Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.121
Scena huculska, przed 1939
akwarela, karton; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KKossak.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: KKossak.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)
Lot No.123
Pejzaż ze strumieniem, ok. 1860
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: T. Kwiatkowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d: T. Kwiatkowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
6 500 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.126
Syrena i orzeł, 1964
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1964 / Kasper Pochwalski (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 700 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.127
Pejzaż zimowy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
35 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 600 zł
Karol HILLER (1891-1939)
Lot No.129
Kwiaty w wazonie, 1938
olej na podrysowaniu ołówkiem, płótno naklejone na sklejkę;
42 x 51,5 cm; sygn. i dat. p. d.: KHiller 1938;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.132
Modlitwa Arabów
olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
6 500 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.133
Pierwsza kąpiel
olej, tektura; 40 x 46 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 500 zł
Lot No.134
Viva Caprese, ok. 1930
olej, płótno; 52 x 72 cm;
sygn. i opisany p. d.: "Viva Caprese" / F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
15 000 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, flamadzki (?), XVIIIw.
Lot No.135
Bachantka i satyr
olej, płótno dublowane; 90 x 79 cm.
Obraz nawiązujący do malarstwa flamandzkiego;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Lot No.137
Dziewczyna z koszem, 1875
olej, płótno dublowane; 70 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / Monachium / 1875.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
27 000 zł
Zygmunt JóZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.138
Kaczki nad bagnami, k. lat 20. XX w.
olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
sygn. l. d.: Z. Józefczyk.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Lot No.140
Tęcza nad wsią, 1897-1898
olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 27 cm;
sygn. l. d.: FRuszczyc; na odwrocie, na tekturze:
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
30 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.141
W starym dworku
olej, tektura, 24 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: BR. RYCHTER - JANOWSKA 1936;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
6 500 zł
Ivan Kuzmicz FIODOROV (1853-?)
Lot No.145
Maria Aleksandrowna Imperatorowa żona Aleksandra ll
olej, płótno dublowane; 84 x 68 cm (wymiar owalu);
sygn. i dat. przy lewej krawędzi po środku: I. Fiodorov (cyrylicą) / 1878 … (cyrylicą);
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Lot No.147
Portret męski
olej, płótno; 69,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
32 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.149
Pejzaż, 1920
olej, płótno; 93,5 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. 920. (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.150
Na Gromniczną
olej, płótno naklejone na tekturę; 35 x 45 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
23 000 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.151
Pejzaż z południa Francji, ok. 1913
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
sygn. p. d.: Rubczak;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
35 000 zł
Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)
Lot No.152
Saint Jean de Luz
olej, płótno; 55,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: KZ;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: KZ;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Stanisław STUDENCKI (1900-1944)
Lot No.154
Na saniach, 1930
olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Studencki 1930; (obraz przed konserwacją).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.155
Ułan i dziewczyna, 1940
olej, tektura; 69 x 50,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1940;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
9 000 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)
Lot No.157
Jarmark huculski
olej, płyta pilśniowa, 46,5 x 74,5 cm;
sygn. p. d.: F.Pautsch
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
sygn. p. d.: F.Pautsch
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
Malarz nieokreślony, k. XVIII w.
Lot No.160
Para portretów malarki i rzeźbiarza
olej, płótno, 62,5 x 49,5 cm
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Lot No.164
Scena bukoliczna
olej, płótno, 46 x 64 cm;
na odwrocie no 127
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
na odwrocie no 127
estymacja: 40 000 - 55 000 zł