GŁUCHOŁASKIE FABRYKI MEBLI
Lot No.49
Szafka RTV typ 859
orzechowy fornir; 70 x 90 x 42 cm;
ślady użytkowania.
ślady użytkowania.
STORELLI - wg Cloude VERNET, ryt. DEVILIERS
Lot No.101
Widok portu i morza w czasie mgły
akwaforta, papier; 23 x 35 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: "Peint par Vernet", śr. d.: "Defsine par Storelli", l. d.: "Gravea l'eau forte par Devilliers..
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.103
Ulica w Kazimierzu
drzeworyt, papier; 22,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany p. d.: Skoczylas, l. d. Ulica w Kazimierzu.
Józef TOM (1883-1962)
Lot No.105
Kościół Świętej Anny
akwaforta, odprysk, papier; 26 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Józef Tom, l. d.: Warszawa.
Henri MATISSE (1869-1954)
Lot No.107
Harmonie rouge, 1908
litografia, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 40 x 48 cm (kompozycja), 70 x 50 (arkusz), numerowana ołówkiem 40/75, sygnowana z płyty pod kompozycją
Alfons Maria MUCHA (1860-1939)
Lot No.109
Gorset, 1902
litografia barwna, papier litograficzny o wysokiej gramaturze; 47 x 19 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. na płycie pod kompozycją l. d. Mucha”.
Artysta nieokreślony
Lot No.113
Sceny erotyczne we wspólnej oprawie
drzeworyt barwny, papier.
Japonia, koniec XIX-pocz. XX w.
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.115
Kościół Świętej Katarzyny w Krakowie, 1911
litografia barwna, papier; 29,2 x 38,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: KRAKÓW-CZAJKOWSKI STANISŁAW-1911.
Johann Baptista HOMANN / Spadkobiercy - Wydanie
Lot No.117
Plan globu
Johann Matthias HASE (1684-1742), Georg Moriz LOWITZ (1722-1774) - opracowanie
Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1900-1944)
Lot No.119
Zbroja Peryklesa
drzeworyt, papier; 31 x 25 cm;
sygn. l. d. "CHROSTOWSKI" (na klocku), poniżej obrazu ołówkiem p. d.: "1937".
Gilles Robert DE VAUGONDY (1688-1766) - znany też jako Le Sieur ROBERT
Lot No.121
Czechy, Śląsk, Morawy, Łużyce, 1751
Artysta nieokreślony
Lot No.125
Ślub Batorego
litografia; 63,5 x 84,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
stan: do konserwacji.
stan: do konserwacji.
Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)
Lot No.129
Młot mechaniczny
akwaforta barwna; 33 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Zakrzewski, l. d.: Młot Mechaniczny.
Lot No.131
Taniec zbójników - z cyklu: "Legendy Tatr"
drzeworyt, papier; 11 x 16 cm (w świetle passe-partout).
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.133
Góralska szopka
drzeworyt, papier, 20 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygnowany na płycie drzeworytniczej l. d. „M”.
Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)
Lot No.135
Narada z cyklu Meir Ezofowicz, 1888
drzeworyt, papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn.: l. d. na płycie drzeworytniczej „Andriolli” oraz przez ksylografa p. d. „E. Gorazdowski”.
Lot No.137
Kalwaria, 1928
autolitografia, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
Pochodzi z teki "Czartak”, Kraków, 1928.
Lot No.
139
Zestaw 3 drzeworytów
1. Marian PUCHALSKI (1912-1970)
2. Franciszek BURKIEWICZ (1910-2002)
3. Halina Laura SIEMIEŃSKA (1913-1944)
Ludwik MISKY (1884-1938)
Lot No.143
Czartak, 1928
autolitografia, papier; 20 x 26 cm (W świetle passe - partout), sygn. na kamieniu p. d.: LMisky; opis. l. d.: Czartak.
Grafika z teki "Czartak. Kraków 1928.
Michał STACHOWICZ (1768-1825)
Lot No.145
Wojsko Polskie Kościuszki, 1894
litografia barwna na papierze, wymiary: 24 x 19 cm (kompozycja w świetle passe-partout).