Leopold GOTTLIEB (1879-1883)
Lot No.1
Miłosierdzie
litografia barwna, papier, 38 x 27 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis.
u dołu napis.
Juliusz KOSSAK(1824-1899)
Lot No.3
Posłanie, 1881
litografia, papier; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: „J. Kossak”.
Władysław RZĄB (1910-1992)
Lot No.5
Gościna, 1979
linoryt, papier; 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WRząb 1979; napis l. d.: „Gościna J”; napis śr.: „linoryt”.
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.7
Koń, 1990
serigrafia, papier; 40 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: J Tarasin 90.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Andrzej CZECZOT (1933-2012)
Lot No.9
Humor
serigrafia, papier; wymiar: 22 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: czeczot.
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.11
Plakat, 1994
fotografia kolorowa; 45 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig.
sygn. l. d.: EHartwig.
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.13
Powóz, 1928
akwarela, papier; 16 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: K Kossak 1928.
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.15
Zima w mieście
olej, płótno; 49 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: W Chmieliński.
sygn. p. d.: W Chmieliński.
Eugeniusz ARCT (1899-1974)
Lot No.17
Kazimierz zimą, 1960
olej, płótno; 53 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Eug. Arct 1960.
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.19
Martwa natura z kwiatem i zabawkami
olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.
sygn. l. d.: J. SOBEL.
Michał ZABOROWSKI (ur. 1960)
Lot No.23
Irysy
olej, płótno; 59 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. ZABOROWSKI.
sygn. p. d.: M. ZABOROWSKI.
Marek PIASECKI (1935-2011)
Lot No.25
Dwa koty, 1959
heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie; w oprawie autorskiej.
Lot No.
27
Patera na owoce w stylu art déco
mosiądz srebrzony; 6 x 36 x 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie;
oznaczenia na spodzie;
Magda i Andrzej NOWAKOWSCY (1938-2008)
Lot No.29
Orkiestra, lata 60. XX w. - metaloplastyka
składająca się z 15 figurek muzykantów z różnymi instrumentami;
mosiądz, każda z figurek sygn. na spodzie: MAGDA I ANDRZEJ / NOWAKOWSCY / WARSZAWA.
Lot No.
31
Para klasycyzujących kandelabrów z małymi Bachusami
brąz odlewany, cyzelowany, złocony; 32 x 25,5 cm;
wywiercone dziurki na przewody elektryczne.
Lot No.
33
Lustro w manierze rokoko
drewno rzeźbione, malowane, złocone; 122 x 70 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
Lot No.
35
Kwietnik w typie art déco
drewno, okleina jesionowa?; 91 x 31 x 74 cm.
Europa Zachodnia?, ok. poł. XX w.
Lot No.
37
Witrynka z dwiema półkami szklanymi
drewno intarsjowane, szkło szlifowane; 94 x 50 x 50 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.
Polska?, 2 poł. XX w.
Artysta nieokreślony
Lot No.101
W drodze, 1910
tusz, piórko, papier; 10,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy).
Stan zach.: urwany prawy dolny róg arkusza.
Wilhelm WACHTEL (1875-1942)
Lot No.103
Przy ognisku z teki Palestyna
druk, papier; 50 x 70 cm;
sygn. piórko tusz p. d.: Wil Wachtel.
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Lot No.105
Ogrojec przy Kościele Świętej Barbary w Krakowie
akwaforta, papier; 19 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: JWojnarski; l. d.: …, Św. Barbara.
Leopold GOTTLIEB (1879-1934) - ?
Lot No.107
Studium postaci
węgiel, papier (uzupełniany); 44,5 x 31 cm (w świetle passe-partout).