Lot No.
659
Zestaw trzech solniczek podwójnych - dobierany;
szkło prasowane; wysokość solniczek od 4,5 cm do 7,7 cm.
Lot No.
701
Solniczka klasycystyczna
srebro pr. 12, wnętrza pozłacane; 4 x 13,5 x 5,3 cm, waga 66 g;
oznaczenia na boku stopy: LK, 12.
Lot No.
703
Solniczka na okrągłej stopie
srebro cechowane (środek pozłocony); wys. 4 cm, waga 46 g.
Austro-Węgry.
Austro-Węgry.
MONOGRAMISTA LR
Lot No.707
Zestaw naczyń srebrnych - dobierany
w składzie:
- chochla z monogramem wiązanym PS: srebro pr. 12; dług. 32,5 cm, waga 142 g; na trzonku cechy: Kollmar, 12;
Lot No.
709
Para solniczek w kształcie pieńków drzew
srebro niecech. (czasze złocone); wys. 6,5 cm;
solniczki dociążane.
solniczki dociążane.
Lot No.
711
Świecznik na kwadratowej stopie
srebro pr. 12: wys. 10 cm, waga 81 g;
oznaczenia na spodzie: cechy austrowęgierskie.
Lot No.
713
Pięć rondelków
brąz srebrzony;
- 4 rondelki: 3 x 10,5 x 6,3 cm; oznaczenia na spodzie: 35 BOULD DES CAPUCINES / PARIS / LOVE / GALERIJ 19 / AMSTERDAM / R.H. / R.H.;
Lot No.
715
Pojemnik okazyjny art déco
plater cechowany (FRAGET / nr modelu: 3409), szkło; 7,5 x 23 x 11 cm;
na pokrywce: Nagroda Firmy "STOMIL" S. A. Poznań / Na II Turystyczny Raid Zimowy P. T. K. / 24-26 luty 1939 r.
Lot No.
717
Czajniczek klasycystyczny
plater, drewno farbowane; wys. 16,5 cm;
oznaczenia na spodzie nieczytelne oraz nr: 2499.
GULDSMEDS AKTIEBOLAGET
Lot No.719
Patera na talerzyku
plater (wnętrza złocone); wys. 10 cm;
sygn. na stopie paterki: GAB, cecha firmowa, NS ALP.
Lot No.
721
Patera z uchwytem
plater; wys. 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie: w prostokącie: R, [gwiazdka], M, 12.
Lot No.
725
Zestaw naczyń dobierany
w składzie:
- mlecznik: plater (wewnątrz pozłocenie-przetarte); wys. 7 cm;
Lot No.
731
Cukiernica i mlecznik w typie angielskim
- cukiernica: stop metali; 9,5 x 17 x 8 cm;
- mlecznik: plater na mosiądzu; 9,5 x 14 x 7 cm; na spodzie sygn.: E. P. B. M.
Lot No.
735
Cukiernica skrzynkowa z dwoma pasmami perełkowania
plater, wnętrza pozłacane; 8 x 13 x 10,5 cm.
WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Lot No.737
Wazonik z groszkowanym korpusem, w górnej części 5 medalionów z reliefom przedstawieniem kwiatów w wazonie
plater na mosiądzu; wys. 17 cm;
sygn. na spodzie: WMF / G;
sygn. na spodzie: WMF / G;
CHRISTOFLE
Lot No.741
Dzban z pokrywka na zawiasie
plater na mosiądz, drewno, farba; 13 x 27 x 16 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE;
Lot No.
743
Koszyk z ażurowym kołnierzem
plater na mosiądzu; 8,5 x 22,5 x 23 cm;
oznaczenia na spodzie: L. P. B. E. P. W. F. / 3921.