Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)
Lot No.101
Projekt pomnika, 1962
ołówek, kredka, pastel, karton; 100 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany AŻ, R - 62.
Honoré DAUMIER (1808-1879)
Lot No.103
Para litografii
1. La Pluie; litografia, papier; 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
2. Toujours Jolie; litografia, papier; 23,5 x 17 cm (w świetle passe-partout).
Lot No.
105
Fototypia: Józef Ignacy Kraszewski
autor największego zbioru książek i wierszy w historii literatury polskiej. Dresden [Drezno] ok. 1879 Phot.& Lichtdruck M. Scherer & H. Engler.
fototypia,
fototypia,
Artysta nieokreślony
Lot No.107
Modes de Paris - plansza nr 6, 1838
miedzioryt ręcznie kolorowany, papier; 20 x 16 cm;
Pochodzi z „Magazynu Mód. Dziennik Przyjemnych Wiadomości”, 1838; dodatek nr 6, ryc. 6.
Lot No.
109
[WROCŁAW] HALA STULECIA we Wrocławiu, ok. 1913
offset barwny w tzw. oprawie panoramicznej; 10 x 41 cm (w świetle ramy);
Pęknięcie oryginalnego szkła.
Pęknięcie oryginalnego szkła.
Stanisław GLIWA (1910-1986)
Lot No.111
1 maj, 1948
drzeworyt, papier; 22,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem): St. Gliwa /Londyn 1948.
Fredrich HITZIG (1811-1881)
Lot No.113
Willa w stylu włoskim, ok. 1850
chromolitografia, papier; 19 x 31 cm.
Pochodzi z dzieła: „Fredrich Hitzig - Ausgeführte Bauwerke”, Bd. 1, Berlin 1850 Ernst &Korn.
K. MACHAN (XIX/XX w.)
Lot No.115
Marienthal, 1900
collage gwaszem, tektura; 33,5 x 43,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: K. Machan /Marienthal / 1900.