Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.1611
Talerz z dekoracją reliefową, złoconą na kartuszach, z bławatkiem w lustrze
porcelana, dekoracja reliefowa odciskana,
złocenia błyszczące i matowe, farb naszkliwne, lekkie przetarcia złoceń;
lata 1924 - 1934
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
lata 1924 - 1934
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Manufaktura porcelany Charlesa Martina w Limoges (zał. 1875)
Lot No.1613
Wazon z dekoracją chryzantemami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia - przy krawędzi naprószane,
przetarcia złoceń na uchwytach; wys.34 cm; Francja, lata 1891 - 1900
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Wytwórnia Friedricha Goldscheidera w Wiedniu
Lot No.1615
Figurka stojącego charta
Austria, Wiedeń, model z 1911 roku:
Valmore Gemignani (1879 - 1956), realizacja: lata 20. XX wieku
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Wytwórnia fajansu i kamionki Villeroy & Boch, zakład w Mettlach (zał.1809)
Lot No.1616
Dzban z pokrywą cynową, okolicznościowy, z barwną sceną alegoryczną - muzyczną
kamionka jasna ze szkliwem przejrzystym, druk barwny (chromolitografia?),
cyna; wys.40 cm; Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lot No.1617
Kufelek z pokrywą cynową, z flagą bractwa szkolnego(?) gimnazjum w Reinickendorf (Berlin)
kamionka jasnobeżowa, farby ceramiczne, cyna; wys.15,5 cm;
Niemcy, dekoracja - H. Zimmer, Berlin (?), 1 ćw. XX w. (1928)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.
1619
Naczynie serwisowe (do wykałaczek?) z herbem Ślepowron ( Bujno)
porcelana, farby naszkliwne, srebrzenia, złocenia (mocno przetarte);
Niemcy, wytwórnia nieokreślona, poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Wytwórnia Philippe Deshoulieres’a w Limoges (zał.1826)
Lot No.1621
Zespół 12 talerzy i dwa półmiski z dekoracją niebieską rybami i owocami morza - model Estoril (proj. J. Peche)
porcelana druk niebieski;
Francja Limoges, proj. J. Pache, wyrób współczesny (kon. XX w.)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)
Lot No.702
Cukiernica skrzynkowa
plater cechowany (WARSZAWA/NORBLIN/&Co - w owalu, PLAQUE);
wys. 9 cm, szer. 15 cm; Warszawa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
706
Łyżka stołowa
srebro niecechowane, dł. 18,4 cm, szer. trzonka 5,4 cm;
waga 50 g. Polska, ok. poł. XVII w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Lot No.
709
Fragmenty dekoracji pasa przeworskiego
srebro niskopróbne, dł. ok. 50 cm, klamra - dł. 13 cm
I poł. XVII w.
estymacja: 25 000 - 33 000 zł
I poł. XVII w.
estymacja: 25 000 - 33 000 zł
Lot No.
710
Świecznik chanukowy
srebro próby 3 cechowane; wys. 34 cm, szer. 24,5 cm;
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
4 000 zł
Lot No.
711
Balsaminka wieżyczkowa
srebro próby 3 cechowane; waga 109 g.
Brno, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Brno, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
716
Papierośnica męska
srebro próby 84 cechowane; waga 198 g,
Moskwa, 1908
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Moskwa, 1908
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
718
Para solniczek łyżeczkami w kasetce
srebro cechowane próby 84; waga 85 g
Moskwa?, 1899-1908
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Moskwa?, 1899-1908
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Beniamin Krzysztof WAGNER (czynny 1807- 1843)
Lot No.725
Patera
srebro próby 12 częściowo złocone cechowane; waga 822 g.
Wilno, ok. 1840
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Wilno, ok. 1840
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
27 000 zł
Firma Odiot (okres sukcesji Boulengera, lata 1906-1956)
Lot No.726
4 solniczki
srebro próby 1 (950) cechowane; waga 342 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Beniamin Krzysztof WAGNER (czynny 1807-1843)
Lot No.727
Talerz półmiskowy
srebro próby 12 cechowane; waga 768 g.
Wilno, lata 20.XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Wilno, lata 20.XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
7 000 zł
Lot No.
728
Guziki do żupana
srebro niecechowane, waga 52 g.
Polska, I poł. XVII w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Polska, I poł. XVII w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Lot No.
729
Koszyk filigranowy
srebro próby 12 cechowane; waga 212 g.
Dobre Miasto, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Dobre Miasto, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 500 zł
Lot No.
730
Cukiernica dwuuszna
srebro próby 84 częściowo złocone cechowane;
waga 490 g. Petersburg 1854
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
waga 490 g. Petersburg 1854
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Carl Gottfried HAASE (1756-1796)
Lot No.732
Cukiernica rokokowa
srebro cechowane; waga 450 g.
Wrocław, 1758-1760
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
Wrocław, 1758-1760
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget
Lot No.1702
Żardiniera secesyjna
plater; wys. 11,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 15,8 cm
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
S.Handelsman i Ska
Lot No.1704
Komplet do palenia
plater, wys. 22 cm, średn. 15,5 cm
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Firma Christofle
Lot No.1705
Cukiernica z mlecznikiem
plater cechowany;
Paryż, 1968-1974
estymacja: 700 - 1 000 zł
Paryż, 1968-1974
estymacja: 700 - 1 000 zł
600 zł