04. lutego 2026, 19:00
Wystawa przedaukcyjna od: 28 stycznia 2026 do: 04 lutego 2026

Aukcja: 4 lutego (środa) 2025, godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych
tel. +48 669 222 259
n.hadrych@rempex.pl

Anna Bielawska:
tel.: 605 591 316
e-mail: a.bielawska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

PACYKÓW - Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie

501
Małpka na książkach fajans delikatny, farby ceramiczne; wys. ok. 27 cm;
Pacyków, lata ok. 1912-1918.
Wczesny egzemplarz, figurki wypalanej w różnych wielkościach do lat 30.XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

René Jules LALIQUE (1860-1945)

502
Misa - patera szkło przeźroczyste i matowe, szlifowane; 10 x 23,5 x 20,5 cm;
na spodzie ryty napis: Lalique (R) France.
Francja, 2. poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza. 1 700 zł

503
Kufel srebro niecechowane, częściowo złocone; wys. 22 cm, szer. 21 cm, głęb. 12 cm; waga 1712 g.
Szwecja, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Johan Friedrich KRICKHAN (CZYNNY 1810-1840)?

504
Cukiernica sarkofagowa srebro próby 12 cechowane; waga 440 g.
Królewiec, 2 ćw. XIX w. (przed 1840)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

505
Para kandelabrów trzyświecowych srebro cechowane, dociążone; wys. 42 cm, szer. 37 cm, gleb. 12,5 cm.
Berlin, 1848-1854
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Bruno WISKEMANN (firma od ok. 1870), Vereinige Silberwarenfabriken - widelce do ostryg

506
Zestaw sztućców na 12 osób i środka stołu (razem 132 szt.) plater cechowany, stal cechowana, srebro próby 800 cechowane (widelce do ostryg);
Belgia, Bruksela oraz Niemcy, Düsseldorf (widelce do ostryg), 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 200 zł

507
Bransoletka z ametystami 8 szt. okrągłych, fasetowanych ametystów w otoczeniu 96 szt. półpereł;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 35.200 g.
estymacja: 29 000 - 33 000 zł
Cena wywoławcza. 27 000 zł

508
Pierścionek ze szmaragdem prostokątny szmaragd w otoczeniu 12 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.140 g, rozm. pierścionka 15.5.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Georg Christoph LUCENBERGER (LUTZENBERGER; LUTSENBERGER)

509
Zegar kaflowy mechanizm: mosiądz, stal, dzwonek: spiż, obudowa i tarcza: mosiądz złocony i srebrzony;
sygn.: Georg Chr. L..cenberger/ Aug;
Augsburg, ok. 1640-1660.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza. 45 000 zł

510
Strzelba młodzieżowa skałkowa, tzw. cieszynka stal, metal, drewno, inkrustowana macicą perłową i kością słoniową, intarsja; dł. całkowita: 80 cm;
Cieszyn, XVIII w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza. 40 000 zł

511
Lampa naftowa z postacią Chronosa alabaster, szkło, metal; wys. całkowita 92 cm (z kominkiem);
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza. 17 000 zł

512
Zegar kominkowy zwieńczony wazą brąz złocony, mosiądz, stal, emalia, szkło; wys. 42 cm; szer. 32 cm; głęb. 17 cm.
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

513
Para foteli w stylu art déco okleina jesionowa; 83 x 71 x 72,5 cm (każdy);
Polska (?), 2. tercja XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena wywoławcza. 13 000 zł

514
Stolik - biurko w stylu barokowym konstrukcja orzech, intarsje: orzech, palisander, jawor; 72 x 94 x 61 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1750-60.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

601
Szklanica z herbem króla Jugosławii szkło kryształowe, szlifowane, fazowane; grawerunek; wys. 13 cm.
Jugosławia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

602
Szklanica biedermeier szkło warstwowe (bezbarwne, kobaltowe), szlifowane, złocenia (przetarte); wys. 13,2 cm.
Śląsk / Czechy?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

603
Patera kobaltowa szkło przeźroczyste, kobaltowe i opalizujące; wys. 10,5 cm, średn. 25 cm.
Europa Zachodnia, I poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena wywoławcza. 800 zł

604
Wazonik secesyjny w typie Loetz-Witwe szkło w odcieniach beżu i fioletu, iryzujące, wys. 11 cm;
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

605
Wazonik w typie Loetz szkło przeźroczyste, iryzujące, matowione, barwione proszkami, nitkowane; wys. 19 cm.
Czechy, Klostermühle? [Klášterský Mlýn], 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

606
Kuliste naczynie - kwiat hortensji (?), podtrzymywane przez dwa putta porcelana, farby naszkliwne; wys. ok. 23 cm;
Wytwórnia europejska, nieustalona, (Niemcy?) lub dalekowschodnie naśladownictwo porcelany europejskiej, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

ELLY STROBACH - KÖNIGOVA (1908-2002)

607
Arlekin i Kolombina (Pierrot i Colombina) porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne, złocenia; wys. 48 cm;
Czechy, model zrealizowany przez Royal Dux Bohemia w Duchcov ?, 2 poł. - kon. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza. 4 500 zł

DUXER PORZELLANMANUFAKTUR AG (ROYAL DUX)

608
Kawaler - trubadur z gitarą porcelana, barwne farby matowe, szkliwo matowe, złocenia; wys. 55 cm;
Czechy, Duchcov (Dux), pocz. XX w. (ok. 1910-1918).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza. 5 800 zł

609
Wazon - złamana kolumna, z młodzieńcem grającym na fletni Pana fajans cienkościenny, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe, wys. 32 cm;
Nieokreślona wytwórnia europejska, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena wywoławcza. 1 000 zł

SITZENDORFER PORZELLANMANUFAKTUR ALFRED VOIGT AG (zał. 1850)

610
Grupa figuralna - para pasterzy porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm;
Niemcy, Sitzendorf, k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

611
Wizytownik z niedźwiedziem jasna terakotowa (?) glinka drobnoziarnista, szkliwa barwne matowe;
wys. 14 cm, Nieustalona wytwórnia europejska - Niemcy?, pocz. - 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Fabryka porcelany DITMAR - URBACH

612
Naczynie dekoracyjne z niedźwiedziem polarnym fajans, farby podszkliwne; wys. 19 cm, podstawa 18,5 x 20 cm;
Czechosłowacja, Trnovany/k Teplic, XX w. - po 1924 roku (okres międzywojenny).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

MIŚNIA

613
Zestaw naczyń z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny; 6 kieliszków do jajek oraz dwie płytkie paterki;
Miśnia, Königliche Porzellan Manufaktur, XIX w. (ok. 1900)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 2 800 zł

MIŚNIA

614
Zestaw naczyń z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkliwny; cukiernica z pokrywką, kwadratowa salaterka i owalna paterka;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

SAMPSON HANCOCK & SONS, manufaktura zał. 1857

615
Para talerzy z motywem dalekowschodnim ukwieconej gałązki w wazonie; fajans angielski (z krakelurą od spodu), czerń naszkliwna, barwna dekoracja naszkliwna;
Anglia, hrabstwo Staffordshire, ok.1930.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

WILLIAM LOWE, LONGTON

616
Para wazonów w stylistyce dalekowschodniej, z gałązkami kwiatów i motylami fajans angielski, czerń naszkliwna, barwna dekoracja naszkliwna, wys. 17 cm;
Anglia, hrabstwo Staffordshire, okręg Stoke-on-Trent, ok. 1915.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

617
Wazka dekoracyjna (krater) z miniaturami rodzajowymi i dekoracją ornamentalną porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, matowe i wypukłe;
wys. 18 cm; Nieustalona wytwórnia, Austro-Węgry lub Czechy, 1. poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

BERLIN - KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)

618
Serwis do herbaty z reliefem Neuozier, z dekoracją kwiatami i motylkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; serwis dla 6 osób;
Königliche Porzellan Manufaktur (KPM), 2 tercja - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 600 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

701
Para świeczników plater cechowany; wys. 9,3 cm; dł. 42 i 32 cm;
Niemcy, Geislingen, 3 ćw. XX w. (przed 1970).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

702
Wazon plater cechowany; wys. 24,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 16 cm;
Geislingen, ok. 1963.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

703
Paterka plater cechowany (ox, znak i monogram wytwórni, I/o); wys. 7,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 24 cm;
Geislingen, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

704
Para podstawek do butelek plater cechowany; szkło; wys. 11,5 cm, średn. 11,5 cm;
Niemcy, Geislingen, 1909-1919.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

705
Kufel szkło mrożone, plater niecechowany; wys. 19,5 cm, szer. 14 cm, średnica 10,7 cm.
Polska?, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

BRACIA HENNEBERG (firma czynna 1856-1939)

706
Kabaret na przystawki plater cechowany; wys. 16,5 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, pocz. XX w
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł

707
Pudełko srebrne na biżuterię, cygara lub karty srebro cechowane, egzotyczne drewno (mahoń?); wys. 3,8 cm, szer. 11 cm;
Włochy, Florencja, lata 60.-70. XX w. (po 1968)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł

708
Papierośnica art déco z herbem Sulima srebro próby 2, częściowo złocone cechowane; wys. 2 cm, szer. 11 cm, głęb. 8 cm; waga 136 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

709
Zestaw 6 łyżeczek do kawy z herbem Jastrzębiec srebro złocone cechowane, dł. 12 cm, waga 126 g.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

KRUPSKI i MATULEWICZ (firma czynna 1909-1944)

710
Papierośnica z herbem Lis srebro próby 3, częściowo złocone cechowane, emalia przejrzysta; wys. 2 cm, szer. 11 cm, głęb. 8 cm; waga 123 g.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

711
Solniczka z łyżeczką solniczka - srebro próby 12 częściowo złocone; łyżeczka - srebro próby 3;
waga łączna 147 g (z łyżeczką). Polska ?, ok. 1850; łyżeczka - Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena wywoławcza. 1 200 zł

712
Para dzbanów do wina szkło kryształowe, srebro próby 800 cechowane; wys. 31 cm;
Niemcy, ok. 1912.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

801
Bransoletka z diamentami rozeta diamentowa oraz 92 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 16.700 g.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

802
Naszyjnik z diamentami 14 szt. diamentów w starym szlifie europejskim oraz 46 szt. rautów diamentowych;
oprawa kamieni złoto pr. ok. 0.350, masa całkowita 7.220 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

803
Bransoleta z perłami podwójny sznur z 50 szt. pereł o delikatnym różowym overtonie o śr. 6.50-7.10 mm,
zapięcie złoto pr. 0.750, masa całkowita 22.800 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

804
Kolczyki z perłami 10 szt. pereł oraz 24 szt. diamentów w starym szlifie europejskim;
zabezpieczenie klipsem, złoto 0.585, masa całkowita 13.200 g.
estymacja: 12 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł