Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.1
Reprodukcje obrazów Stanisława Kamockiego oraz zdjęcia archiwalne artysty
ok. 150 szt., fotografia czarno-biała bromowa, format zróżnicowany
zdjęcia opisane na odwrocie, umieszczone w pudle imitującym księgę,
zdjęcia opisane na odwrocie, umieszczone w pudle imitującym księgę,
F. KÜHNA, P. SCHENK, G. VALK
Lot No.3
Księstwo Świdnickie
Dvcatvs Silesiae
Schwidnicensis, Authore Friduico Kuhnovio /Bolco: Iucano Silesio. Amstelo: Apud P. Schenk et G. Valk.
Schwidnicensis, Authore Friduico Kuhnovio /Bolco: Iucano Silesio. Amstelo: Apud P. Schenk et G. Valk.
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.5
Zestaw 8 zdjęć z wizerunkami aktorów (między innymi z teatru w Lublinie)
zdjęcia Stanisława Mikulskiego, Jana Machulskiego, Zbigniewa Jankowskiego;
zdjęcia formatu 24 x 18 cm;
zdjęcia formatu 24 x 18 cm;
Edward HARTWIG (1909-2003)
Lot No.7
Rodzima sprawa, 1985
fotografia czarno-biała; 43 x 37 cm;
sygn. l. d. na fotogramie: E. H.
sygn. l. d. na fotogramie: E. H.
Andrzej MLECZKO (ur. 1949 r.)
Lot No.9
Karol Marks nadstawia kapelusz, 1988
offset, papier; 43 x 30 cm;
sygn. u dołu: Mleczko.
sygn. u dołu: Mleczko.
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.11
Portret w chmurach, 1972
litografia barwna, papier; 32 x 22 cm;
sygn. ołówkiem p. g.: Lebenstein;
sygn. ołówkiem p. g.: Lebenstein;
Stefania DRETLERE-FLIN (1909-1994)
Lot No.13
Narciarz, 1949
drzeworyt, bibułka; 15 x 20 cm na arkuszu 23 x 19 cm;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin;
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.15
Wieczór zimowy
akwatinta, papier; 12 x 18 cm;
sygn. pod płytą l. d.: Zofia Stankiewicz;
sygn. pod płytą l. d.: Zofia Stankiewicz;
Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Lot No.17
Chłop Pawlicki - projekt stroju
akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem; papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem.
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem.
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.19
Przyszły rabin, l. 80. XX w.
tempera; sklejka; 46 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur;
sygn. p. d.: Z. Lachur;
Bogdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)
Lot No.21
1920-2000 - Projekt plakatu z okazji 80. rocznicy Bitwy Warszawskiej, 2000
gwasz, tusz, karton naklejony na tekturę; 15 x 10 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż lewej krawędzi: B. Wróblewski 2000".
sygn. i dat. u dołu wzdłuż lewej krawędzi: B. Wróblewski 2000".
ROSENTHAL
Lot No.23
Komplet do kawy na 6 osób
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenia;
w składzie:
w składzie:
WEDGWOOD
Lot No.27
Zestaw naczyń dla dwóch osób ozdobiony pasmem winorośli (brak dzbanka)
porcelana Wedgwood;
w składzie:
w składzie:
ROSENTHAL AG-KUNSTABTEILUNG SELB
Lot No.29
Lampka nocna z miniaturami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, oprawa metalowa, klosz z jasnokremowej tkaniny; wys.39,5 cm;
sygn. zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ GERMANY/
sygn. zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ GERMANY/
Lot No.
31
Świecznik na trójnogu na trzech kulkach
srebro pr. 800; wys. 16 cm, waga 149 g;
sygn. na spodzie: CARL FREY & SONS , 800, [księżyc], [korona] oraz grawerunek: Helmuth von Wallenberg-Pachaly / d. 16.
sygn. na spodzie: CARL FREY & SONS , 800, [księżyc], [korona] oraz grawerunek: Helmuth von Wallenberg-Pachaly / d. 16.
Lot No.
33
Paterka z ażurowym trzonem
srebro niecechowane, szkło mleczne matowione, złocenie; 20 z 16,5 x 16,5 cm;
mocne zatarcia złoceń.
mocne zatarcia złoceń.
Lot No.
35
Kubek
srebro pr. 13, wnętrza złocone; wys. 11 cm, waga 164 g;
na spodzie słabo czytelna cecha probierni austro-węgierskiej z data 1848.
na spodzie słabo czytelna cecha probierni austro-węgierskiej z data 1848.
Lot No.
41
Para świeczników trzyświecowych z muszlami
mosiądz, ceramika szkliwiona; wys. 40 cm;
ślad po naprawie jednej muszli.
ślad po naprawie jednej muszli.
Grażyna SANIGÓRSKA (ur. 1958)
Lot No.43
Tancerka
brąz; 13 x 22 x 13 cm;
na spodzie tabliczka autorska: G. SANIGÓRSKA.
na spodzie tabliczka autorska: G. SANIGÓRSKA.
Lot No.
45
Stolik z dwoma krzesłami w typie Ludwik XVI
- stolik z oskrzynieniem zdobionych festonami, u dołu łączyna w kształcie litery X: marmur (blat), drewno malowane na biło; 76,5 x 52 x 52 cm; stan dobry;
Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Skontaktujemy sie wkrótce.