Maria DZIOPAK (ur. 1954)
Lot No.324
Kwiaty w ogrodzie, 1996
olej, płótno; 54,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Dziopak / 96.
Maria DZIOPAK (ur. 1954)
Lot No.326
Urle, 1997
olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. DZIOPAK - 97;
Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)
Lot No.328
Z cyklu: " Kwiaty", 2003
olej, tektura; 34,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2003 / Barbara / Przyłuska;
SORAU CARSTENS
Lot No.603
Kulisty wazonik, XIX/XX
porcelana, kalka, farba; 10 x 14 x 14 cm;
sygn. na spodzie: SORAU / CARSTENS / PORZELLAN / monogram BW;
ROYAL COPENHAGEN
Lot No.605
Półmisek z kobaltowymi gałązkami, XIX w.
porcelana, kobalt podszkliwny; 6 x 22 x 22,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: trzy fale;
WEDGWOOD
Lot No.609
Półmisek z luźnym bukietem, koniec XIX w.
porcelana Wedgwood, kalka; 3 x 25 x 25 cm;
sygn. czerwienią na spodzie: ROBERT / WEDGWOOD / ETRURIA ENGLAND; poniżej wycisk w masie: MADE IN / ENGLAND /
Lot No.
611
Para naczyń dobieranych, XX w.
w składzie:
- popielniczka: szkło barwione; 5 x 12,5 x 12,5 cm;
M.P.M-MUHLENFELD
Lot No.613
Para talerzy z motywem Zwiebelmuster, pocz. XX w.
porcelana, kobalt podszkliwny; 4 x 24,5 x 24,5 cm;
sygn. kobaltem na odwrocie oraz w lustrze: M. P. M.;
PORCELANA ZELL AM HARMERSBACH
Lot No.617
Zestaw śniadaniowy z malowanymi kogutem i kurą, pocz. XX w.
fajans, farby naszkliwne;
- filiżanka: 5,5 x 10,7 x 8,7 cm;
Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni
Lot No.621
Solniczka z figurką dziecka
porcelana, farby naszkliwne - częściowo matowe, złocenia; wys.10 cm, podstawa 10,2 x 5,6 cm; sygn. kobaltem podszkl. znak przypominający miśnieńskie miecze
Lot No.
625
Zestaw śniadaniowy, NRD
porcelana, farby naszkliwne; filiżanka: wys. 6,5 cm; spodeczek: średn. 13,7 cm; talerzyk: średn. 19,4 cm;
sygn. na spodzie: R w środku wianka laurowego
BAVARIA SCHUMANN
Lot No.627
Patera z kwiatami
porcelana, kalka, farba; średn. 26,7 cm.
sygn. na spodzie błękitem: Bavaria / Schumann.
KPM - KÖNIGLICHE PORZELLAN-MANUFAKTUR BERLIN
Lot No.629
Para talerzy dekoracyjnych
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia; średn.23,5 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnym na spodzie; naszkliwnie czerwienią żelaza: [jabłko królewskie] / K P M.
MIŚNIA
Lot No.633
Filiżanka ze spodeczkiem dobieranym
porcelana, farby, złocenie; filiżanka: wys. 4,5 cm; spodeczek dobierany: wys. 2,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem znak wytwórni Miśni.
Lot No.
635
Tańczące
porcelana, farby, złocenie; wys. 17 cm;
oznaczenia kobaltem na stopie jednego z chłopaków: Z [łabędź] C / S, H.