Edmund ERNEST-KOSMOWSKI (1900-1985)
Lot No.363
Lato, 1964
olej, płótno; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Ernest-Kosmowski, 64.
Paweł KAŁUŻYŃSKI (ur. 1979)
Lot No.365
Bez tytułu, 2016
olej, płótno; 119,5 x 160 cm;
sygn. i dat.: Paweł Kałużyński / 2016.
Lot No.
603
Świecznik
szkło przezroczyste, listra czerwona; 5 x 8,5 x 8,5 cm; ślady użytkowania.
Polska Huta, 4 ćw. XX w.
Polska Huta, 4 ćw. XX w.
Lot No.
605
Podstawka pod fajkę
szkło artystyczne (z bąbelkami); 4,5 x 11 x 9 cm;
sygn. nadarta nalepka na spodzie: FINE VENETIAN GLASS / IN MURANO / ITALY.
Lot No.
607
Wazon na okrągłej stopie
szkło barwione proszkami, matowione; 25,5 x 14 x 14 cm;
koniec XX w.
koniec XX w.
Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant
Lot No.611
Wazon z nieregularnym kołnierzem
szkło mleczne, krawędź czerniona; 18,5 x 16 x 16 cm.
Lot No.
613
Patera art déco
szkło bezbarwne; 4 x 29,3 x 29,3 cm; dwa drobne ukruszenia kołnierza.
lata 20. XX w.
lata 20. XX w.
LUBLIANA
Lot No.619
Wazon z malowanymi kwiatami
porcelana, klaka, farby naszkliwne; 34,5 x 14 x 14 cm;
sygn. zielenią na spodzie: LUBLIANA / MADE IN / POLAND.
LUBIANA
Lot No.621
Wazon
porcelana, kalka, farby naszkliwne; 30 x 12,5 x 12,5 cm;
sygn. zielenią na spodzie: LUBIANA / MADE IN / POLAND.
Lot No.
623
4 talerze
porcelana;
1. - 4,7 x 23 x 23 cm; sygn. zielenią na odwrocie: Hutschenreuther / [lew] / L.H.S. / Selb. / BAVARIA / 1934.
K. P. M. - BERLIN
Lot No.625
Talerz do zupy
porcelana, farby naszkliwne; 4,5 x 23,7 x 23,7 cm; odpryski na krawędzi, zarysowania lustra.
sygn. kobaltem podszkliwnie: berło;
Lot No.
627
Para wazonów z pełnoplastyczną dekoracją kwiatową
ceramika szkliwiona, farby podszkliwne; 27,5 x 6,3 x 6,5 cm;
liczne ubytki i klejenia korpusów;
MIŚNIA
Lot No.629
Talerz z malowanymi kwiatami
porcelana, farny naszkliwne; 3 x 23 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z kropką po środku.
KPM - Wałbrzych
Lot No.631
Patera z ażurowym kołnierzem
porcelana, złocenie, farba naszkliwna; 4 x 28,5 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: [berło] / KPM;
Lot No.
633
Wazonik z białymi kwiatkami i sikorkami
porcelana, farby podszkliwne; 14 x 10 x 10 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna;
sygn. na spodzie nieczytelna;
Lot No.
635
Cztery talerze do zupy z malowanymi kwiatami - dobierane
porcelana, farby naszkliwne; od 4 x 24 x 24 cm do 4,5 x 24,5 x 24,5 cm;
drobne odpryski.
drobne odpryski.
MIŚNIA
Lot No.637
Talerz z malowanymi kwiatami
porcelana, farby naszkliwne; 2,5 x 24 x 24 cm;
sygn. kobaltem na spodzie: dwa skrzyżowane miecze z gwiazdką pod spodem.
Lot No.
639
Postać młodzieńca
porcelana; 36 x 17 x 13 cm; brak prawej ręki do łokcia, odprysk koszyka z kwiatami, odprysk lewej stopy;
sygn. na spodzie słabo czytelna;
Lot No.
643
Nieokreślona wytwórnia
Para paterek na przyprawy, trzymanych przez dziewczynę i młodzieńca
porcelana, farby podszkliwne, naszkliwne, złocenie; 14 x 17,5 x 12,5 [15] cm;