Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.1149
Dziewczynka w ogrodzie - Isabelle
olej, płótno; 46,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. l. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 800 zł
Dora BIANKA (1895-1978)
Lot No.1150
Widok z tarasu, 1929
olej, płótno; 41 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: bianka / 29;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)
Lot No.1151
Chryzantemy
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
Vincent MANAGO (1880-1939)
Lot No.1153
Wenecja
olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: V. Manago.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: V. Manago.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 600 zł
Jan CHWIERUT (1901-1973)
Lot No.1155
Port w Szczecinie
olej, tektura; 49,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J CHWIERUT (ryta);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Lot No.1156
Przed domem
olej, płótno; 38 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. l. d.: Benn.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Alfred ŚWIEYKOWSKI (1869-1953)
Lot No.1157
Pejzaż wiosenny
olej, tektura; 40 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: A. Swieykowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: A. Swieykowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
JANKOWSKI, XIX w.
Lot No.1159
Para wedut
olej, płótno; 21 x 47,5 cm (wymiar każdej z prac);
każda praca sygn. l. lub p. d.: ThJankowski
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.1161
Portret kobiety
malowany, haftowany, dekorowany perłami i koralikami;
19 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d .: Leon Girardet.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.1163
Ogrodnik
olej, płótno; 28 x 23,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.
Lot No.1164
Eli Eli lama sabachthani?
olej, płótno; 30 x 23,5 cm;
na odwrocie napis, dedykacja: A Denise Poniatowska / pour Constance Rzewuska.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
4 200 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski
Lot No.1165
Scena rodzajowa - Zakochani
olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm;
k. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
k. XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.1167
Maria Magdalena pokutująca
olej, płótno dublowane; 68 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Lot No.1170
Na przełaj przez łąki
olej, płótno; 77 x 102 cm;
sygn. l. d.: A Wierusz Kowalski.
estymacja: 350 000 - 450 000 zł
280 000 zł
Lot No.
201
Para plakiet - płycin ze sceną Złożenia Chrystusa do grobu i sceną Zmartwychwstania
płaskorzeźba w drewnie dębowym;
1/ 34,8 x 28,7 x 4 cm; 2/ 34,6 x 28,5 x 4,5 cm.
Europa Północna, 1 poł. XVII w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
14 000 zł
Szkoła Zakopiańska
Lot No.202
Pod wiatr
drewno (jesion?); wys. 47 cm, szer. 17 cm, głęb. 20,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
Okres Adama Dobrodzickiego (1929-1936), pracownia R. Olszowskiego
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
24 000 zł
Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.203
Wojownik antyczny
brąz, odlew patynowany; wys. 33,5 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Edouard NAVELLIER (1865-1944)
Lot No.205
Słoń depczący krokodyla
brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm, dł. 23 cm, szer. 13 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Wincenty TROJANOWSKI (1859-1928)
Lot No.206
Głód
brąz, odlew patynowany; wys. 14,2 cm;
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Lot No.
207
Budda Siakjamuni
blacha miedziana, repusowana; wys. 25,2 cm;
Tybet, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Tybet, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Otto POERTZEL (1876-1963)
Lot No.209
Popiersie młodzieńca w laurowym wieńcu
biały marmur, granit; wys. 27 cm, szer. 19 cm, głęb. 11 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Lot No.
1201
Chrystus nauczający
drewno - dębina; wys. 54 cm, szer. 42 cm, głęb. 9 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Lot No.
1203
Figura króla - rycerza
drewno polichromowane; wys. 72,5 cm, szer. 26 cm, głęb. 19 cm.
Europa Środkowa? XX w.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Europa Środkowa? XX w.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Odlewnia Metali Półszlachetnych CZESŁAW CHOJNOWSKI (czynna do 1953)
Lot No.1205
Żubr
brąz patynowany; wys. 12 cm, dł. 21 cm, szer. 10,5 cm.
Warszawa, Pracownia ul. Solec 87, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.1207
Wojownik antyczny
brąz, odlew patynowany; wys. 33,3 cm, szer. 16 cm, głęb. 11,8 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Alfred VOCKE (1886-1944)
Lot No.1209
Para kochanków
brąz, odlew patynowany; wys. 15 cm, szer. 9 cm, głęb. 12,5 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Aleksiej Pietrowicz GRACZEW (ok. 1780-1850)
Lot No.1211
Na pędzących saniach
brąz patynowany; wys. 9 cm, dł. 23,8 cm, szer. 8 cm.
Rosja, K. F. WERFEL - fabryka odlewów, Petersburg, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł