GIEN, Wytwórnia fajansu (zał. 1821)
Lot No.615
Talerz z herbem Wierusz (Wieruszowa)
fajans (delikatny), druk kobaltem, szkliwo przejrzyste ołowiowe (ołowiowo-boraksowe);
wys. 1,9 cm, średn. 25 cm; Francja, XIX / XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
KORZEC
Lot No.617
Filiżanka litron z portretem Katarzyny II, ze spodkiem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia (częściowo grawerowane),
filiżanka - kon. XVIII w., spodek późniejszy - dobrany, pocz. XIX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
11 000 zł
KAISER PORZELLAN (zał. 1872, do 1970 - Alboth & Kaiser), Bad Staffelstein
Lot No.619
Wazon z dekoracją Adagio (motyw feniksów na ukwieconej gałęzi)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia (półmatowe); wys. 56 cm;
Niemcy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Niemcy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Lot No.
621
Wazon - potiche, z pokrywą z papugą, z dekoracją kwiatową
fajans, szkliwo cynowe (lekko kremowe), farby muflowe (niskiego ognia),
Francja, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt
Lot No.701
Cukiernica art déco w formie kuli
plater niecechowany; wys. 14,7 cm, szer. 14 cm
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych „Józef Fraget”?, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH J. FRAGET (firma czynna 1824-1944)
Lot No.703
Para świeczników
plater cechowany, wys. 31 cm;
Warszawa, 2 poł. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1880)
Lot No.705
Paterka
plater cechowany, wys. 7,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 24 cm;
Geislingen, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Geislingen, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
SAGLIER Freres ( firma czynna 1842-1948)
Lot No.707
Komplet do kawy i herbaty z tacą
plater cechowany;
Francja, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Francja, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
WARSZAWSKA WYTWÓRNIA SREBER (lata 50. XX w.-1961)
Lot No.710
Komplet sztućców na 6 osób (30 sztuk) w etui
plater cechowany;
Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Firma SANDRIK (czynna od 1895)
Lot No.712
Żardiniera secesyjna
plater cechowany, szkło; wys. 17 cm, szer. 41 cm, głęb. 14,5 cm.
Słowacja, Dolne Hamre, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
KÖRNER & PROLL (czynni od 1845)
Lot No.714
Miseczka dwuuszna
srebro próby 800 cechowane; wys. 4,5 cm, szer.16 cm, głęb. 13.m; waga 149 g.
Berlin, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Berlin, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
716
Solniczka w formie koszyczka
srebro niecechowane; wys. 8 cm, szer. 8,2 cm, głęb. 6 cm, waga 91 g.
Polska ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
718
Para solniczek
srebro próby 12 cechowane, częściowo złocone; wys. 6,2 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 5 cm; waga 123 g.
Polska, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Polska, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Nikifor MOSZCZAŁKIN (czynny 1772-1800)
Lot No.720
Łyżka wazowa
srebro częściowo złocone cechowane; dł. 39 cm,
szer. czerpaka 9,7 cm; waga 301 g. Petersburg, 1795.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Lot No.
722
Brelok z głową lamparta
srebro próby 2 (900) złocone, odlewane i cyzelowane cechowane, szkło rubinowe;
wys. 3 cm, szer. 3,5 cm, głęb. 2,5 cm; waga 26 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
2 400 zł
Lot No.
724
Pudełko z herbem Junosza
srebro pr. 3, złocone; waga 132 g;
wytwórca WLR; Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
726
Papierośnica z herbem Godziemba
srebro z austriacką próbą, częściowo złocone; emalia;
10 x 8 cm, waga 110 g.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
10 x 8 cm, waga 110 g.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Lot No.
728
Buliera
srebro próby 12 cechowane, masa perłowa;
wys. 23,5 cm , szer. 26 cm, głęb. 20,5 cm; waga 1210 g.
Niemcy, 2. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Niemcy, 2. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Eduard FRIEDMANN
Lot No.729
Patera neorokokowa
srebro próby 3 cechowane; wys. 9 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm; waga 726 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 500 zł
Teodor WERNER i Ska (spadkobierca Malcza, firma czynna do 1939)
Lot No.731
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 84 cechowane, wys. 7,5 cm, szer. 13 cm, głeb. 10 cm;
waga 457 g. Warszawa, 1882.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
waga 457 g. Warszawa, 1882.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Lot No.732
Patera
srebro cechowane, wys. 6 cm, szer. 40 cm, głęb. 28 cm;
waga 718 g. Warszawa, lata 70.-80. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Lot No.
733
Para podstaw do pater
srebro próby 3 (800) cechowane, wys. 22 cm, waga 619 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
GOLD UND SILBERWARENFABRIK HUGO BÖHM & Co (czynna od 1887) dla Gebr. Somme
Lot No.735
Taca srebrna
srebro próby 800 cechowane; wys. 3 cm, szer. 49,5 cm, głęb. 37 cm;
waga 1120 g. Schwäbisch Gmünd, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
738
Wizytownik hr. Aleksandra Tyszkiewicza
srebro próby 84 cechowane, elementy ze złota;
wys. 1,8 cm, szer. 8,9 cm, głęb. 6,1 cm; waga 104 g.
Moskwa, 1899-1908
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Moskwa, 1899-1908
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
3 000 zł