Zdzisław KRÓL (1921-2002)

Lot No.
149
Barkasy litografia, papier; 22 x 39 cm (w świetle passe-partout).

Bernard PICART (1673-1733)

Lot No.
150
Potop - scena biblijna miedzioryt kolorowany akwarelą w epoce, papier 37 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. na płycie l. d. "B. Picart invenit 1731" (invenit-wymyślone 1731)".

Gustaw KLIMT (1862-1918)

Lot No.
151
Dziewice, 1913 litografia barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 44 x 30 cm (kompozycja), 70 x 50 cm (arkusz).

Pierre Auguste RENOIR (1841-1919)

Lot No.
152
Śniadanie wioślarzy, 1881 heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie), numerowana ołówkiem 1/300.

Hieronim BOSCH (1450-1516)

Lot No.
153
Święty Krzysztof niosący Jezusa przez grzeszny świat heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie), numerowana ołówkiem 1/300.

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

Lot No.
154
Kompozytorzy Kazimierz Serocki, Tadeusz Baird i Jan Krenz z Grupy 49, 1952 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 17,5 x 12,8 cm;
na odwrocie stempel autorski i opis fotografii.

Malarz nieokreślony

Lot No.
155
Studium postaci ołówek, papier; 60 x 45 cm;
Stan zach.: przed konserwacją.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)

Lot No.
156
Trzy rysunki ze szkicownika artysty Król Jan III Sobieski, szwoleżer Gwardii Cesarskiej i prawdopodobnie Bogusław Radziwiłł-wg Juliusza Kossaka
ołówek, papier.

Artysta nieokreślony

Lot No.
157
Zdobycie miasta tusz lawowany, gwasz, papier naklejony na tekturę; 33,5 x 41 cm (w świetle passe-partout);
inicjały autora "JJ" na kamieniu.

Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)

Lot No.
158
Teoria względności, 1931 tusz, papier; 26,5 x 19,8 cm;
sygn. l. d.: M. Walentynowicz, opisany na odwrocie.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
159
Napoleon Bonaparte akwarela, papier czerpany; 19,3 x 14,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ME (monogram wiązany).

Anna MENEL-KUBICKA (1920-2007)

Lot No.
160
Król Jan III Sobieski - miniatura akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).

Lot No.
161
Marysieńka Sobieska - miniatura akwarela, papier; 6 x 5 cm (owal).

Malarz nieokreślony, francuski, XIX w.

Lot No.
162
Para w parku - miniatura gwasz, iworyna; 5,5 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. p. d.: S.C.

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
163
Madonna - miniatura tempera, gwasz, iworyna; 7 x 5,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
inicjały po prawej stronie po środku: M A.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
164
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura gwasz, iworyna; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noël.

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

Lot No.
165
Marie Madeleine de La Vieuville, markiza Parabere - miniatura gwasz, iworyna; 8,5 x 6,2 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis po lewej, po środku: La Bran.

Malarz nieokreślony

Lot No.
166
Popiersie młodej damy - wg Simona Jacques Rochard'a (1788 –1872) gwasz, kość zwierzęca?; 6 x 5 cm (w świetle oprawy).
Europa Zach., XIX-XX w.

Malarz nieokreślony

Lot No.
167
Dwie akwarele botaniczne akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 35,5 x 25 cm;
opisane ołówkiem u dołu.

Malarz nieokreślony, naśladowca pastelisty angielskiego? XIX w.

Lot No.
168
Portret młodego gentlemana pastel, karton; 38 x 28 cm (w świetle oprawy).
Anglia, XIX w.

Malarz nieokreślony

Lot No.
169
Stary rybak, 1929 pastel, papier; 50,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany: "Gdynia / 1929 / ?".

Malarz nieokreślony w typie Franciszka ŻMURKI

Lot No.
170
Hetera pastel, papier; 60 x 68 cm (w świetle oprawy);
ślady sygnatury p. d.

Malarz nieokreślony polski, około 1945

Lot No.
171
Pejzaż olej, tektura; 16,5 x 23 cm;
sygn. u dołu słabo czytelna.

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
172
Giewont olej, tektura; 38 x 47,5 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony (XX w.)

Lot No.
173
Dziewczyna w zielonej sukience olej, deska?; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. W.

J. W.

Lot No.
174
Portret kobiety olej, deska?; 8 x 6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. W.

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
175
Portret Petera Snayersa - wg Antoona van Dycka olej, tektura; 27 x 20 cm.

R. J.

Lot No.
176
Pejzaż nadwodny olej, deska; 6 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. J.

JUHOLSON?

Lot No.
177
Miasteczko olej, płótno; 43 x 64 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: … Juholson?.

A. ANDREASEN

Lot No.
178
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 42 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Andreasen.

Sergej MICHEJEV

Lot No.
179
Widok z katedrą olej, płótno; 47 x 38 cm;
sygn. S. Michejev.

Malarz nieokreślony

Lot No.
180
Ruchliwa ulica olej, płótno; 74 x 120 cm.
Stan zach.: l. g. dziura w płótnie.

Malarz nieokreślony

Lot No.
181
Myśliwy z psami olej, tektura; 17 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. nieczytelnie.

Roman SZLUHA

Lot No.
182
Kwiaty olej, tektura; 41 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: R. Szluha 921?

Malarz nieokreślony

Lot No.
183
Wiejski dworek olej, tektura; 39,5 x 51 cm;
na odwrocie ołówkiem: "Lublin k. Bystrzycy dom".

WM.

Lot No.
184
Martwa natura z kaktusem, 1927 olej, płótno; 69 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: WM. 27.

Malarz nieokreślony

Lot No.
185
Jezioro w górach olej, tektura; 43 x 60,5 cm (w świetle oprawy).

Malarz nieokreślony

Lot No.
186
Martwa natura z laleczką olej, tektura; 33 x 43 cm.
Malarka polska. Na odwrocie fragmenty nalepki z opisem.

Malarz nieokreślony

Lot No.
187
Dziewczynki z piłką olej, tektura; 42 x 32 cm;
sygn. p. d.: V. dalej nieczytelne.

BECK

Lot No.
188
Domy nad kanałem olej, płótno; 41 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Beck.

Wojciech KOSSAK - według

Lot No.
189
Bitwa reprodukcja podmalowana akwarelą, papier; 39,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
p. d.: WKossak 18...3

Jonathan FISCHER

Lot No.
301
Grający w karty fotografia bromowa, czarno-biała, papier; 45 x 31 cm (w świetle oprawy);
Stan zach.: pofalowany arkusz fotogramu.

Artysta nieokreślony

Lot No.
302
Gospodarstwo wiejskie fotografia, papier; 27,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. pieczęcią u dołu.

Igor ADJELIC (ur. 1961)

Lot No.
303
Horizont #4, 2006 druk pigmentowy; 60 x 90 cm;
ed 17/20;

Igor ADJELIC (ur. 1961)

Lot No.
304
Casa Come Me / Brigitte, 2006 druk pigmentowy, papier; 60 x 90 cm; nakład: 8/20;
na odwrocie papierowa, autorska nalepka z informacją o pracy.

Christian ROESCH (XX-XXI w.)

Lot No.
305
Żółty kot [Yellow Puss], 1997 grafika komputerowa, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
opisany, sygn., dat. poniżej obrazu ołówkiem: „AP / ‘YELLOW PUSS’ / CR 1997”.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

Lot No.
306
Eyes of Amber druk artystyczny, papier; 58,5 x 45 cm;
na odwrocie naklejka potwierdzająca audentyczność; print 681/1000.

Bolesław CYBIS (1895-1957)

Lot No.
307
Pride Runs Deep druk artystyczny, papier; 58,5 x 45 cm;
na odwrocie naklejka potwierdzająca audentyczność; print 287/1000.