Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)
Lot No.367
Giewont zimą, 1984
olej, płótno; 54,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.84.
LEWICKI, XX w.
Lot No.369
Powrót do domu
olej, płótno; 50,5 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lewicki 1983 r.
Artysta nieokreślony
Lot No.371
Kobieta z bukietem kwiatów á la lata 30. XX w.
olej, płótno; 60 x 50 cm.
Józef SCHIFFER (XX W.)
Lot No.373
Motyw rodzimy
gwasz, papier; 33.5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Schiffer.
sygn. l. d.: J. Schiffer.
Włodzimierz BARTOSZEWICZ (1899-1983)
Lot No.375
Portret kobiety w kapeluszu, 1960
olej, płótno; 64 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bartoszewicz 1960.
Sharab KHOCHOLAVA (ur. 1945)
Lot No.377
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno; 46,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.; na odwrocie opisany (artysta, rok).
ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ KAROLINA
Lot No.602
Zestaw deserowy Nora - na 4 osoby
porcelana, nadruk; dzban (pęknięcie pokrywki) 17 x 21 x 12 cm, cukiernica 8 x 8,5 x 8,5 cm, 4 filiżanki bez spodków 6 x 10,5 x 8 cm, 4 talerze o śr. 18 cm.
Lot No.
604
CHODZIEŻ
Wazon spłaszczony zdobiony bukietami polnych
porcelana, druk podszkliwny, złocenie; 21 x 17 x 8,5 cm.
KAHLA
Lot No.606
Zestaw śniadaniowy ze złoceniami
porcelana, druk naszkliwny?, złocenie; filiżanka: 5,7 x 12 x 10,2 cm; spodeczek: 2 x 15,5 x 15,5 cm, talerzyk: 2,3 x 19,2 x 19,2 cm;
sygn. na spodzie: KAHLA.
sygn. na spodzie: KAHLA.
LORENZ HUTSCHENREUTHER
Lot No.608
Zestaw śniadaniowy tete-a-tete
porcelana szkliwiona; filiżanki 5 x 10,5 x 8 cm, spodeczki o średn. 14 cm, talerzyki o średn. 19,5 cm;
sygn. na spodzie: LORENZ / HUTSCHENREUTHER / GERMANY.
BAVARIA SCHIRNDING
Lot No.610
Dzbanek z pokrywką
porcelana, kalka; wys. z pokrywką 24 cm;
sygn. na spodzie: SCHIRNDING / BAVARIA.
Lot No.
612
Wazon ozdobny w typie Satsuma, chiński
dekorowany scenami rodzajowymi w dwóch referwach i ornamentami roślinnymi;
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; wymiar: 62 x 23 cm;
Lot No.
614
Para kieliszków art déco - huta Hortensja ?
szkło w kolorze łososiowym, czarnym; 6,6 x 8,5 x 8,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.
Polska, lata 30. XX w.
Lot No.
616
Para kieliszków do likieru
szkło kryształowe, powlekane; 14,5 x 5 x 5 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.
Polska?, 2 poł. XX w.
Lot No.
618
Szklanica w stylu biedermeier
szkło warstwowe (bezbarwne, kobaltowe), szlifowane, złocenia (przetarte); 8,4 x 6,8 x 6,8 cm.
Śląsk / Czechy ?, ok. poł. XIX w.
Lot No.
620
Zestaw szkieł
szkło bezbarwne szlifowane, grawerowane; karafka z korkiem: 16 x 9 x 9 cm; 6 kieliszków: 10,5 x 5,1 x 5,1 cm; paterka na słodycze: 10,5 x 10,3 cm.
Lot No.
702
Kabaret i sosjerka
-) sosjerka: plater; 10 x 18,5 x 9 cm;
-) kabaret: plater cechowany (cechy niewyraźnie odbite), szkło; 20 x 20 x 17 cm.
Lot No.
704
Papierośnica damska secesyjna
dekorowana sylwetką łabędzia i motywem floralnym z kwiatem lilii
srebro pr. 800, wewnątrz ślady złocenia; 9 x 6 x 1,5 cm, waga 61 g.
Lot No.
706
Zestaw 6 łyżeczek do drinków
plater; 2 x 21,5 x 3,5 cm;
Stan zach.: ślad naprawy jednej z łyżeczek.
Lot No.
708
Para podstawek pod butelki
plater; podstawka z uchwytem: 5 x 13,5 x 11 cm, podstawka ażurowa: 4 x 12 x 12 cm, oznaczenia na spodzie: SILVERPLATED / MADE IN / ENGLAND.
2 poł. XX w.
2 poł. XX w.
Lot No.
710
Para szczypiec do cukru - dobierana
-) szczypce zakończone lwimi łapami: plater; dług. 14 cm;
-) szczypce ozdobione różami: metal; dług. 13,5 cm.
Lot No.
712
Kielich mszalny
mosiądz, plater, złocenie; 14,5 x 10,5 x 10,5 cm;
Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.
Lot No.
714
Para podstawek pod butelki
plater, drewno; 4,5 x 16,5 x 16,5 cm;
Stan zach.: ślady użytkowania.