Nr katalogowy: 502
Patera dekoracyjna z owocami
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia
błyszczące i matowe;
Miśnia, XX w. (okres międzywojenny?)
W formie talerza o konicznie rozchylonym kołnierzu z lekko wywiniętą krawędzią, ze złoconym reliefem
liściastym wokół. Pośrodku lustra kompozycja barwna z morelą , ciemnymi winogronami (aronia?) i czerwoną
porzeczką. Lekko przetarte złocenia. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; wys. 5,3 cm,
średnica 30 cm. Sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, 1 i 25. (przy obręczy dna); wyciski C113a, 1. Miśnia, XX
w. (okres międzywojenny?)