna, papier; 32 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: V. Adam.

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

Lot No.
129
Młot mechaniczny akwaforta barwna; 33 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Zakrzewski, l. d.: Młot Mechaniczny.

Lot No.
130
Powstanie Chochołowskie - z cyklu: "Legendy Tatr". drzeworyt, papier; 11 x 16 cm (w świetle passe-partout).

Lot No.
131
Taniec zbójników - z cyklu: "Legendy Tatr" drzeworyt, papier; 11 x 16 cm (w świetle passe-partout).

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

Lot No.
132
Góralskie impresje drzeworyty współoprawne 6 szt. , papier, 23 x 29 cm.

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

Lot No.
133
Góralska szopka drzeworyt, papier, 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygnowany na płycie drzeworytniczej l. d. „M”.

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

Lot No.
134
Perswazja z cyklu Meir Ezofowicz, 1888 drzeworyt, papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn.: l. d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p. d. „E. Gorazdowski”.

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

Lot No.
135
Narada z cyklu Meir Ezofowicz, 1888 drzeworyt, papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout);

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

Lot No.
136
Góralska warta drzeworyt, papier, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout):

Lot No.
137
Kalwaria, 1928 autolitografia, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
Pochodzi z teki "Czartak”, Kraków, 1928.

Edward PORZĄDKOWSKI (1893-1952)

Lot No.
138
Poławiacze piasku, 1928 drzeworyt, papier 16 x 21 cm ( w świetle passe - partout);
Grafika z teki "Czartak", Kraków 1928.

Lot No.
139
Zestaw 3 drzeworytów 1. Marian PUCHALSKI (1912-1970)
2. Franciszek BURKIEWICZ (1910-2002)
3. Halina Laura SIEMIEŃSKA (1913-1944)

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Lot No.
140
Ulica w Suchej, 1928 autolitografia barwna, papier; 19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: ZP.

Ludwik MISKY (1884-1938)

Lot No.
143
Czartak, 1928 autolitografia, papier; 20 x 26 cm (W świetle passe - partout), sygn. na kamieniu p. d.: LMisky; opis. l. d.: Czartak.
Grafika z teki "Czartak. Kraków 1928.

Zdzisław KRÓL (1921-2002)

Lot No.
144
Sieciarka litografia, papier; 26 x 23 cm (w świetle passe-partout).

Michał STACHOWICZ (1768-1825)

Lot No.
145
Wojsko Polskie Kościuszki, 1894 litografia barwna na papierze, wymiary: 24 x 19 cm (kompozycja w świetle passe-partout).

Michał STACHOWICZ (1768-1825)

Lot No.
146
Wojsko Polskie Kościuszki, 1894 litografia barwna na papierze, wymiary: 24 x 19 cm (kompozycja w świetle passe-partout), 34 x 29 cm (z oprawa passe-partout);

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
147
Śmierć Wapowskiego, 1876 drzeworyt, papier, 28 x 24 cm (w świetle passe-partout).

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
148
Śmierć Przemysława, 1876 drzeworyt, papier, 41.5 x 31 cm (w świetle passe-partout)