Jacek SIENICKI (1928-2000)
Lot No.422
Ochłap, 1995
olej, płótno; 81 x 66 cm;
sygn. i dat. p. g.: J S. 95;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
sygn. i dat. p. g.: J S. 95;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
12 000 zł
Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Lot No.424
Treser, 1972
olej, płótno; 34 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: góra upside [strzałka]
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
24 000 zł
Maciej LACHUR (1927-2008)
Lot No.427
Rabin przed rozstrzelaniem, 1970
olej, płótno; 132 x 85 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Wiesław OBRZYDOWSKI (1938-2017)
Lot No.428
Studium portretu - Portret własny artysty (praca dwustronna), 1977 / 1982
olej, płótno; 60 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: WIESŁAW Obrzydowski Kraków 82;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Lech KUNKA (1920-1978)
Lot No.429
Jurajska dziewczyna, 1976
olej, płótno; 116 x 73 cm;
sygn. l. d.: L. Kunka, dat. p. d.: 1976.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Anna BIRSZTEIN [BIRSTEIN] (ur. 1967)
Lot No.431
Kwiaty, 1989
olej, płótno; 99 x 99 cm;
sygn. p. d.: A. B. (cyrylicą);
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.1401
Szkic mapy województw
gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
karton sklejony z kilku arkuszy; 56 x 86 cm;
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.1403
Zestaw 3 prac
1. "Barbórka", 2. "Projekt fryzu", 3. "Projekt karty do "Pana Tadeusza".
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.1404
Projekt logo Orbisu
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, karton; 70 x 81 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej
estymacja: 300 - 400 zł
estymacja: 300 - 400 zł
200 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.1405
Zestaw 5 prac
1. "Poland", 2. "Projekt okładki do katalogu artykułów wiklinowych i koszykarskich", 3. "Orzeł", 4. "Gołąbek pokoju", 5. "Packman".
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Borys MICHALIK (ur. 1969)
Lot No.1406
Żagiel
pastel, papier; 64 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. MICHALIK (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 500 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1407
Akt siedzącej kobiety, 1986
tusz, piórko, akwarela, papier; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.1408
Portret
linoryt, tusz, piórko, flamaster, papier; 48 x 36 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
sygn. śr. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
1 800 zł
Franciszek HAYDER, XX w.
Lot No.1409
Pejzaż, 1971
gwasz, papier; 34,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F. Hayder 71.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Anna CIESLEWICZ (ur. 1985)
Lot No.1410
Bez tytułu, 2016
technika mieszana (m.in.: markery, tusze, pastel, olej) papier brązowy; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: ACieslewicz.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
sygn. l. d.: ACieslewicz.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
6 000 zł
Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)
Lot No.1411
Kompozycja dwustronna
olej, tektura; 69 x 50 cm;
sygn. z każdej strony p. d.: Jurkiewicz.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)
Lot No.1412
Kompozycja
gwasz, kalka; 65,5 x 87 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Lot No.1413
Słońce - ziemia, 1972
akwarela, papier; 56 x 40,5 cm; sygn. l. d.: AWnęk;
na odwrocie nalepka wystawowa z BWA w Krakowie z tytułem obrazu: Słońce-ziemia oraz datą powstania: 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lot No.1414
Para prac: Ptak w sieci i Pejzaż
1. Ptak w sieci, 2. Pejzaż.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł
Estera KARP (1897-1970)
Lot No.1415
Akt kobiecy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, 47,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. (faksymile) p. d.: Esther Carp
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1417
Cerkiew św. Jana, 1989
olej, tektura; 19,5 x 29,5 cm;
opisany na odwrocie cyrylicą: Cerkiew / Janna Woina / Postrojen w 1712 godu / oktiabr 1989.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Bohdan BOROWSKI (1923-1989)
Lot No.1419
Kompozycja, 1977
olej, płótno; 125 x 69 cm;
sygn. p. d.: B. BOROWSKI;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: B. BOROWSKI;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Anna CIESLEWICZ (ur. 1985)
Lot No.1420
Aphrodite, 2016
olej, collage (srebro w folii), płótno; 92,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: ACieslewicz;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
sygn. p. d.: ACieslewicz;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Zygfryd WIECZOREK (1911-1980)
Lot No.1421
Zima, 1969
olej, płótno naklejone na płytę; 32 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: 69ZW19 (obraz przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Marek RUDNICKI (1927-2004)
Lot No.1423
Piękny pokaz, 1980
akwarela, gwasz, płyta; 35,5 x 27 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Anna SZPRYNGER (UR. 1982)
Lot No.1424
Bez tytułu 82, 2012
akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2012;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 000 zł
Anatolij ZVEREV (1931-1986)
Lot No.1425
Cerkiew, 1983?
olej, tektura; 50 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. u góry: AZ 83? (cyrylicą w obrębie kompozycji).
estymacja: 5 200 - 7 000 zł
estymacja: 5 200 - 7 000 zł
Paul ACKERMANN (1908-1981)
Lot No.1427
Kobieta, 1959
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ACKERMANN 59;
estymacja: 3 500 - 4 600 zł
estymacja: 3 500 - 4 600 zł
Paweł LASIK (ur. 1941)
Lot No.1429
Bistro - Bar, 1974
akryl, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lasik 74;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. i dat. p. d.: Lasik 74;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Henri POULAIN (1921-1978)
Lot No.1430
Postać z powieści
olej, płótno; 46,5 x 38,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 400 zł
Janina POL (ur. 1924)
Lot No.1431
Dziecko
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. P.;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: J. P.;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.1433
Orkiestra żydowska, 2001
technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł