Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)
Lot No.49
Pejzaż ze stogami, 1917
olej, płótno; 68 x 95,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW STRASZKIEWICZ 1917.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
12 000 zł
Edward Harrison COMPTON (1881-1960)
Lot No.51
Pejzaż alpejski, 1927
olej, tektura fakturowana; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. HARRISON COMPTON 1927
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Mieczysław SZCZERBINSKI (1900 ?-1981)
Lot No.55
Mimozy i porcelana
pastel, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. p. d.: MSzczerbiński
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.57
Róże w wazonie, 1936
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ST. GAŁEK 1936
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
7 000 zł
Halina BRZESKA-CIEŚLIŃSKA (1923-2004)
Lot No.58
Kompozycja kwiatowa
olej, płótno; 73 x 74 cm;
sygn. p. d.: Cieślińska / Brzeska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Marcin KITZ (1891-1943)
Lot No.59
Róże w wazonie, 1934
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kitz 14. VI 934 (ołówkiem)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Maurice BLOND (1899-1974)
Lot No.61
Kwiaty w dzbanie
olej, płótno; 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Lot No.64
Martwa natura z bażantem i filiżanką
olej, płótno; 63 x 79 cm
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Manuel Ortiz de ZARATE (1886-1946)
Lot No.66
Martwa natura z kwiatami w wazonie i jabłkiem, 1946
olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ortiz / 46
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Lot No.68
Martwa natura z kwiatami
olej, płyta; 46 x 32 cm;
sygn. l. d.: Cieślińska / Brzeska
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Adam Wiktor CZERBAK (1874-1932)
Lot No.71
Kościółek w Nowym Gawłowie, 1921
akwarela, papier; 43 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
napis wraz z sygnaturą i datą l. d.: Kościółek w Nowym Gawłowie / Chmielów 28. VIII. 1921 / A. Czerbak
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Franciszek ASCHENBRENNER (1872-1948)
Lot No.73
Panorama Cieszyna, 1933
olej, sklejka; 30,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F-A 1933
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. i dat. p. d.: F-A 1933
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.75
Karmienie gołębi
olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Tadeusz WYGRZYWALSKI (1904-1963)
Lot No.78
Fale
olej, tektura; 32,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: T. Wygrzywalski
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. p. d.: T. Wygrzywalski
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 900 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.79
Łódź rybacka, 1915
olej, płótno, 32 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.80
U progu wioski
olej, płótno; 45 x 65 cm.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.81
Widok na Klasztor Sióstr Norbertanek w Krakowie
akwarela, papier; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
3 200 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.82
Jadą ułani, 1931
olej, płótno; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1931
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)
Lot No.85
Saniami przez las, 1920
olej, płótno; 54 x 80 cm;
sygn. p. d.: LEONARD WINTOROWSKI / Warszawa 1920 [? - ostatnia cyfra słabo czytelna];
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
RIEDLER, XIX / XX w.
Lot No.88
Wyjazd na polowanie - para obrazów
olej, deska; 13 x 21 cm (każdy);
sygn. p. d.: RIEDLER (każdy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: RIEDLER (każdy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
11 000 zł
Lot No.91
Aneri malującą, ok. 1928
akwarela, papier; 37 x 53 cm (arkusz), 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.93
Dama z wachlarzem
akwarela, gwasz, papier; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.95
W domowym zaciszu, 1896
olej, płótno; 55,5 x 74,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: P. Sewe: Böhmowi / Win. Wodzinowski / 1896.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
15 000 zł