Władysław Teodor BENDA (1873-1948)
Lot No.1
Wojownicy powietrzni Polski - plakat z czasów Drugiej Wojny Światowej
litografia, papier; 50 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: W. T. Benda.
John Charles BROMLEY (1795-1839)
Lot No.3
Polowanie na jelenia w Glenn Tilt
według Edwina LANDSEERA (1802-1873)
mezzotinta, akwaforta, akwatinta, papier; 53 x 64 cm (w świetle passe-partout);
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.5
Łazienki Królewskie, 1975
tusz, akwarela, papier; 44 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 75.
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 75.
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Lot No.9
Śniadanie na trawie
olej, płótno; 96,5 x 78,5 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert.
Magdalena ABAKANOWICZ (1930-2017)
Lot No.11
Bez tytułu, 1985
technika graficzna mieszana, papier; 48 x 64 cm (wymiar płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 85; 92/100.
NATALIA LL (ur. 1937 r.)
Lot No.13
Phisiology A zł, 1974
fotografia, płótno; 20,5 x 20,5 cm;
Władysław HASIOR (1928-1999)
Lot No.15
Gwiazda telewizyjna, 1986
asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym: Władysław Hasior / Gwiazda telewizyjna / Zakopane '86 oraz słabo czytelny napis
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.17
Pejzaż leśny
olej, tektura; 45 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.
Lot No.
23
Wazon - z garnituru waz kominkowych
fajans delikatny, kobalt podszkliwny; 46 x 22 x 22 cm; drobne spękania szkliwienia, nieznaczne ubytki przy podstawie i wylewie.
Holandia, XVIII w.
Holandia, XVIII w.
MIŚNIA
Lot No.25
Talerz z malowanymi kwiatami
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 3,5 x 24 x 24 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z gwiazdką pod spodem.
GARDNER
Lot No.27
Para talerzy dekoracyjnych
porcelana, farby naszkliwne, kalka, złocenie; 2,5 x 24,5 x 24,5 cm;
jeden talerz sygn. cyrylicą na spodzie brązem naszkliwnie: Fabrika / GARDNER / w Moskwie.
Lot No.
29
Para wazonów z dekoracją kwiatową
ceramika, farby podszkliwne, naszkliwne; 24[23] x 13 x 13 cm;
na spodzie kobaltem podszkliwnie oznaczenia chińskie;
Kazimierz KLIMASZEWSKI (czynny ok. 1830-1856)
Lot No.31
Para świeczników
srebro pr. 12; 19,5 x 9,3 x 9,3 cm; waga 526 g;
sygn., cecha probiercza, miejska na boku stopy: K. Klima/szewski, 12 ,[baranek], Warszawa;
NORBLIN
Lot No.33
Para koszyków do szklanek tzw. podstakanników
plater na mosiądzu; 9,5 x 10,3 x 7,5 cm;
sygn. na spodzie: łabędź / NORBLIN / GALW. / WARSZAWA / 8. 7.
Lot No.
35
Zegar konsolowy w typie Boulle'a
drewno, blacha mosiężna, szylkret, brąz złocony; zegar: 51 x 28 x 16 cm; konsola: 29 x 34,5 x 19 cm;
tarcza z cyframi arabskimi;
tarcza z cyframi arabskimi;
Lot No.
37
Figura kobiety z dzieckiem
kość słoniowa; 34 x 12 x 10 cm;
na spodzie wyryte oznaczenia autorskie; ok. poł. XIX w
Lot No.
39
Stolik art déco z marmurowym blatem
drewno, marmur zielony, żyłkowany; 61 x 70 x 70 cm;
okres międzywojenny;
okres międzywojenny;
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914) - wg
Lot No.101
Sprawa u wójta - reprodukcja;
chromolitografia, papier; 38,5 x 92 cm (w świetle oprawy);
pod obrazem p. d.: J. Chełmoński pinx;
Albert Henry PAYNE (1812-1902)
Lot No.103
Kotlina Jeleniogórska, 1840
staloryt kolorowany akwarela, papier; 51,5 x 36,5 cm (w świetle ramy);
w bordiurze widoki zamków i pałaców;