Jerzy René GROSZANG (1929-2004)
Lot No.98
Pejzaż z rozlewiskiem
akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.100
Rybacy
akwarela na porysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Tadeusz MAKAREWICZ, XX w.
Lot No.101
Zestaw 4 prac
Podwórko, Wejście do domu,
Wejście do Katedry Wawelskiej, Mały Rynek w Krakowie
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
2 200 zł
Marcello BACCIARELLIEGO (1731-1818) według
Lot No.104
Portret Jana Olbrachta
olej, płótno; 52 x 39,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napisy
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, ok. poł. XIX w.
Lot No.105
Portret damy
olej, płótno dublowane, 23 x 17,5 cm;
na odwrocie napis wtórny: Marszałkiewicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XVII w.
Lot No.107
Św. Marek Ewangelista
olej, płótno dublowane;
84 x 63 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
84 x 63 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Malarz nieokreślony XVII / XVIII w.
Lot No.109
Wyobrażenie świętego
z kręgu: Gregorio DE FERRARI (1644-1726)
olej, płótno dublowane; 96,5 x 73,5 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.
Lot No.110
Ukrzyżowanie
olej, płótno;
122 x 87 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
8 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.111
Scena rodzajowa z pasterzami
olej, płótno dublowane;
51 x 75,5 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
51 x 75,5 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Franciscus Xaverius XAVERY (1700 - około 1775)
Lot No.112
Pejzaż z pasterzami
olej, płótno; 54 x 59 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka inwentaryzacyjna
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Léon DESCHAMPS (1860-1928)
Lot No.201
Dziewczyna z ptakami
biskwit; wys. 70 cm;
sygn. z boku; Francja, 4. ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
estymacja: 5 700 - 6 800 zł
Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)
Lot No.203
Portret górala - płaskorzeźba
gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.205
Para figur: grajek i słuchacz
drewno polichromowane; 18,5 cm i 19 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Nieokreślony rzeźbiarz cechowy, niemiecki (?), k. XIX / pocz. XX w.
Lot No.207
Czterej Ewangeliści
drewno polichromowane;
wysokość figur 39-40 cm.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
wysokość figur 39-40 cm.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
2 800 zł
Lot No.
210
Sarny - rzeźba art déco
kompozycja metali, podstawa: onyks, czarny marmur, listwy chromowane, wys. 44 cm; dł. 57 cm, szer. 25 cm;
Francja (?), lata 20. XX w.
estymacja 2 500 - 3 000zł
Francja (?), lata 20. XX w.
estymacja 2 500 - 3 000zł
Henri-Frédéric ISELIN (1826-1905)
Lot No.212
Grupa rzeźbiarska - Nauka czytania
brąz odlewany i cyzelowany sygnowany u dołu: Iselin; wys. 29 cm
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
215
Para bażantów
brąz odlewany, patynowany sygnowany (sygnatura nieczytelna); wys. 27 cm, szer. 72 cm.
Niemcy?, k. XIX w
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Niemcy?, k. XIX w
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.217
Dziewczyna z mandoliną
brąz patynowany; wys. całkowita: 61 cm, szer. ca. 27 cm, głęb.25 cm;
sygn. na podstawie: Auguste Moreau.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Lot No.
601
Puchar dekoracyjny
szkło barwione w masie na kolor butelkowy, dekorowane powierzchniowo emalią, złocone, szlifowane;
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Lot No.
603
Karafka z korkiem i 6 kieliszków
szkło dwuwarstwowe, bezbarwne, listra kobaltowa, szlifowane, złocone;
Czechy, w typie szkieł Friedricha Egermanna (1777-1864), 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Huta NIEMEN
Lot No.605
Wazon art déco
szkło kryształowe, neodymowe, barwione w masie, szlif optyczny; 19,5 x 21 x 21 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
MIŚNIA, Königliche Porzellanmanufaktur
Lot No.607
Para misek serwisowych, kanelowanych, z dekoracją kwiatową
porcelana (z drobnymi skazami punktowymi w masie), farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, ok. 1750-1755
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Niemcy, ok. 1750-1755
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Lot No.610
Talerz serwisowy (miska), z dekoracją kwiatową
porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, 3. ćw. XVIII w. (tzw. Punktzeit).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Lot No.612
Filiżanka ze spodkiem, w rezerwach kwiaty i miniatury pejzażowe
porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
Niemcy, 2.-3. ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Niemcy, 2.-3. ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł