Adam MICKIEWICZ (1798-1855)
Lot No.1
Dziady - część I, II i IV
ilustracje: Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)
wydane nakładem księgarni H. Altenberg we Lwowie [1896]; 28 x 37,5 cm;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Wincenty POL (1807-1872)
Lot No.2
Mohort. Rapsod rycerski z podania z 24 ilustracyami Juliusz Kossaka
Ilustracje: Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lwów, nakładem Księgarni F. H. Richtera (H. Altenberga),
1883 (wg katalogu Biblioteki Narodowej); 27,5 x 37 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Pinchus KRÉMEGNE (1890-1981)
Lot No.3
Martwa natura
druk artystyczny, papier; 44 x 71,5 cm (wymiary obrazu), 63 x 88 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. d.: Kremegne
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 000 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1864)
Lot No.4
Aktorzy teatru kabuki
drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn. l. g. (na klocku).
estymacja: 2 100 - 2 300 zł
sygn. l. g. (na klocku).
estymacja: 2 100 - 2 300 zł
2 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.5
Sad ukraiński
litografia barwna, papier; 13 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: JS (na kamieniu)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: JS (na kamieniu)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.7
Świeczniki chrześcijaństwa
heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 200 zł
Lot No.8
Fryne
heliograwiura, papier; 20 x 38 cm (wymiar kompozycji); 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: FRYNE, dat. p. d.: 1889
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 200 zł
Wilhelm WACHTEL (1875-1942)
Lot No.9
Bezdomni z teki "Pożegnanie z Golusem", 1910
litografia, papier;
42,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.11
Portret mężczyzny na tle miasteczka
ołówek, karton; 19,5 x 13,7 cm w świetle passe partout;
na odwrocie napisy autorskie: WAESZRWSIWILLASEŁO / 500 ZŁ (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 700 zł
Charles Carl GESMAR (1900-1928)
Lot No.13
Tancerka, 1920
ołówek, akwarela, złota farba, papier; 48,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: C. Gesmar (ołówkiem); napis l. d.: ... / La Grue. (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.15
Aleja w parku pałacu w Puławach
ołówek, węgiel, papier; 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)
Lot No.16
Villa Falgani w Tarquinii, 1937
akwarela, papier, 27,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: VILLA FALGANI TARQUINIA
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
1 800 zł
Janina Róża GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ (1902-1995)
Lot No.17
Widok górski, 1922
olej, tektura; 28 x 33 cm;
sygn. p. d.: J.R. Giedroyć / 1922 r.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Wilhelm MITARSKI (1879-1923)
Lot No.19
Pejzaż górski
olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. d.: WMitarski.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. l. d.: WMitarski.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912-1977)
Lot No.22
Pejzaż nadwodny [Ujanowice], 1943
olej, tektura; 20 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Oracki-Serwin / Ujanowice 1943.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)
Lot No.25
Chłopiec
olej, płótno; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: F.S. ... - (słabo czytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.27
Jarmark
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.29
Zaduma wiosenna, ok. 1930
olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
20 000 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.30
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953
olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: j hrynkowski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.31
Kotka z kociętami w ogrodzie, 1916
olej, tektura, 21 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.33
Kataryniarz, 1934
olej, sklejka; 87,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.37
Portret aktorki
olej, płótno; 76 x 61 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.39
Macierzyństwo
olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
sygn. p. d.: L. Gottlieb
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
24 000 zł
Longin ADAMIECKI (1914-1945)
Lot No.40
Dziewczyna huculska
pastel, brązowy papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LAdamiecki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: LAdamiecki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
4 600 zł
Sacha Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)
Lot No.41
Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935
olej, sklejka;
62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
62,5 x 49 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 100 zł
Karol HEIMROTH (1860-1930)
Lot No.42
Wieśniacy, 1908
olej, tektura fakturowana; 45 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Heimroth Kraków 908
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)
Lot No.45
Sanna nocą, 1935
akwarela, ołówek, papier; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Gąsienica Szostak / 1935 / Zakopane
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł