Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)
Lot No.319
Stary baca
drzeworyt barwny (dwa kolory), papier, 30 x 23 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: StRaczyński, napis l. d.: „Zakopane - „Stary baca””.
Chaim GOLDBERG (1917-2004)
Lot No.321
Pod chupą, 1960
akwaforta, papier; 20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1960, napis hebrajski (zapewne nazwisko artysty).
Leszek RÓZGA (1924-2015)
Lot No.323
Pejzaż nostalgiczny, 1975
akwaforta, papier; wymiar: 12,5 x 16 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszek Rózga XII / 1975, napis l. d.: „Pejzaż nostalgiczny - akwaforta e. a.”.
K. JASIŃSKI
Lot No.325
Szkic - Kompozycja geometryczna, 1978
ołówek, kredka, papier; 70,5 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JASIŃSKI 1978 (ołówkiem).
Edward LUTCZYN (ur. 1947)
Lot No.327
Tygrys
pisak, papier; wymiar: 34 x 45 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: „Tomkowi / LUTCZYN”.
Jerzy ZARUBA (1891-1971)
Lot No.329
Ustka?, 1947
piórko, atrament, akwarela, papier; wymiar: 21 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zaruba 47 (tuszem).
Maurycy BLOND (1899-1974)
Lot No.331
Łodzie
akwarela, papier; 20,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M. Blond.
sygn. p. g.: M. Blond.
Zbigniew SZCZEPANEK (1933-2020)
Lot No.333
Tarnów, 2002
akwarela, gwasz, papier; 48 x 68 cm;
napis p. d.: „Tarnów 2002 / Z. Szczepanek”.
Jan WASILEWSKI (1860-1916)
Lot No.335
Dwie żaglówki
akwarela, papier; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Wasilewski.
sygn. p. d.: Jan Wasilewski.
Bronisława PIPREK (1891-1966)
Lot No.337
Tryptyk
piórko, tusz, tusz lawowany, pastel papier; wymiar 14,5 x 10 cm każdy (w świetle oprawy).
Ryszard Wojciech SADLEY (ur. 1932)
Lot No.339
Kompozycja
technika własna; 20 x 27 cm (w świetle oprawy).
Maciej TAMKUN (ur. 1955)
Lot No.341
Wzburzone morze
olej, płótno; 79 x 104 cm;
sygn. p. d.: M. Tamkun
sygn. p. d.: M. Tamkun
Karol ADLER (ur. 1936)
Lot No.343
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 27,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: K. Adler.
sygn. p. d.: K. Adler.
Paul MAIK (1894-1985)
Lot No.345
Ogród, 1955
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: Paul Maik 1955.
Dan MARLIN, XX w.
Lot No.347
Pejzaż z drzewami
olej, płyta pilśniowa; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Dan Marlin.
sygn. p. d.: Dan Marlin.
Helena SOSINOWICZ (1919-1989)
Lot No.349
Studium kwiatu, 1975
olej, płótno; 84 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. SOSINOWICZ / 1975.
Helena SOSINOWICZ (1919-1989)
Lot No.351
Zamyślony z fajką
olej, płótno; 84 x 84 cm;
obraz dwustronny, na odwrocie: Martwa natura z moździerzem.
Helena SOSINOWICZ (1919-1989)
Lot No.353
Martwa natura ze skrzypcami, 1979
olej, płótno; 59 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. SOSINOWICZ 79.
Dariusz LIPSKI (ur. 1960)
Lot No.355
Martwa natura - pastisz wg dawnych Holendrów, 1988
olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.
sygn. i dat. na odwrocie.
Andrzej OPALIŃSKI (1952-2013)
Lot No.357
Akt kobiety, 1977
olej, płótno (tkanina bawełniana); 39,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Opaliński / 1977.
Franciszek CIEPLOK (ur. 1934)
Lot No.359
Kościół w promieniach zimowego słońca, 1993
gwasz, papier; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F. Cieplok'93.
Bronisław KŁOSOWSKI (1923-2011)
Lot No.361
Złomy w Staroleśnej, 1983
olej, płótno; 55,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Kłosowski.83.
A. ZYGMUNTOWICZ (XX w.)
Lot No.363
Pejzaż nadwodny
olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: A. Zygmuntowicz?.